1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Pierre Leclercq jmenován novým šéfem stylingu Kia Motors

KIA logo bigPraha, 14. září 2017 – Společnost Kia Motors jmenovala Pierreho Leclercqa do nové pozice šéfa stylingu.

Leclercq bude působit v hlavním návrhářském centru Kia v korejském Namyangu s cílem urychlit prosazování konzistentní DNA designu vozidel napříč celou modelovou řadou Kia.

Belgičan Pierre Leclercq v nově vzniklé roli šéfa stylingu bude zodpovídat za rozvoj dlouhodobé designové strategie Kia a povede designové inovace zaměřené na exteriér vozidel, interiéry, materiály a textilní čalounění. Rovněž se zaměří na posílení spolupráce designérů v rámci celosvětové návrhářské sítě Kia, kterou vedle hlavního korejského centra tvoří další designová centra v USA, Evropě a Číně.


Leclercq se své nové role ujme koncem letošního září a bude pracovat společně s Peterem Schreyerem, prezidentem a vedoucím návrhářem značky Kia, a Seonem Ho Younem, šéfem korejského návrhářského centra automobilky Kia.


„Pierre Leclercq má jedinečný vhled do globálního automobilového designu a přináší si s sebou nezbytné zkušenosti a odborné znalosti, které v příštích letech pomohou podpořit designovou identitu vozů značky Kia.“ Peter Schreyer dále komentuje: „Design sehrál klíčovou roli v přeměně značky Kia a Pierre napomůže zajistit celkovou konzistenci našeho designově zaměřeného přístupu napříč novými modely v nových segmentech trhu.“


Pierre Leclercq v roce 1998 absolvoval Art Center College of Design v kalifornské Pasadeně, kde získal titul v oboru design dopravních prostředků. Svoji pracovní kariéru zahájil v italském Zagatu, poté následovalo studio Ghia automobilky Ford, pak Leclercq pracoval pro BMW v Kalifornii a Mnichově v oblasti návrhu exteriérů a následně se stal šéfem designu sportovní podznačky M. Pierre Leclercq nastupuje do automobilky Kia po svém předchozím působení v roli šéfa designu Great Wall Motors.

„Rozvoj značky Kia jsem velmi detailně sledoval a jsem nesmírně nadšen z toho, že se sám stanu členem tohoto pokrokového týmu návrhářů.“ Leclercq doplnil: „Kia je pověstná svojí schopností stavět vývoj nových vozů na designu, a tak se již nemohu dočkat, až budu pracovat s talentovanými návrháři, díky kterým se značka Kia stala synonymem smělého, vitálního a moderního designu vozidel.“

22.09.2017

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...