1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zaváhání u elektromobilů mění evropský automobilový průmysl

autosalon bratislava
Brusel - Automobilky Volkswagen, Renault a Stellantis nyní přemýšlejí o dříve nemyslitelném - tito zapřisáhlí konkurenti zkoumají možnosti spojení, aby mohli vyrábět levnější elektromobily a odvrátili existenční hrozby.

Výroba osobních aut v lednu stoupla o 17,3 procenta na 132.289 vozů

cars parking
Praha - Výroba osobních aut v České republice v lednu meziročně vzrostla o 17,3 procenta na 132.289 vozidel. Produkce vozů s elektrickým pohonem nicméně poklesla o 23 procent na 9165 elektromobilů a plug-in hybridů s kombinovaným pohonem spalovacího motoru a elektromotoru.

Čínská automobilka Xpeng hodlá zvyšovat počet zaměstnanců a investovat do AI

chinese flag1
Šanghaj/Peking - Čínský výrobce elektromobilů Xpeng v letošním roce přijme kolem 4000 nových zaměstnanců a plánuje i rozsáhlé investice do vývoje umělé inteligence (AI). Firma, ve které má podíl německý automobilový koncern Volkswagen, zároveň uvedla, že do tří let hodlá uvést na trh zhruba 30 nových či zmodernizovaných modelů.

Evropský výrobce baterií do aut ACC si zajistil 4,4 miliardy eur na tři závody

electromobil battery recharging
Paříž - Evropský výrobce baterií pro automobily Automotive Cells Company (ACC), jehož spoluvlastníky jsou firmy Stellantis, Mercedes a TotalEnergies, dokončil významné kolo financování na vývoj tří závodů ve Francii, Německu a v Itálii. Firma o tom informovala na svém webu.

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks loni zvýšila výrobu, prodala 1451 vozů

tatra logo
Ostrava - Kopřivnická automobilka Tatra Trucks loni zvýšila výrobu. Vyrobila a prodala 1451 vozidel. Proti předcházejícímu roku je to navýšení o více než 100 kusů. ČTK o tom dnes za automobilku informoval její mluvčí Andrej Čírtek. Přes polovinu produkce tvořily automobily a podvozky pro obranné a bezpečnostní složky, včetně Armády ČR.

Škoda nyní neplánuje menší a levnější elektromobil pro Indii

Skoda CitiGo
Praha - Škoda Auto, která je v koncernu Volkswagen zodpovědná za indický trh, v současnosti neplánuje uvedení menšího a dostupnějšího elektromobilu pro Indii. Zároveň neexistují žádné plány na dovoz menších elektromobilů koncernu do nejlidnatější země světa. ČTK to řekl mluvčí Škody Pavel Jína.

Volkswagen chystá v Brazílii další velké investice, uvede tam na trh 16 modelů

volkswagen logo3
Brasília - Německý automobilový koncern Volkswagen v příštích pěti letech investuje v Brazílii dalších devět miliard realů (téměř 42 miliard Kč). Na trh tam uvede 16 nových modelů, včetně hybridních a elektrických vozidel. S odvoláním na oznámení automobilky o tom informovala agentura Reuters.

Švédský výrobce elektromobilů Polestar zruší globálně 15 procent pracovních míst

charging e car
Stockholm - Švédský výrobce elektromobilů Polestar Automotive plánuje kvůli náročným podmínkám na trhu zrušit globálně asi 450 pracovních pracovních míst. To představuje zhruba 15 procent z celkového počtu zaměstnanců. 

Ford omezí výrobu dodávkových vozů s elektrickým pohonem F-150 Lightning

ford logo 2
Dearborn - Druhá největší americká automobilka Ford Motor omezí výrobu svých dodávkových vozů s elektrickým pohonem F-150 Lightning. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Reaguje tak na zpomalování růstu poptávky po elektromobilech, napsala agentura Reuters.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...