1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Mokate Czech, s.r.o.

MOKATE CR 2024
Kávu z celého světa pražíme v srdci Evropy

Značku Marila zná snad každý Čech. Bílo-červené logo má tradici od roku 1929 a přežilo komunistický režim i Sametovou revoluci. Tradiční káva se vyrábí ve votickém závodě, který patří společnosti Mokate Czech, s.r.o. Vedle klasické robusty se tady stále více soustředí i na jednodruhové výběrové kávy, které praží na nejmodernější technologii. „Po těchto kávách roste poptávka a my chceme tento trend zachytit,“ říká v rozhovoru výrobní ředitel Ing. Pavel Halátek.

Skupina BTL

BTL Medical Technologies 2024
Máme být na co hrdí

Před bezmála třiceti lety začínali podnikat jako studenti, kterým se společně s partou brigádníků povedlo vyvinout a vyrobit na svou dobu převratný přístroj pro elektroléčbu ve fyzioterapii. Dnes mají ve skupině BTL za sebou úspěšný vývoj více než padesáti patentovaných technologií, které pomáhají pacientům i lékařům po celém světě. Kromě toho zaměstnávají přes 3300 lidí a dosahují obratu ve výši 15 miliard korun. Více nám o historii, současnosti i budoucích plánech jednoho z největších světových výrobců zdravotnické techniky řekne Tomáš Drbal, technický ředitel skupiny BTL.

BILSTEIN CEE, a.s.

bilstein cee 16
Na oživení trhu jsme poctivě připraveni

„Každá krize je dobrá minimálně v tom, že vám ukáže, jak jste pracovali v době konjunktury,“ říká Peter Uhrík, předseda představenstva společnosti BILSTEIN CEE, která je tradičním dodavatelem pásové za studena válcované oceli vynikající pověsti a kvality. Přestože i ona v posledních měsících pocítila úbytek zakázek, který byl patrný na celém ocelářském trhu, zachovává chladnou hlavu, klid a trpělivost. Věří, že po poctivé přípravě, která byla zaměřená na dokončení některých investic nebo na opravy a údržbu strojních zařízení, se i v Králově Dvoře už letos opět dostanou k plnému vytížení a pojedou na stoprocentní výkon.

Chemoprojekt, a.s.

chemoprojekt 20
Ambiciózní obchodní plány a zodpovědná personální politika

Chemoprojekt, a.s., je inženýrská a dodavatelská společnost s dlouholetou historií působící jako přední dodavatel v oblasti organické a anorganické chemie, petrochemie, rafinérií, zpracování zemního plynu, energetiky, nové energetiky, vodního hospodářství a ochrany životního prostředí. Dále se zabývá možnostmi záchytu CO2, výrobou zeleného vodíku a pod.

KASI, spol. s r.o.

Kasi 18
Garancí kvality je jedna z nejmodernějších sléváren v Evropě

Do pozice předního evropského výrobce kanalizační litiny se za více než 30 let podnikání vypracovala společnost KASI, která má v tuzemsku hned několik výrobních kapacit. V Přelouči se kromě administrativy nachází betonárna a strojírenská výroba, u Nového Bydžova a ve Chvaleticích jsou v provozu pro změnu slévárny, do kterých firma v posledních letech investovala více než miliardu korun.

HSF System a.s.

HSF system 18
Rok 2022 pro nás byl rekordní a rosteme i letos

Na stavební trh vstoupila společnost HSF System a.s., v roce 2002 a od té doby roste, rozvíjí se a upevňuje svoji pozici. Úspěch založila na špičkové kvalitě projektů a staveb, kterou zajišťuje díky stabilnímu týmu odborníků s dlouholetou praxí. Firma působí jako generální dodavatel staveb, zajišťuje projekční práce i inženýrskou činnost a aktivní je také na poli developmentu. O tom, jak se společnosti nyní daří, jsme hovořili s jejím generálním ředitelem Ing. Janem Hasíkem.

NC Line a.s.

NC line 23
Komplexní servis v oblasti zpracování plechů

Společnost NC Line a.s. je evropským poskytovatelem kompletního servisu v oblasti zpracování plechů. K jejím specializovaným službám patří například řezání laserem, CNC vysekávání, ohýbání plechů, svařování, zámečnické práce či povrchové úpravy. Brány jejich výrobního závodu opouštějí ročně tisíce výsledných produktů, které pak míří do většiny západoevropských zemí či do USA.

PRŮMSTAV, a.s.

Prumstav 15
Jsme stabilní dodavatel, který jde s trendy a nabízí kvalitu

Společnost PRŮMSTAV si dlouhodobě udržuje pozici tradičního a renomovaného stavebního dodavatele, a to již 70 let. „Toto významné kulaté výročí připadá právě na letošní rok.

LISI AUTOMOTIVE FORM a.s.

Lisi automotive 23
Světový lídr ve výrobě brzdových komponentů

Historie společnosti LISI AUTOMOTIVE FORM a.s. se začala psát v roce 1952. Její moderní část, kdy se firma stala součástí mezinárodního francouzského konsorcia LISI AUTOMOTIVE, stvořila za posledních 20 let jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců brzdových komponentů. „Jsme zkrátka velmi úzce zaměřeni na specifický produkt a z toho také vyplývá naše strategie být v této specifické produkci celosvětovým lídrem,“ říká Ing. Zdeněk Hrdlička, člen představenstva společnosti.

Zálesí, a.s.

zalesi 23
Diverzifikace podnikání je základem naší stability

Příběh privátní společnosti Zálesí se začal psát v roce 1993, kdy skupina vrcholových manažerů zprivatizovala zemědělský podnik Zálesí v Luhačovicích. V průběhu třiceti let vytvořili noví majitelé velký průmyslový podnik evropského formátu s více než 500 zaměstnanci a obratem přes 1,3 miliardy korun.

Správa železnic, státní organizace

SZDC 16
Připravujeme osm set kilometrů vysokorychlostních tratí

O aktuálních i připravovaných projektech Správy železnic, státní organizace, o tom, jaké jsou na české železnici priority v oblastech bezpečnosti a pohodlí cestujících i o modernizaci dopravy z centra Prahy na Letiště Václava Havla, o tom všem si dnes povídáme s ministrem dopravy ČR, panem Martinem Kupkou.

Faurecia Components Písek, s.r.o.

faurecia components pisek23
Dokážeme jít za hranice všedního dne

Jeden z nejúspěšnějších evropských závodů na výrobu autosedaček ve skupině FORVIA Faurecia se nachází na jihu Čech, kde od roku 2007 působí společnost Faurecia Components Písek. S týmem zhruba 560 zaměstnanců se zaměřuje na výrobu převážně lakovaných kovových konstrukcí autosedaček, které dodává do vozů předních světových automobilek, jako je BMW, VW Group a jeho značky Volkswagen, Audi a Porsche, či koncern Stellantis.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...