1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výkony slovenského průmyslu klesly i loni, stavebnictví se vrátilo k růstu

slovakia flagBratislava - Tempo meziročního poklesu výkonů slovenského průmyslu loni podle předběžných údajů zpomalilo na 0,6 procenta z předloňských čtyř procent. Stavebnictví reálně vzrostlo o 1,1 procenta po poklesu o 0,7 procenta v roce předchozím. 

Čína pomáhá udržovat při životě ruský těžký průmysl

chinese yuan money
Magnitogorsk - Město Magnitogorsk v pohoří Ural bylo vyprojektováno a vybudováno tak, aby se stalo symbolem sovětské průmyslové síly a modernizace ekonomiky. Dnes v tomto ocelářském městě staví novou koksovnu za 75 miliard rublů (19 miliard Kč) jeden čínský strojírenský gigant a stovky čínských dělníků, píše agentura Bloomberg.

Británie chystá snížení daní, na pomoc s energiemi chce dát 60 miliard liber

british flag
Londýn - Britská vláda chystá soubor opatření, která mají v zemi podpořit hospodářský růst a pomoci zmírnit nejhorší krizi životních nákladů za desítky let.

MŽP dosud vyhlásilo dotační výzvy na pomoc uhelným krajům za 27 mld. Kč

ceske koruny
Praha - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) dosud vyhlásilo dotační výzvy z operačního programu Spravedlivá transformace (OPST) v hodnotě téměř 27 miliard korun, což představuje skoro 70 procent celkem vyčleněných peněz.

Slovenský průmysl v dubnu prohloubil pokles, slabší je i stavebnictví

slovakia flag
Bratislava - Produkce slovenského průmyslu v dubnu prohloubila tempo meziročního propadu na 9,6 procenta po zpřesněném poklesu o 7,2 procenta v březnu. Stavebnictví po předchozím růstu kleslo meziročně o 2,7 procenta. ČTK o tom informoval slovenský statistický úřad.

Statistici zveřejní únorová data z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu

Czech Flag
Praha - Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní, jak se dařilo českému průmyslu, stavebnictví a zahraničnímu obchodu v únoru. V lednu průmyslová výroba poprvé od loňského dubna meziročně klesla, a to o 1,4 procenta.

Hospodářské problémy Rusku a Číny mají dopad na společné projekty

russia-flag
Moskva - Sílící hospodářská krize v Rusku a zpomalení růstu čínské ekonomiky, způsobily zastavení nebo odložení společných projektů obou zemí v různých sektorech od plynovodů po elektrárenské sítě v hodnotě zhruba 113 miliard USD.

Válka na Ukrajině loni snížila výkon německé ekonomiky o 100 miliard eur

german flag1
Berlín - Válka na Ukrajině a související prudký růst nákladů na energii v loňském roce snížily výkon německé ekonomiky o téměř 2,5 procenta, tedy zhruba 100 miliard eur (2,4 bilionu Kč). Uvedl to podle agentury DPA šéf berlínského výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher v rozhovoru, který zveřejnil německý list Rheinische Post.

Český vývoz do Ruska letos v prvním čtvrtletí dramaticky klesl

decline
Kuřim - Český vývoz do Ruska letos v prvním čtvrtletí klesl o 35,8 procenta. České společnosti do země vyvezly zboží za necelých 18 miliard korun.

ČSÚ zveřejní data z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu za listopad

Czech Flag
Praha - Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní výsledky průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu za loňský listopad. V říjnu průmyslová výroba meziročně stoupla o 3,1 procenta, stavební výroba vzrostla o jedno procento a zahraniční obchod ČR skončil v říjnu podeváté v řadě schodkem, tentokrát 26,8 miliardy korun.

Rusko zmodernizuje v KLDR železnici výměnou za nerostné zdroje

Hands Shaking
Moskva - Rusko zmodernizuje asi polovinu železniční sítě v Severní Koreji výměnou za přístup k bohatým přírodním zdrojům této izolované země. 

PŘEDPLAŤTE SI