1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

PST CLC rozšířila své působení na překladišti v Kolíně

PST CLC 20V oblasti kontejnerových služeb společnost PST CLC vloni rozšířila své působení na překladišti kombinované dopravy Kolín, odkud rozváží zásilky z vlaků přijíždějících z Turecka.

Do tohoto terminálu současně distribuuje zboží, které míří zpět do Turecka. Jedna třetina těchto zásilek, které přijedou z Turecka, PST CLC dále distribuuje do automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech v Kolíně, zbylé dvě třetiny míří k dalším koncovým adresátům v ČR i v dalších místech Evropy.

V Kolíně PST CLC zajišťuje jak celní služby, tak služby první a poslední míle. „Aktuálně v Kolíně působí turecká společnost, která zavedla přímé vlakové spojení z Turecka do Kolína. Přeprava vlakem z Turecka trvá zhruba čtyři dny. Převážně je do České republiky dováženo zboží z automotive segmentu, například náhradní díly,“ uvádí Jan Bláha, ředitel divize přeprav společnosti PST CLC. Doplnil, že některé produkty dále míří až do jedné z automobilek v Německu. Opačným směrem, tedy z ČR do Turecka, jezdí jak prázdné kontejnery, tak např. i produkty z automotive oblasti.

Přepravy jsou realizovány za pomocí 45stopých kontejnerů nebo tzv. výměnných nástaveb. Samotnou překládku zajišťuje překladiště, PST CLC realizuje distribuci. PST CLC tyto služby poskytuje i na terminálech Mělník, Pardubice, Lovosice a Ostrava Paskov, s napojením na terminály v Praze a České Třebové.

Dodejme ještě jednu zajímavost: koncem předloňského fiskálního roku firma PST CLC získala koncesi, stala se dopravcem. Ve fiskálním roce 2021 na to společnost navázala, pokračovala v navyšování flotily vlastních vozidel, která je využívány pro rozvoz zásilek klientů v rámci ČR. „Aktuálně má PST CLC flotilu deseti vlastních vozidel. Jejich výhodou je hlavně zvýšení konkurenceschopnosti firmy a snížení závislosti na externích dopravcích. Firma nadále s externími dopravci samozřejmě spolupracuje,“ říká Jan Bláha.

11.05.2022

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...