1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobci automobilů v Británii počítají se zvyšováním produkce

car factory bigLondýn - Výroba osobních automobilů v Británii letos poprvé za šest let překročí 1,5 milionu vozů. Napřesrok bude pokračovat v růstu a do roku 2017 by měla dosáhnout dvou milionů vozů ročně.

Předpověděl to britský svaz výrobců a prodejců automobilů SMMT. Upozornil rovněž na zlepšující se vyhlídky automobilového trhu v eurozóně.

V období od ledna do listopadu britská produkce meziročně stoupla o 4,5 procenta na 1,42 milionu vozů. V samotném listopadu se sice snížila o 3,6 procenta na 137.624 vozů, podle SMMT však za tímto poklesem stojí příprava výrobních linek na nové modely, které pomohou ke zvýšení produkce v příštím roce.

Zhruba polovina britského automobilového exportu podle agentury Reuters směřuje do Evropy, kde byla poptávka v posledních letech pod tlakem v důsledku negativních dopadů dluhové krize v eurozóně na ekonomiku. "Domníváme se, že situace v eurozóně se začíná obracet, protože jsme viděli tři měsíce růstu prodeje (automobilů) za sebou," uvedl SMMT.

Německé Centrum automobilového managementu tento měsíc předpovědělo, že prodej osobních automobilů v západní Evropě by se měl v příštím roce zvýšit o čtyři procenta na 11,7 milionu vozů. Západní Evropa se podílí více než 90 procenty na celoevropské poptávce po automobilech. Ta se již šest let snižuje a od roku 2007 celkově klesla téměř o čtvrtinu.

23.12.2013  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...