1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nová šéfa GM slíbila investovat do ztrátového Opelu

opel logo 2Rüsselsheim - Šéfka americké automobilky General Motors Mary Barraová slíbila investovat do ztrátové evropské automobilky Opel.

Generální ředitelka GM, která je mateřkou firmou Opelu, to prohlásila na své první zahraničí cestě v nové funkci.

"Není náhodou, že jsem se rozhodla přijet do Německa," sdělila v v sídelním městě Opelu Rüsselsheimu Barraová, která otěže GM převzala v polovině ledna. Montážní závod v Rüsselsheimu bude podle ní místem pro zbrusu nové vozidlo, jehož název ale kvůli konkurenci nemůže uvést, sdělila podle agentury AP. Ve zdejší továrně se už vyrábí modely Astra a Insignia. Společnost na konci letošního roku uzavře jinou továrnu v německém městě Bochum.

Barraová Opel označila za "životně důležitou" součást skupiny. "Budoucnost závodu zajistíme pomocí nového modelu," prohlásila podle agentury DPA. "Můžete si být...jisti, že to půjde ruku v ruce s dodatečnými investicemi v Německu," sdělila také.

General Motors Company v minulosti uvažovala, že Opel prodá společnosti Magna International, pak si to ale rozmyslela. Předchůdce Barraové Dan Akerson loni přijel do Německa a zdůraznil závazek předělat image značky a uvést na trh nové modely. Cílem GM je nyní vrátit ztrátový Opel do poloviny desetiletí na úroveň, kde nebude mít zisk ani ztrátu.

04.02.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...