1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Kia postaví za 1,1 miliardy USD výrobní závod v Indii

KIA-logo bigPraha – Společnost Kia Motors podepsala předběžnou smlouvu (memorandum o porozumění) s vládou indického státu Ándhrapradéš na vybudování nového výrobního závodu v administrativním regionu Anantapur.

Slavnostního podpisu memoranda o porozumění ve městě Vidžajavada v oblasti státu Ándhrapradéš se zúčastnili zástupci společnosti Kia Motors a hlavní ministr státu Ándhrapradéš, Nara Chandrababu Naidu.

Výstavba nového výrobního závodu, který je prvním závodem Kia Motors na území Indie, si vyžádá investici čítající asi 1,1 mld. USD. Zahájení je naplánováno na poslední čtvrtletí letošního roku. Nový závod by měl spustit sériovou výrobu v druhé polovině roku 2019; roční kapacita by přitom měla činit na 300 tis. vozů.

Kia má v plánu vyrábět v novém závodu strategický sedan nižší střední třídy a kompaktní SUV speciálně pro indický trh. Závod o celkové rozloze 2,16 km2 (536 akrů) bude zahrnovat i lisovnu, svařovnu, lakovnu a montážní linky. V prostorách závodu bude působit i řada dodavatelských společností.

Nový indický závod umožní automobilce Kia prodávat vozy na pátém největším trhu světa a současně tak zvýší její flexibilititu v rámci celosvětových podnikatelských aktivit. Celosvětová poptávka po vozech Kia stále roste a toto je další krok automobilky na cestě k postavení předního světového výrobce automobilů.

Výroba na nejrychleji rostoucím klíčovém trhu s novými automobily
Výstavba nového výrobního závodu v Indii pomůže automobilce Kia udržet si pozici jedné z nejrychleji rostoucích automobilových značek světa. Díky novému závodu v administrativním regionu Anantapur bude moci Kia začít prodávat své modely v Indii, a těžit tak z výhod udržitelného prodejního růstu, a to v lokálním i mezinárodním měřítku.

Kia má v plánu zahájit v Indii prodeje vozů pocházejících z nového závodu do konce roku 2019, ihned poté, co bude v Anantapuru spuštěna sériová výroba. Dalšími klíčovými důvody, které Kia Motors při svém rozhodování o nové investici zohlednila, byla rychle se rozšiřující dodavatelská síť v uvedeném regionu společně s kvalifikovanou pracovní silou.
Indie je celosvětově nejrychleji rostoucím klíčovým trhem s novými automobily a současně pátým největším trhem světa, kde se v roce 2016 prodalo na 3,3 mil. nových vozů. Očekává se, že do konce roku 2020 se Indie stane třetím největším automobilovým trhem světa.

15.05.2017

PŘEDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechte si ujít...