1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Toyota nařídila zastavit prodej šesti modelů v Severní Americe

toyota logo blueWashington - Japonská automobilka Toyota Motor sdělila prodejcům svých aut v Severní Americe, aby přestali prodávat šest jejích modelů s vyhřívanými sedačkami. Látka v nich prý nesplňuje bezpečnostní normy pro hořlavost.

Americké bezpečnostní standardy podle mluvčího firmy Johna Hansona nesplňuje jeden měkký materiál pod potahy sedadel.

Žádná vznícení ani zranění v této souvislosti hlášena nebyla. Zákony ale Toyotě zakazují prodávat vozy, které nesplňují bezpečnostní předpisy Spojených států. Počet vozů, kterých se toto opatření týká, podle mluvčího půjde do tisíců. Přesné číslo automobilka zjišťuje.

Příkaz zastavit prodej by pro největšího světového prodejce aut a jeho dealery mohl nicméně znamenat problém, protože se týká nejprodávanějších vozů této automobilky. Prodejci nadále nemohou prodávat některé modely aut Camry, Avalon, Sienna a Tacoma z loňského a letošního modelového roku. Camry je přitom ve Spojených státech nejprodávanějším autem. Loni se jich tam podle agentury AP prodalo více než 408.000.

Do aut, která stojí v prodejnách, nechá společnost vložit novou látku. Automobilka také o problému informovala americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA), který rozhodne, zda by se měly svolat již prodané vozy.

08.02.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...