1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

GRANITOL, a.s.

Granitol 22
I plasty mohou být šetrné k životnímu prostředí

Vyfukované PE fólie nebo vázací PP pásky jsou potřebné v celé řadě odvětví – neobejdou se bez nich potravináři, zemědělci, výrobci stavebních materiálů nebo hygienických potřeb. Společnost GRANITOL, a.s., patří k největším výrobcům těchto fólií a na trhu tak má své nepostradatelné místo. V současné době investuje zejména do cirkulární ekonomiky, snižuje náklady na energie a pořizuje nové technologie, jež reagují na měnící se poptávku. Více v rozhovoru prozradil obchodní ředitel firmy Robert Haman.

DEMOAUTOPLAST, s.r.o.

Demoautoplast24
Naše plastové díly jsou stále komplexnější a inovativnější

Již od roku 2002 působí v České republice společnost DEMOAUTOPLAST, která byla založena jako v pořadí třetí ze závodů plastikářské divize DEMO francouzské nadnárodní skupiny SAFE. V moderním výrobním závodě ve středočeských Jirnech pro ni pracuje zhruba 140 zaměstnanců, kteří se podílejí na produkci kvalitních bezpečnostních a designových dílů pro automobily mnoha světových značek.

EGE, s.r.o.

EGE24
V energetice se dějí velké věci a my jsme u toho

Energetika nyní překypuje výzvami. Vedle úspor energií je na pořadu dne i rozšiřování energetické sítě. V této oblasti vidí příležitost českobudějovická společnost EGE, s.r.o., která vyvíjí a vyrábí vodiče, ocelové konstrukce nebo transformátory a zákazníky má po celém světě. „Přáli bychom si, aby Evropská unie srovnala podmínky na evropském trhu, protože zatímco výrobci ze třetích zemí tlačí cenu dolů, my musíme plnit celou řadu kritérií, například s ohledem na emise uhlíkových plynů,“ říká v rozhovoru generální ředitel Mgr. Tomáš Knittl.

SOMA, spol. s r.o.

Soma cr 18
Svobodu a nezávislost jsme si udrželi i po energetické krizi

S řadou nových domácích úkolů a ambicí vstoupila do letošního roku rodinná firma SOMA z Lanškrouna. Její generální ředitel Ladislav Verner věří, že s týmem zhruba 330 zaměstnanců opět úspěšně překonají všechny překážky, které v posledních letech přišly zejména s „brutálním“ růstem cen energií a dalších nákladů. Kromě plánů, jako jsou růst tržeb z loňských 1,4 miliardy na letošních 1,8 miliardy korun či nové projekty v oboru flexotisku pro americký trh, jsme s ním také tentokrát hovořili o celkovém dění v českém průmyslu.

Psychiatrická Nemocnice Bohnice

Psychiatricka Nemocnice Bohnice23
Náš transformační plán je jednoznačně rozvojový

„Díky efektivnímu řízení a hospodaření se nám podařilo v roce 2023 nemocnici finančně stabilizovat a ustálit v plusových číslech,“ říká MUDr. Zuzana Barboríková, MBA, ředitelka Psychiatrické nemocnice Bohnice s tím, že konečné úhrady za rok 2022 byly oproti předchozímu roku o více než 100 milionů vyšší. A to mimo jiné díky přesnějšímu vykazování poskytnuté péče a důslednějšímu uplatňování nároků nemocnice vůči zdravotním pojišťovnám.

Nemocnice Kyjov, příspěvková organizace

Nemocnice Kyjov 23
Modernizace a rozvoj pro ještě lepší péči o pacienty

Byli jste někdy na exkurzi v nemocnici? Nemocnice Kyjov, příspěvková organizace, takové akce pořádá pro školy. Jejich účastníci se tak dostanou do míst, která běžný pacient nevidí, a dozvědí se tak víc o fungování tohoto moderního zdravotnického zařízení. Nás ostatní dnes provede kyjovskou nemocnicí sám její ředitel, MUDr. Jiří Vyhnal.

Kostelecké uzeniny, a.s.

Kostelecke uzeniny 18
Viac sa zameriavame na ekologizáciu výroby a udržateľnosť

Kostelecký Uherák, Křemešník, Čeřínek a Hermín, to sú len niektoré z výrobkov označených logom džentlmena jediaceho párok. Práve tento pán v obleku je symbolom akciovej spoločnosti Kostelecké uzeniny, ktorá je na čele českého trhu s mäsom a údeninami. Podnik bol založený pred vyše 100 rokmi a od svojich začiatkov je výrobcom klobás, párkov, šuniek, špecialít a trvanlivých salám. Vlajkovou loďou spoločnosti sú fermentované výrobky s ušľachtilou plesňou. Do jej portfólia však patria aj čerstvé hovädzie a bravčové mäso. Viac nám o novinkách vo výrobných závodoch spoločnosti Kostelecké uzeniny porozprával jej riaditeľ Ing. Michal Jedlička.

Faurecia Components Písek, s.r.o.

faurecia components pisek23
Zůstáváme ambiciózní, i když čelíme krizi elektromobility

V zásadě úspěšný rok má za sebou společnost Faurecia Components Písek, jejíž závod na výrobu kovových konstrukcí autosedaček je jednou z klíčových kapacit skupiny FORVIA Faurecia na evropském kontinentu. Dlouhodobě staví na úzké spolupráci především s německými OEM (Original Equipment Manufacturer) zákazníky. Její výrobky pak nacházejí uplatnění ve vozech předních světových automobilek, jako jsou BMW, VW Group a jeho značky Volkswagen, Audi a Porsche, či koncern Stellantis. Pro letošní rok má ředitel závodu Vojtěch Janák společně s týmem zhruba 560 zaměstnanců největší ambice v oblasti zvyšování produktivity a úspor energií. Zároveň se musejí vypořádat s nenaplněnými očekáváními u nových projektů, které se týkají zatím stagnujícího segmentu výroby elektromobilů.

Continental Barum s.r.o.

Continental barum 21
Nejnáročnější testování pro ty nejlepší pneumatiky

Společnost Continental Barum s.r.o. není třeba představovat ani mezi neřidičskou veřejností. Značka Barum je v Česku dobře známá už od svého vzniku v roce 1948. V roce 1992 podepsal tehdejší podnik Barum smlouvu s německým koncernem Continental, na jejímž základě vznikl druhý největší joint venture v tehdejším Československu. Dnes je společnost Continental Barum s.r.o. známá jako výrobce osobních, nákladních a industriálních pneumatik značek Continental, Barum, Semperit, Matador, General Tire a dalších. Společnost s více než 5000 zaměstnanci je největším zaměstnavatelem ve Zlínském kraji.

Fakultní nemocnice Olomouc

Fak nem Olomouc 1 14
Rozvoj a další modernizace šesté největší nemocnice v zemi

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě devíti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Jde o největší zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi.

Nippon Express (Deutschland) GmbH & Co. KG, odštěpný závod

Nippon express 23
Letos chceme opět růst na českém i slovenském trhu

Úspěšný rok s tržbami na úrovni 750 milionů korun mají za sebou české pobočky společnosti Nippon Express (Deutschland) GmbH & Co. KG z tradiční japonské nadnárodní spediční a logistické skupiny, která se specializuje především na námořní a letecké přepravy zboží do celého světa. „Celkově pro nás byl rok 2023 standardní.

Europasta, a.s.

Europasta 21
Dál chceme být tvůrci nových trendů a inovací

„Přestože byl loňský rok hodně volatilní z hlediska poptávky a cenové situace na trhu surovin, obalových materiálů i energií, podařilo se splnit cíle, které nám naši akcionáři zadali v oblasti ekonomiky, efektivity výroby či investic,“ říká Bohumil Vráblík, generální ředitel společnosti Europasta z Litovle, která je tradičním výrobcem značkových těstovin Adriana, Zátkovy těstoviny, Rosické těstoviny a Ideál.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...