1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Instalace nových solárních zdrojů v Německu loni klesla o 55 pct

solarne panelyFrankfurt nad Mohanem - Instalovaný výkon nových solárních zařízení v Německu v loňském roce klesl o 55 procent. Oznámilo to podle agentury Reuters sdružení provozovatelů solárních elektráren BSW.

Zafungovaly tak vládní předvolební snahy o zabrzdění překotné expanze nákladných solárních zdrojů, kterou němečtí spotřebitelé pociťují čím dál tíživěji na svých účtech za elektřinu.

Celkový výkon solárních elektráren v Německu loni stoupl o 3,3 gigawattu na 35,7 gigawattu. V roce 2012 se výkon nově instalovaných zdrojů zvýšil o téměř sedm gigawattů. BSW si stěžuje na to, že podpora solární energetice se loni v důsledku série zákonů snížila na polovinu.

Německo má největší instalovaný výkon solární energetiky na světě, její aktuální výkon ale silně omezuje geografická poloha, která určuje délku a intenzitu slunečního svitu. Navzdory obří instalované kapacitě, která představuje například 36 standardních jaderných reaktorů, tak fotovoltaika přispěla loni k celoněmecké produkci elektrické energie jen pěti procenty. BSW stále doufá, že do roku 2020 budou solární zdroje přispívat k energetické produkci deseti procenty a cíl 20 procent do roku 2030 považuje stále za reálný.

15.01.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...