1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

I v červenci prodeje Hyundai meziročně vzrostly

Hyundai LogoHyundai prodal na českém trhu od začátku roku již 12 375 vozů, což představuje meziroční nárůst o 6,1 %. Jen v červenci to bylo 1 655. To je o 9,1 % více než ve stejném měsíci loňského roku. Velmi dobře se dařilo modelu Tucson a oblíbené i30.

Nejprodávanějším modelem značky byl v červenci Hyundai i30. S 569 prodanými vozy to znamená 2. místo v kategorii vozů nižší střední třídy. Velmi dobře se dařilo také modelu Tucson, kterého se ve stejném období prodalo 323 kusů, což představuje meziroční nárůst o 77,5 %. Současný hit automobilky je ve své kategorii SUV-C vůbec nejprodávanější a od začátku roku se ho u nás prodalo již 2 032 kusů. Pozici nejprodávanějšího vozu v kategorii malých MPV i nadále drží Hyundai ix20 s 316 prodanými vozy. Tento model je po i-třicítce druhým nejprodávanějším vozem Hyundai u nás. Od začátku roku ho zvolilo již 2 793 zákazníků.

Uvedená čísla o prodejích jsou očištěna o zmanipulované účelové registrace, tedy vozy, které automobilky zaregistrují takzvaně na sebe, ale do 150 dnů registraci zruší a vůz prodají v jiné zemi. Ve zveřejňovaných reálných prodejích není započtena ani tzv. neprůhledná kategorie, a to z toho důvodu, že v této kategorii nelze jednoznačně identifikovat koncového zákazníka.

16.08.2017

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...