V Polsku podle vlády plánuje továrnu velký automobilový koncern
- Podrobnosti
- Kategorie: Automobilový průmysl
Varšava - Velký mezinárodní automobilový koncern již tento měsíc představí plány na výstavbu velké továrny na výrobu osobních vozů v Polsku. Uvedl to podle agentury PAP polský ministr hospodářství Janusz Piechociński.
Odmítl však sdělit jméno podniku.
Výstavba závodu by podle ministra mohla začít již v březnu. "Šest měsíců jsme na tom tvrdě pracovali," uvedl Piechociński. Dodal, že továrna bude postavena na "zelené louce" a k výrobě aut bude z velké části používat součástky polského původu.
V Polsku nyní vyrábí automobily firmy Volkswagen, Fiat a General Motors. Jejich produkce se podílí zhruba sedmi procenty na celkové polské průmyslové výrobě. Téměř 99 procent automobilů vyrobených v Polsku směřuje do zahraničí, zejména do ostatních evropských zemí.
10.12.2013 ČTK
Nenechte si ujít...
- 1
- 2
- 3
Vodovody a kanalizace Zlín chystají příští rok rek…
Category: Energetika
Zlín - Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín chystají příští rok rekordní investice ve výši téměř 375 milionů korun.…
Britský ropný obr BP bude mít poprvé v čele ženu,…
Category: Energetika
Londýn - Britský ropný gigant BP nově povede Meg O'Neillová (55), která je nyní ředitelkou australské společnos…
KHNP chce v příštím roce uzavřít další dvě desítky…
Category: Energetika
Praha - Korejská společnost KHNP chce v příštím roce uzavřít s českými firmami další více než dvě desítky kontr…
Firma Eltra z EP Industries dokončila na Slovensk…
Category: Doprava
Bratislava/Humenné - Slovenská firma Eltra z české skupiny EP Industries dokončila elektrifikaci 33,5 kilometru…
Poličský výrobce hasičské techniky dodá na Sloven…
Category: Firmy
Polička - Zakázka pro ministerstvo vnitra na Slovensku bude v příštím roce znamenat pro společnost THT Polička…

Připojte se: