1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Společnost OMRON představuje servosystémy řady 1S s bezpečnostními funkcemi

Omron LogoNové funkce chrání obsluhu, strojní zařízení a produkty a zároveň zajišťují vyšší produktivitu.

Společnost OMRON uvedla na trh své nové servopohony a servomotory řady 1S, vybavené bezpečnostními funkcemi. Ty zajišťují bezpečnost obsluhy stroje, zkracují dobu uvedení do provozu a minimalizují prostoje stroje a výrobní ztráty. Integrace bezpečnostních funkcí do servopohonů a servomotorů zároveň minimalizuje náklady, potřebu náhradních dílů a složitost kabeláže.

Díky bezpečnostním funkcím a synchronizovanému nouzovému zastavení se mohou výrobci vyhnout prostojům strojů, mohou zabránit rušení při neočekávaném vypnutí a dosáhnout bezztrátové produkce. Nové servosystémy řady 1S pomáhají výrobcům dosáhnout řízení pohybu i bezpečnosti na té nejvyšší úrovni.

Josep Marti, produktový a marketingový manažer pro oblast řízení pohybu ve společnosti OMRON Europe, vysvětluje: „Pokud obsluha výrobní linky provádí údržbu nebo úpravy v blízkosti stroje během výroby, může stroj zpomalit na bezpečnou rychlost, aniž by se zastavila výroba. Jakmile obsluha tuto oblast opustí, vrátí se stroj na normální rychlost. A pokud obsluha potřebuje do procesu zasáhnout, lze všechny osy zastavit pomocí funkce bezpečného zastavení (Safe Stop) a udržet je bezpečně zastavené pomocí režimu bezpečného zastavení provozu (Safe Operating Stop).“

Na balicí lince jsou navíc přestavby (např. při zavádění nové fólie) rychlejší díky režimu bezpečného směru (Safe Direction). V případě zastavení stroje lze do motorů nepřetržitě dodávat proud. Tím se zabrání poškrábání produktů ve stroji a předejde nutnosti zásahu obsluhy, což vede ke snižování výrobních ztrát.

„Zajištěním bezpečného provozu díky servosystémům řady 1S s bezpečnostními funkcemi přispíváme ke zvýšení bezpečnosti a produktivity ve výrobě,“ uzavírá Josep Marti.

Servosystémy řady 1S se snadno a rychle instalují pomocí jediného kabelu: připojení napájení, n-kodéru a brzdy jsou obsaženy v předem sestaveném kabelu s konektorem IP67. Všechny bezpečnostní funkce jsou plně řízeny prostřednictvím sítě EtherCAT, což snižuje množství kabeláže a údržby a současně vyhovuje maximální úrovni bezpečnostních vlastností (PL-e).

O programu „innovative-Automation“

Jakožto držitel předního postavení v oboru průmyslové automatizace má společnost OMRON ve svém výrobním programu rozsáhlé řady ovládacích prvků a zařízení, počínaje senzory zpracování obrazu a dalšími vstupními zařízeními až po různé řídicí jednotky a výstupní zařízení, například servomotory, a také sortiment bezpečnostních zařízení a průmyslových robotů. Kombinací těchto zařízení prostřednictvím softwaru se společnosti OMRON podařilo vyvinout mnoho unikátních a vysoce účinných automatizačních řešení, která našla uplatnění u výrobců po celém světě. Díky širokému spektru pokročilých technologií a ucelené řadě zařízení mohla společnost OMRON zveřejnit svůj strategický koncept nazvaný „innovative-Automation“ (inovativní automatizace) zahrnující tři inovace neboli „i“ – „integrované“ (vývoj řízení), „inteligentní“ (rozvoj inteligence prostřednictvím ICT) a „interaktivní“ (nová harmonizace mezi lidmi a stroji). Společnost OMRON si v současné době klade za cíl aplikovat inovace do výrobního prostředí formou materializace tohoto konceptu.

22.01.2021

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...