1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Společnost Chassix se přejmenovala na Aludyne a zahájila provoz závodu na výrobu hliníkových komponentů v Contera Parku Ostrava City

car factory2Ostrava – Lukáš Svobodník z týmu průmyslových nemovitostí Colliers International Czech Republic úspěšně realizoval transakci dlouhodobého pronájmu 14 700 metrů čtverečních výrobní,

skladové a administrativní plochy v Contera Parku Ostrava City společnosti Contera pro společnost Chassix/Aludyne.

Jedná se o průmyslové prostory typu BTS (šité na míru, angl. „build to suit“), které bude Aludyne využívat na výrobu hliníkových komponentů pro zavěšení kol do automobilového průmyslu. V zajištěných prostorách parku se také nacházejí kancelářské a administrativní prostory na cca 2 000 metrech čtverečních, zbytek prostor slouží k výrobě a jako sklad.

Jelikož se jedná o výrobní provoz, Colliers měl za úkol zajistit pro Aludyne halu šitou na míru na základě nadstandardních požadavků jako instalace jeřábu, navýšení protipožární odolnosti budovy, navýšení LED osvětlení ve výrobní části haly a jiná kritéria jako nejmodernější technologii pro výrobu. Investice do ASTI (tzv. Above Standard Tenant Improvement) přesáhly desítky milionů korun.

Společnost Aludyne plánuje další rozšíření závodu a vytvoření 350 pracovních míst v Ostravě.

Jsou žádané operační pozice (dělník) jak pro obsluhu licích strojů, kontrolních stanovišť, rentgenu apod., kde je dostačující základní vzdělání a připraven rozvojový program pro obsluhu jednotlivých zařízení. Dále jsou žádané pozice mistrů, programátorů robotů, techniků údržby, techniků kvality pro metalurgickou laboratoř, techniků pro 3D měření, i procesních inženýrů pro odlévání a obrábění, kde je vyžadováno středoškolské či vysokoškolské vzdělání technického směru dle pozice.

Motivací za rozhodnutím otevřít závod právě v této lokalitě bylo nejen dostatečné množství kvalifikované pracovní síly, kterou Ostrava nabízí, ale i velmi zajímavé komerční podmínky a současně velmi vysoký technický standard, a to vše s dodáním v požadovaném čase.
Aludyne je momentálně globálně číslo jedna ve výrobě hliníkových těhlic s 23 výrobními závody v různých světadílech.

„S potěšením mohu oznámit, že Ostrava se stane největším závodem společnosti Aludyne v Evropě, který bude dodávat prémiovým značkám jako je Porsche, Audi, Jaguar and BMW“, řekl pan Valentin Lange, VP a Generální ředitel společnosti Aludyne pro Evropu.

„Těší mě, že jsme opět uspěli v tvrdé konkurenci a společnost Aludyne si pro svůj další rozvoj vybrala právě nás,“ řekl Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezkého kraje. „Jako jeden ze tří hlavních rozvojových pólu České republiky, v čele s Ostravou, disponujeme kvalitní infrastrukturou, strategickou polohou u hranic dvou států, blízkostí hlavních odběratelů a dostatkem kvalifikované pracovní síly. Radost mám zejména z plánů společnosti spolupracovat s místní technickou univerzitou, která nabídne absolventům širokou škálu pracovních příležitostí a možnost načerpat zkušenosti ze zahraničí, které pak uplatní při rozvoji našeho regionu,“ dodal Krkoška.

„Jsme rádi, že se našim klientům daří a můžeme jim nabídnout expanzi v rámci našeho portfolia. Těší nás také, že náš Contera Park Ostrava City je hostitelem výrobních, logistických a skladových firem a dává lidem práci,“ uvedl Dušan Kastl, Výkonný ředitel a partner společností Contera.

Contera již spolupracuje se společností Aludyne od poloviny roku 2018, kdy v rámci první fáze celkového projektu realizovali pro Aludyne halu o celkové velikosti cca 15 000 m2, která byla kompletně přizpůsobena na požadavky klienta. Tento rok Aludyne a Contera odsouhlasili provedení druhé fáze o celkové velikosti cca 5 500 m2, kterou předají klientovi v létě příštího roku. Celkem se jedná o budovu o velikosti cca 20 000 m2, která je plně vybavená a postavená s využitím moderních technologií. Contera doufá, že hala bude efektivně sloužit společnosti Aludyne desítky let.

13.12.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...