1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Slovenský závod automobilky Kia vyrobil rekordních 313.000 aut

KIA-logo bigBratislava - Slovenský závod jihokorejské automobilky Kia Motors loni vyrobil rekordních 313.000 vozidel. Z montážních linek továrny u Žiliny na severu Slovenska tak sjelo o sedm procent více automobilů než v roce 2012.

Vyplývá to z údajů, které firma uvedla v tiskové zprávě.

Loňská produkce slovenské továrny Kia Motors byla vyšší než původní odhady. Automobilka původně předpokládala, že smontuje 290.000 vozů. Sériovou výrobu vozů závod spustil na konci roku 2006.

Více než polovinou na loňské produkci továrny se podílely sportovně užitkové vozy Kia Sportage, jehož vylepšenou verzi plánuje zařadit do výroby v prvním letošním čtvrtletí. Automobilka na Slovensku montuje také vozy Kia cee'd a Kia Venga. Vyrobené automobily směřovaly hlavně do Ruska, Británie a Německa.

Slovenský závod Kia Motors loni také vyrobil přes 491.000 motorů. Téměř polovinu z nich dodal do sesterské továrny Hyundai v Nošovicích.

Kromě jihokorejské automobilky mají na Slovensku své závody také německý Volkswagen a francouzský koncern PSA Peugeot Citroën. Dohromady v roce 2012 vyprodukovaly více než 926.000 vozů; v přepočtu na obyvatele tak Slovensko vyrobilo nejvíce aut na světě.

21.01.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...