1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Volvo přesouvá výrobu elektromobilů do Belgie, aby se vyhnulo clům

volvo logo1
Stockholm - Automobilka Volvo Cars začala přesouvat výrobu elektromobilů z Číny do Belgie v očekávání, že Evropská unie bude pokračovat v represích proti dovozu z Číny kvůli podezření, že Čína poskytuje svým výrobcům nelegální dotace. Informoval o tom list The Times s odvoláním na informované zdroje.

Čína by měla zvýšit clo na dovoz benzinových aut, míní expert z čínského úřadu

chinese flag1
Peking/Brusel - Čína by kvůli obchodní politice Evropské unie a Spojených států měla zvýšit clo na dovoz velkých benzinových aut z nynějších 15 na 25 procent. Čínskému listu Global Times to řekl zástupce Čínského střediska pro automobilové technologie a výzkum (CATARC) Liou Pin.

Levný elektromobil Renault Twingo ve spolupráci s Volkswagenem nevznikne

electromobil battery recharging
Paříž - Levný elektromobil značky Twingo ve spolupráci automobilek Volkswagen a Renault nevznikne, spekulace zdrojů potvrdil šéf Renaultu Luca de Meo. Uvedla to agentura Reuters, podle níž konec rozhovorů znamená komplikaci ve snaze těchto automobilek čelit konkurenci ze strany čínských výrobců elektromobilů.

Výroba aut do konce dubna stoupla o 14,4 procenta na rekordních 531.355 vozů

cars parking
Praha - Výroba osobních aut v Česku za první čtyři měsíce vzrostla meziročně o 14,4 procenta na rekordních 531.355 vozů. Půlmilionovou hranici tak automobilky překonaly o měsíc dříve, než loni.

Čínský výrobce elektromobilů Xpeng prudce zvýšil čtvrtletní tržby, snížil ztrátu

charging e car
Peking - Čínský výrobce elektromobilů Xpeng v prvním čtvrtletí zvýšil tržby meziročně o 62 procent na 6,55 miliardy jüanů (přes 20 miliard Kč). Čistou ztrátu naopak snížil, a to na 1,37 miliardy jüanů (zhruba 4,3 miliardy Kč) z 2,34 miliardy jüanů před rokem. Firma to uvedla ve své výsledkové zprávě.

Audi bude s partnerem SAIC vyvíjet čínskou platformu pro elektromobily

audi logo1
Peking - Výrobce luxusních vozů Audi, který patří do německé automobilové skupiny Volkswagen, se společně se svým čínským partnerem SAIC dohodl na vývoji nové platformy pro inteligentní a elektrická vozidla, která bude specifická pro Čínu.

Vývoz elektromobilů z Německa loni vzrostl o 58 procent

charging e car
Berlín - Německo loni vyvezlo více elektromobilů, než kolik jich dovezlo. Vývoz elektromobilů z Německa se zvýšil o 58 procent na 786.000, což byla zhruba čtvrtina všech vyvezených vozidel. Dovoz elektromobilů se pak zvýšil o 23,5 procenta na 446.000. Největší podíl na dovozu měla Čína, třetí byla Česká republika.

Ztráta Aston Martin se kvůli ukončení výroby starších modelů prohloubila

aston martin logo
Londýn - Britskému výrobci luxusních vozů Aston Martin vzrostla v prvním čtvrtletí ztráta více než se čekalo, protože firma vyrobila méně vozů a finanční náklady se prudce zvýšily. Očištěná ztráta před zdaněním se prohloubila na 110,5 milionu liber (3,2 miliardy Kč) z 57,3 milionu liber ve stejném období loni. Uvedla to automobilka v prohlášení.

Čtvrtletní tržby automobilky Stellantis klesly o 12 procent, zaostaly za odhady

Stellantis logo
Amsterodam/Milán - Tržby nadnárodní automobilové skupiny Stellantis v první čtvrtletí meziročně klesly o 12 procent na 41,7 miliardy eur (1,05 bilionu Kč) a zaostaly za odhady. Firma ale podle dnešní tiskové zprávy předpokládá, že nové modely podpoří její růst a ziskovost ve druhé polovině roku.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...