1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Slovenská firma Aeromobil, která stála za vývojem létajícího auta, končí činnost

auto stieraceBratislava - Slovenská firma Aeromobil, která stála za vývojem létajícího auta, oznámila ukončení činnosti. Krok zdůvodnila tím, že nezískala nové investory. Například v roce 2017 společnost představila novou generaci modelu létajícího vozidla a zároveň zahájila přijímání předběžných objednávek.

 

"Poslední jednání s investory, jejichž investice měly v případě dohody umožnit posílení vlastního kapitálu, nebyla úspěšná. Protože management Aeromobilu vyčerpal v těchto dnech všechny možnosti navýšení kapitálu, je povinen podat návrh na konkurz," uvedla společnost.

Aeromobil, kterému v roce 2015 tehdejší slovenská vláda schválila pobídky ve výši šest milionů eur (nyní 142 milionů korun), získal podle vlastních údajů od svého vzniku roce 2010 investice ve výši zhruba 25 milionů eur (593 milionů korun).

Společnost informovala, že celkově vyrobila tři generace létajících prototypů a registrovala 14 patentů.

V minulosti Aeromobil opustil vynálezce a designér Štefan Klein, který pak začal pracovat na projektu vlastního létajícího auta AirCar. Při jeho prezentaci před dvěma roky, kdy Klein s vozem absolvoval let dlouhý kolem 75 kilometrů, designér řekl, že AirCar se od Aeromobilu zásadně liší, a to i ve způsobu transformace z vozu na létající stroj.

22.02.2023 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...