1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hospodářské problémy Rusku a Číny mají dopad na společné projekty

russia-flagMoskva - Sílící hospodářská krize v Rusku a zpomalení růstu čínské ekonomiky, způsobily zastavení nebo odložení společných projektů obou zemí v různých sektorech od plynovodů po elektrárenské sítě v hodnotě zhruba 113 miliard USD.

Český vývoz do Ruska letos v prvním čtvrtletí dramaticky klesl

decline
Kuřim - Český vývoz do Ruska letos v prvním čtvrtletí klesl o 35,8 procenta. České společnosti do země vyvezly zboží za necelých 18 miliard korun.

Hornické odbory vyzvaly vládu, aby prolomila limity těžby

miner
Most - Hornické odbory vyzvaly vládu, aby co nejdříve zrušila vládní usnesení z roku 1991 o územních limitech těžby a prolomila limity těžby hnědého uhlí na Mostecku. Odboráři to řekli na dnešní tiskové konferenci v Mostě.

Rusko zmodernizuje v KLDR železnici výměnou za nerostné zdroje

Hands Shaking
Moskva - Rusko zmodernizuje asi polovinu železniční sítě v Severní Koreji výměnou za přístup k bohatým přírodním zdrojům této izolované země. 

EU uvalila cla na dovoz skla pro solární panely z Číny

solar-panels2
Brusel - Evropská unie uvalila vysoká cla na dovoz skla používaná pro výrobu solárních panelů z Číny. Podle prohlášení Evropské komise výrobci z Číny vyvážejí své výrobky za nepoctivě nízkou cenu, která ohrožuje evropské výrobce.

Transformace německé energetiky ohrožuje zaměstnanost v průmyslu

german flag1
Berlín - Transformace německé energetiky založená na podpoře obnovitelných zdrojů energie ohrožuje zaměstnanost v průmyslových odvětvích.

Největší investicí bude v Chebu rozšíření průmyslového parku

vyrobna hala
Cheb - Zhruba 50 až 60 milionů korun dá v příštím roce Cheb do rozšíření průmyslového parku. Dlouho připravovaná a zatím odkládaná investice bude největší investicí města v roce 2014.

PŘEDPLAŤTE SI