1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Válka na Ukrajině loni snížila výkon německé ekonomiky o 100 miliard eur

german flag1Berlín - Válka na Ukrajině a související prudký růst nákladů na energii v loňském roce snížily výkon německé ekonomiky o téměř 2,5 procenta, tedy zhruba 100 miliard eur (2,4 bilionu Kč). Uvedl to podle agentury DPA šéf berlínského výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher v rozhovoru, který zveřejnil německý list Rheinische Post.

ČSÚ zveřejní data z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu za listopad

Czech Flag
Praha - Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní výsledky průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu za loňský listopad. V říjnu průmyslová výroba meziročně stoupla o 3,1 procenta, stavební výroba vzrostla o jedno procento a zahraniční obchod ČR skončil v říjnu podeváté v řadě schodkem, tentokrát 26,8 miliardy korun.

Rusko zmodernizuje v KLDR železnici výměnou za nerostné zdroje

Hands Shaking
Moskva - Rusko zmodernizuje asi polovinu železniční sítě v Severní Koreji výměnou za přístup k bohatým přírodním zdrojům této izolované země. 

Británie chystá snížení daní, na pomoc s energiemi chce dát 60 miliard liber

british flag
Londýn - Britská vláda chystá soubor opatření, která mají v zemi podpořit hospodářský růst a pomoci zmírnit nejhorší krizi životních nákladů za desítky let.

Transformace německé energetiky ohrožuje zaměstnanost v průmyslu

german flag1
Berlín - Transformace německé energetiky založená na podpoře obnovitelných zdrojů energie ohrožuje zaměstnanost v průmyslových odvětvích.

Slovenský průmysl v dubnu prohloubil pokles, slabší je i stavebnictví

slovakia flag
Bratislava - Produkce slovenského průmyslu v dubnu prohloubila tempo meziročního propadu na 9,6 procenta po zpřesněném poklesu o 7,2 procenta v březnu. Stavebnictví po předchozím růstu kleslo meziročně o 2,7 procenta. ČTK o tom informoval slovenský statistický úřad.

Hornické odbory vyzvaly vládu, aby prolomila limity těžby

miner
Most - Hornické odbory vyzvaly vládu, aby co nejdříve zrušila vládní usnesení z roku 1991 o územních limitech těžby a prolomila limity těžby hnědého uhlí na Mostecku. Odboráři to řekli na dnešní tiskové konferenci v Mostě.

Hospodářské problémy Rusku a Číny mají dopad na společné projekty

russia-flag
Moskva - Sílící hospodářská krize v Rusku a zpomalení růstu čínské ekonomiky, způsobily zastavení nebo odložení společných projektů obou zemí v různých sektorech od plynovodů po elektrárenské sítě v hodnotě zhruba 113 miliard USD.

EU uvalila cla na dovoz skla pro solární panely z Číny

solar-panels2
Brusel - Evropská unie uvalila vysoká cla na dovoz skla používaná pro výrobu solárních panelů z Číny. Podle prohlášení Evropské komise výrobci z Číny vyvážejí své výrobky za nepoctivě nízkou cenu, která ohrožuje evropské výrobce.

Český vývoz do Ruska letos v prvním čtvrtletí dramaticky klesl

decline
Kuřim - Český vývoz do Ruska letos v prvním čtvrtletí klesl o 35,8 procenta. České společnosti do země vyvezly zboží za necelých 18 miliard korun.

Největší investicí bude v Chebu rozšíření průmyslového parku

vyrobna hala
Cheb - Zhruba 50 až 60 milionů korun dá v příštím roce Cheb do rozšíření průmyslového parku. Dlouho připravovaná a zatím odkládaná investice bude největší investicí města v roce 2014.

PŘEDPLAŤTE SI