1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Volkswagen chystá v Brazílii další velké investice, uvede tam na trh 16 modelů

volkswagen logo3Brasília - Německý automobilový koncern Volkswagen v příštích pěti letech investuje v Brazílii dalších devět miliard realů (téměř 42 miliard Kč). Na trh tam uvede 16 nových modelů, včetně hybridních a elektrických vozidel. S odvoláním na oznámení automobilky o tom informovala agentura Reuters.

Nové investice více než zdvojnásobí investiční plán Volkswagenu v Brazílii na roky 2022 až 2028 na 16 miliard realů (více než 74 miliard Kč). Umožní automobilce vyrábět o čtyři modely více, než měla původně v plánu. Půjde o první hybridy vyráběné v Brazílii, zcela elektrický model a pick-up.

"Volkswagen potvrzuje svou důvěru v Brazílii a více než zdvojnásobuje své investice," uvedl šéf brazilské divize Ciro Possobom.

Nově plánovaný pick-up se bude vyrábět ve státě Paraná. Další tři dodatečné modely a nový hybridní motor se budou vyrábět v závodech v okolí státu Sao Paulo, uvedla společnost. Vyvine také pokročilý asistenční systém pro řidiče, který má zvýšit bezpečnost vozidel.

Automobilka uvedla, že loni rozšířila svůj podíl na brazilském trhu o více než dva procentní body na 15,8 procenta. Během minulého roku v zemi prodala více než 345.000 aut.

08.02.2024 Zdroj: ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...