1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Přes milion vozů značky ŠKODA vyrobeno v Číně

Skoda logoJubileum v partnerském podniku Shanghai Volkswagen: 10 milionů vozů, vyrobených od roku 1983 – 10 procent z nich představují modely značky ŠKODA.

ŠKODA AUTO je v Číně úspěšná. Od chvíle, kdy česká automobilka před šesti lety vstoupila na čínský trh, do dnešního dne sjel v partnerském závodě Shanghai Volkswagen, zkráceně SVW, z linky více než jeden milion vozů značky ŠKODA, tedy zhruba deset procent z deseti milionů vozů, které byly od roku 1983 ve SVW celkem vyrobeny. V příštích letech chce ŠKODA svůj odbyt v Číně dále zvyšovat. Za tímto účelem zvyšuje automobilka i počet modelů, který se v této zemi vyrábí, na dvojnásobek a otvírá další výrobní kapacity.

„Automobily značky ŠKODA jsou v Číně oblíbené,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland. „S pouze třemi v této zemi prodávanými modely jsme překročili milionovou hranici. S rozšiřováním naší modelové palety a výrobních kapacit se budou naše prodeje v Číně v příštích letech dále zvyšovat,“ dodává Vahland.

Koncem října byla zahájena výroba v nově otevřeném závodě SVW v Ning-po. Jako první model tam sjíždí z linky ŠKODA Superb. ŠKODA tak ve spolupráci se Shanghai Volkswagen nyní vyrábí pět modelů: vedle Superbu v Ning-po sjíždí z linek závodů SVW v závodech
An-tching a I-čeng modely ŠKODA Fabia, Rapid, Octavia a Yeti. V roce 2014 bude zahájena výroba nové generace modelu ŠKODA Octavia a modelu Rapid Spaceback.

Od vstupu na čínský trh v červnu 2007 vyrobila ŠKODA ve spolupráci s SVW pro Říši Středu více než milion vozů. „SVW je pro společnost ŠKODA spolehlivým a kompetentním partnerem. Dokladem úspěšné spolupráce je více než jeden milion vozů, vyrobených za pouhých šest let. Tato společná úspěšná historie bude pokračovat,“ říká Winfried Vahland.

Od roku 2010 je Čína nejsilnějším trhem značky ŠKODA. V roce 2012 dosáhla značka s 235.700 prodanými vozy v Čině nového rekordního odbytu. V dosavadním průběhu roku 2013 se pro vůz značky ŠKODA rozhodlo 199.200 čínských zákazníků (leden až říjen 2013). To odpovídá zhruba čtvrtině celosvětových prodejů značky.

23.11.2013

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...