1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Tesla uvažuje o převzetí těžaře kovů Sigma Lithium

tesla car logoNew York - Americký výrobce elektromobilů Tesla uvažuje o převzetí společnosti Sigma Lithium, která se zabývá těžbou kovů potřebných pro baterie. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie firmy Sigma Lithium na zprávu reagovaly silným růstem.

Největší akcionář společnosti Sigma Lithium podle zdrojů zkoumá možnost prodeje podniku a zjišťuje zájem ze strany těžařských firem a automobilek, napsala agentura Bloomberg.

Současný přechod automobilového průmyslu k elektromobilům výrazně zvyšuje poptávku po kovech potřebných pro baterie. Automobilky se proto snaží expandovat do těžařského průmyslu, aby si dodávky těchto kovů zabezpečily. Největší americká automobilka General Motors například minulý měsíc koupila podíl v těžařské firmě Lithium Americas.

Tesla, v jejímž čele stojí miliardář Elon Musk, je největším výrobcem elektromobilů na světě. V loňském roce dodala zákazníkům 1,31 milionu vozů, což představovalo meziroční nárůst o 40 procent.

22.02.2023 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...