1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Další letošní oslava v Nošovicích. Úspěšný Hyundai Tucson, vlajková loď automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech, pokořil hranici jednoho milionu vyrobených kusů

Hyundai LogoV letošním roce jde již o druhý významný milník v historii Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Zatímco koncem května v automobilce oslavili celkově 3 milióntý vyrobený vůz, počátkem října slaví znovu.

Důvodem je milióntý vůz značky Hyundai Tucson vyrobený v Nošovicích. Designově i technicky velmi vydařené SUV, které slaví prodejní úspěch v celkem 67 zemích světa na pěti kontinentech, je vlajkovou lodí nošovické automobilky. Jeho výroba tvoří téměř 70% její produkce. Tucson je také prvním SUV vyrobeným v Česku, které této výjimečné mety milionu kusů dosáhlo. Potřebovalo na to přitom jen 52 měsíců.

Pro každou automobilku je pokoření této výjimečné mety jedním modelem vozu významným milníkem. Ne jinak tomu je v nošovické automobilce. V její nedlouhé jedenáctileté historii jde navíc o první typ vozu, který hranici milionu vyrobených kusů dosáhl. „Jde o mimořádný úspěch. Význam pro naši automobilku nemá jen množství vyrobených vozů. Výroba tohoto důležitého modelu vozu pro značku Hyundai v Evropě nás především posunula v kvalitě a technické úrovni výroby. Ovlivnila mimo jiné také výběr dodavatelů a množství pracovních míst,“ říká Miroslav Jasiok, vedoucí divize výroby HMMC.

Poprvé intenzivně zapojeni do vývoje

Když 15. června 2015 vyjel z nošovických výrobních pásů zcela nový Hyundai Tucson navržený týmem designérů pod vedením známého německého šéfdesignéra Petera Schreyera, předcházela tomuto okamžiku dlouhá příprava, během které mohli výrobní inženýři, technici i testovací jezdci automobilky poprvé výrazněji ovlivnit přípravu výroby nového vozu. „Během sedmi let výroby předchozích modelů jsme získali dostatek zkušeností a respekt mateřské společnosti. Proto jsme mohli sestavit silné expertní týmy složené z kolegů napříč odděleními, které se již neučily jen nový vůz vyrábět, ale plně se zapojily i do finálního vývoje jednotlivých dílů a jejich testování. Výrazně jsme rozšířili naše interní testování pilotních vozů a výsledky testů poté využívali při ladění finálního vozu. Na dnešní výsledné technické podobě Hyundai Tucsonu tak mají nošovičtí výrazný podíl a jsme na to náležitě hrdí,“ popisuje Martin Klíčník, vedoucí divize kvality HMMC.

Navýšení výroby, noví dodavatelé a nová pracovní místa v regionu

Hyundai Tucson se značce designově i technicky velmi vydařil. „Uspěl na náročných trzích v Německu i Velké Británii a celkově v desítkách zemí po celém světě. K tomu získal řadu ocenění. Tento úspěch přinesl navyšování výroby Tucsonu na současných téměř 1.100 vozů, které denně v Nošovicích vyrobíme z celkového počtu zhruba 1500 aut,“ dodává Miroslav Jasiok. Krom všech evropských trhů pak Tucsony míří na Střední východ, do Afriky, Jižní Ameriky či Austrálie. Nošovického reprezentanta tak můžete potkat od Islandu po Jihoafrickou republiku, od Mexika po Nový Zéland. Jednou z nejexotičtějších destinací je pak ostrov Martinik.

V Česku se doposud prodalo více než 15 tisíc vozů Hyundai Tucson. Krom dodávek soukromým osobám připravili v HMMC několik speciálních edic pro vybrané podniky, které využily jízdní přednosti tohoto SUV. Šlo o dodávky speciálních vozů pro Lesy ČR, Ředitelství silnic a dálnic a také Policii ČR. V mezinárodním měřítku byla zajímavá speciální designová edice související s Mistrovstvím světa ve fotbale 2018, jehož byl Hyundai oficiálním partnerem.

Navyšování výroby související se zvýšenou poptávkou přineslo přirozeně navýšení pracovních míst a další lokalizaci dodavatelů, kteří jsou nyní v blízkém okolí automobilky. Hyundai dnes zaměstnává zhruba 3300 zaměstnanců a jeho dodavatelé v regionu pak dalších 8700 zaměstnanců.

Facelift, sportovní N Line i Mild Hybrid technologie

Přestože výroba nového Tucsonu začala teprve před 4 roky a 4 měsíci, prošel již za tu dobu faceliftem, nabídku rozšířila aktuální sportovně laděná verze N Line a v duchu posledního ekologicky laděného vývoje je v nabídce také Mild Hybrid technologie. „To jen dokládá, že automobilový svět prochází jedním z nejdynamičtějších období své historie. A Hyundai Tucson a jeho inovace jsou toho dobrým příkladem,“ doplňuje Martin Klíčník.

Kampaň na oslavu významného milníku

Zatímco v nošovickém závodě již milióntý vůz oslavili a nyní se již soustředí na jeho výrobu, obchodní zastoupení Hyundai Motor Czech se rozhodlo tento milník zdůraznit výraznou podzimní kampaní se speciální nabídkou zimní výbavy a soutěží, ve které bude vylosovanému výherci vrácena plná cena za koupený vůz. „Soutěž o vůz Hyundai Tucson v limitované edici IceBreaker jsme se rozhodli uspořádat jako poděkování našim zákazníkům, kterých si velice vážíme. Za úspěch modelu Tucson, který je nejprodávanějším SUV modelem značky v EU, vděčíme právě jim. Vyrobení miliontého kusu modelu Tucson proto považujeme za důležitý milník značky a velice nás těší, že se vyrábí právě v České republice,“ říká Jana Sekeráková, marketingová ředitelka společnosti Hyundai Motor Czech.

07.11.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...