1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ammeraal Beltech, s.r.o.

Ammeral Beltech 19Tvrdé konkurenční prostředí je naším motorem

Stále výkonnější komponenty pro logistiku, manipulaci a transport různých výrobků jsou doménou mezinárodní společnosti Ammeraal Beltech, jejíž kořeny sahají do roku 1950, kdy Holanďan Thomas Ammeraal vynalezl nekonečně tkaný dopravní pás. Firma se postupně prosadila po celém světě, kde má 2500 zaměstnanců, kteří pracují v 10 výrobních závodech a ve více než 80 prodejních a výrobních centrech. V roce 2017 činil celkový obrat společnosti 385 milionů euro.

V Česku působí od poloviny 90. let. „Jedny z našich prvních aktivit, které byly spojeny s prodejem dopravních pásů, začaly na českém trhu již v roce 1995. Tenkrát se jednalo o prodejní aktivity německé firmy Verseidag Beltech, která se společností Ammeraal Beltech fúzovala v roce 2001. Tak vznikla naše společnost, jak ji známe dnes,“ vysvětluje Tomáš Jančí, jednatel společnosti Ammeraal Beltech, která následně v roce 2002 otevřela pobočku na slovenském trhu, kde je dnes lídrem na trhu výroby komponentů pro logistiku, manipulaci a transport.

Další klíčové události přišly v letech 2005 a 2006, kdy byly postaveny nové výrobní prostory v Jihlavě, kde je i sídlo společnosti. „Díky tomuto zázemí se naše prodejní aktivity postupně rozvíjely směrem k regionu střední a východní Evropy včetně Polska,“ pokračuje jednatel s tím, že úspěšná činnost firmy vždy stála na klíčových zaměstnancích, kteří v ní působí stabilně. Jakou tržní pozici pomohli společnými silami vytvořit? „Z pohledu pozice na trhu má Ammeraal podíl přibližně 35 %, což nás řadí na první místo,“ odpovídá Tomáš Jančí.

Pásy pro všechna odvětví

Pro společnost Ammeraal Beltech, která v Česku zaměstnává zhruba 250 lidí, jsou největší produktovou skupinou dopravní pásy, které nacházejí využití v mnoha průmyslových odvětvích od logistiky a potravinářství přes automobilovou, dřevařskou či textilní výrobu až po provozy letišť a pošt. Dalším produktem, který se za posledních několik let stal nedílnou součástí portfolia, jsou modulární pásy, které jsou taktéž nepostradatelným řešením v jakémkoli průmyslovém provozu.

Výroba pásů je rozdělena mezi dvě základní výrobní divize, přičemž divize EuroFab se zaměřuje na syntetické pásy pro Evropu. Denně vyrobí více než tisíc kusů pásů, které jsou okamžitě distribuovány k zákazníkům. Druhá divize Opco má na starost výrobu, prodej a servis syntetických pásů převážně pro domácí trh. „Velmi důležitou skupinou jsou pro nás rovněž ozubené a vysoce výkonné ploché řemeny. Ostatní produkty, jako jsou například elastomerové a teflonové pásy a nekonečně tkané a technologické řemeny naše prodejní portfolio doplňují,“ říká jednatel společnosti, jejíž konkurenční výhodou je flexibilita s ohledem na termín dodání a zhotovení produktů podle individuálních přání zákazníka.

Například ve velmi náročném potravinářském průmyslu firma v průběhu let vytvořila ve spolupráci se zákazníky standard založený na vysoce kvalitních výrobcích a požadovaných hygienických vlastnostech pro konkrétní trhy. Vyrábí široký sortiment termoplastických a termostabilních materiálů, které vyhovují i těm nejpřísnějším směrnicím pro přímý kontakt s potravinami stejně jako pro přepravu balených výrobků. Pro potravinářský průmysl vyrábí pásy pro použití do vysokých i nízkých teplot, netoxické materiály s vynikající odolností vůči olejům i tukům a odpovídající charakteristikám pro pekárenství, cukrářství, maso a drůbež, ryby, ovoce a zeleninu i mléčné výrobky.

Spolehlivé zpracování všech činností

V dalším významném odvětví, kterým je logistika, výrobky firmy Ammeraal Beltech zaručují spolehlivé zpracování všech činností a uspokojují požadavky na rychlost a bezpečnost výroby v prudce rostoucím segmentu třídění zásilek. Dopravní pásy musejí fungovat naprosto spolehlivě ve všech fázích od přesunu, nakládání a vykládání až po transport a třídění. Cílem jsou opět inovativní řešení a profesionální podpora v každé fázi projektu. Takto bylo vyvinuto množství pásů pro rozličné logistické projekty jako třeba ozubené a vysokovýkonné ploché řemeny optimalizované pro vysokorychlostní použití. „Z pohledu výroby musíme každý rok inovovat a hledět na trendy a požadavky zákazníků. Výrobu se snažíme automatizovat a obecně rozvíjet tak, aby výsledkem byly produkty splňující nejvyšší normy a standardy,“ navazuje Tomáš Jančí, podle kterého jsou samozřejmostí i poskytované služby jako montáže vyrobených pásů u zákazníků a servis 24 hodin a 7 dní v týdnu.

S cíleným expandováním produktů ve společnosti Ammeraal Beltech začali v roce 2005, kdy se zaměřili na nové trhy. Jedním z hlavních bylo Polsko. „V dnešní době máme v Polsku vlastní pobočku, která patří mezi přední dodavatele na tamním trhu. Naše aktivity jsme dál rozšířili směrem k východním zemím, kde máme v současnosti vlastní obchodní zastoupení nebo spolupracujeme s distributory. Z mého pohledu vidím velký potenciál v Rusku, Maďarsku a Rumunsku,“ vyjmenovává jednatel trhy, na kterých firma může navýšit svůj podíl. Řídí se přitom krédem, že každý trh je jiný, a proto je třeba k němu přistupovat individuálně.

Unikátnost jako cesta k zákazníkům

Jak bylo naznačeno, s dopravními pásy společnosti Ammeraal Beltech se mohou lidé setkat prakticky na všech letištích světa, třeba v Praze nebo Dubaji, ale najdou je i v dalších specifických a prestižních provozech. Příkladem může být francouzské Champagne, kde po pásech sjíždějí nejlepší světová vína. Atraktivitu a potenciál práce v zákaznicky žádaném a moderním výrobním závodě v Jihlavě firma před časem prezentovala prostřednictvím originální kampaně „Nebuď robot“. Měla ukázat, že úspěšné firemní prostředí je hlavně o „opravdových lidech“, jejich spolupráci, komunikaci, dovednostech i emocích, kterými se odlišují od robotů a díky kterým se podílejí na neustálém růstu.

Pro rozvoj nejen v letošním roce, ale i v dlouhodobější perspektivě si společnost Ammeraal Beltech jasně stanovila konkrétní cíle a plány, které jsou podrobně sdíleny se všemi zaměstnanci. „Jenom tak můžeme společně dosáhnout úspěchu. Ve společnosti máme nastavené klíčové ukazatele KPI´s, které pravidelně monitorujeme. Jedná se například o dodání produktů v požadovaném termínu, minimalizaci reklamací či ziskovost. Samozřejmě chceme dosáhnout navýšení prodejů a dále rozšířit naše působení na trhu,“ doplňuje Tomáš Jančí.

Jak na závěr upozorňuje, v posledních letech se situace na trhu velmi změnila z pohledu ekonomického i průmyslového. A uspět není jednoduché. „Konkurenční prostředí je velmi tvrdé. A to je právě náš motor. Snažíme se inovovat, modernizovat a automatizovat procesy, abychom byli o krok před naší konkurencí. Výhodou jsou naše nové unikátní produkty, které nám otevírají dveře k zákazníkům. Naše strategie k úspěchu jsou naši lidé, vlastní vývoj, inovace a stálé zajištění kvality služeb,“ zdůrazňuje jednatel firmy, která patří do skupiny jednoho z největších globálních výrobců komponentů pro logistiku, manipulaci a transport. Tedy produktů, které jsou permanentně v pohybu a které přirozeně vyžadují, aby výrobci jako Ammeraal Beltech neustále usilovali o nová řešení a uváděli na trhy ty nejvýkonnější technologie.

Průmysl Dnes

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...