1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Z LOKO, a.s.

czloko 20
Jejich lokomotivy jezdí v 19 zemích

Společnost CZ LOKO, a.s., patří k nejvýznamnějším podnikům středoevropského železničního strojírenství a zaměřuje se především na výrobu lokomotiv a speciálních drážních vozidel. V této oblasti využívá vlastní know-how, které vychází z mnohaleté tradice firmy, jejíž historie sahá až do poloviny 19. století. V té době byl v České Třebové zahájen provoz železničních dílen.

Dopravní podnik hlavního města Prahy

Dop.Pod.Praha 20
Cestování přitažlivé pro obyvatele i návštěvníky Prahy

Akciová společnost Dopravní podnik hlavního města Prahy se opírá o více než 120-letou tradici. Jejím předchůdcem byly Elektrické podniky královského hlavního města Prahy, které vznikly již v roce 1897 a náplní jejich činnosti se stalo provozování tramvajové dráhy, drážní dopravy a výroba elektrické energie. V současné době je Dopravní podnik akciovou společností, jejímž jediným vlastníkem je hlavní město Praha, a zaměřuje se především na správu sítě metra a tramvajových a autobusových linek.

Schneider Electric, a.s.

Shneider electronic 20
Krize nás nezastavila, pracujeme na další digitalizaci

Je jednou ze dvou stovek továren, které má skupina Schneider Electric po celém světě. Písecký závod, který letos slaví 27 let, kompletuje elektromechanické přístroje, jež slouží například ve větrných elektrárnách. Co do počtu odpracovaných hodin je Schneider Electric, a.s., dokonce největším výrobním závodem skupiny v Evropě.

Česká pošta, s.p.

Ceska posta 15
Lidé si během pandemie vyzvedávali balíky do jedné minuty

Česká pošta v době pandemie obstála. Když byly běžné obchody zavřené, stala se základním zásobovacím kanálem pro celou republiku. Osvědčila se i služba Balíkovna, kdy si lidé vyzvedávali balík do jedné minuty. Na rozvoj tohoto projektu se nyní podnik zaměří. „Jsme dnes především logistická firma. S tím, jak do budoucna porostou e-shopy a nakupování přes internet, poroste také význam logistiky,“ říká Jana Sedláková, ředitelka projektu Balíkovna.

Mendelova univerzita v Brně

mendelova univ 17
Patří do elitní tisícovky nejlepších světových škol

Mendelova univerzita v Brně, zkráceně MENDELU, byla založena již v roce 1919, a získala tak titul nejstarší vysoké školy svého zaměření v České republice. Univerzitu tvoří pět fakult a jeden vysokoškolský ústav – Institut celoživotního vzdělávání. MENDELU sídlí v Brně, s výjimkou Zahradnické fakulty, která se nalézá v obci Lednice. Škola je pojmenovaná po zakladateli genetiky a objeviteli základních zákonů dědičnosti Gregoru Johannu Mendelovi a jeho odkazu zůstává věrná až do současnosti.

ČD Cargo, a.s.

CD Cargo
Věřím, že z krize vzejdeme ještě silnější

Obstáli jsme především díky úsilí a osobní angažovanosti každého zaměstnance, ale s dopady se samozřejmě budeme vypořádávat ještě dlouho. Tak hodnotí období pandemie koronaviru a přijatých opatření proti jeho šíření Tomáš Tóth, výkonný ředitel společnosti ČD Cargo, která bude po zbytek letošního roku hospodařit v rámci připravených krizových scénářů. V dalších letech už chce znovu navázat na předchozí výborné výsledky a být klíčovým hráčem na evropském trhu železniční nákladní dopravy. „Absolutní prioritou v prvních dnech pandemie bylo hlavně zajištění osobních ochranných pracovních pomůcek pro všechny naše zaměstnance a s tím související zajištění naší provozuschopnosti v maximálním možném rozsahu.

Vysoké učení technické v Brně

VUT Brno 18
Výběr technického studijního programu zajistí zaměstnání v oboru

Vysoké učení technické v Brně (VUT) je univerzita s tradicí, která byla založena již na konci 19. století, a stala se tak první technickou vysokou školou na Moravě. Svými kořeny tkví VUT hluboko v minulosti, ale pokrokové vize, důraz na mezinárodní prestiž a aktivně probíhající výzkum a vývoj posouvají školu rychle kupředu. V současné době univerzita poskytuje špičkovou výuku na osmi fakultách a třech vysokoškolských ústavech a studenti mohou získat kvalitní vzdělání v široké škále oborů od technických, přírodovědných, přes ekonomické až po umělecké.

EFAFLEX - CZ, s.r.o.

Vyrábí nejrychlejší průmyslová vrata na světe

Vznik společnosti se datuje do roku 1974. Při svém založení byla společnost EFAFLEX první firmou na světě, která se zabývala výhradně rychloběžnými vraty a získaný náskok na vysoce konkurenčním trhu drží dodnes. Je to i díky vlastnímu vývojovému středisku, kde, mimo jiné, vznikla i jejich unikátní spirála. Firma EFAFLEX má obchodní zastoupení po celém světě, ale dnes je hlavním výrobním závodem EFAFLEX - CZ, který byl založen nedaleko Tábora před 25 lety. Více nám v rozhovoru pro časopis Průmysl Dnes prozradil vedoucí prodeje a servisu pro Českou republiku Ladislav Kos.

Metaldyne Oslavany, spol. s r.o.

Metadlyne 16
V našich závodech chceme nadále investovat

Jednat rychle, minimalizovat náklady, snížit počty zaměstnanců, digitalizovat, automatizovat a naučit se správně zpracovávat data. To jsou podle Ing. Čestmíra Weishäupla, jednatele společnosti Metaldyne Oslavany, možné cesty ze současné globální krize, způsobené pandemií nového typu koronaviru. Manažer jihomoravské strojírenské firmy, která se zabývá zejména zakázkami pro automobilový průmysl, věří, že její dva výrobní závody budou navzdory letošnímu poklesu opět rozšiřovat kapacity a realizovat nové výrobní programy.

PREdistribuce, a.s.

Nejlepší je, když o nás lidé vůbec nevědí

Aby pražské firmy a instituce fungovaly, potřebují elektřinu. Tu v hlavním městě rozvádí distribuční společnost PREdistribuce, a.s. Úkol je to náročný a zodpovědný, proto každý rok investuje nemalou částku do údržby, aby výpadky byly minimální a provoz efektivní. Zároveň společnost pracuje na projektech, které v Praze umožní vybudovat dobíjecí stanice elektromobilů nebo moderní veřejné osvětlení. „Jsme na velmi dobré cestě a pevně věříme, že se nám investiční program bude dařit v následujících letech naplňovat,“ říká v rozhovoru obchodní ředitel Mgr. Petr Dražil.

Bidfood Opava, s.r.o.

bidfood opava 20
S naším know-how dosahujeme výborné synergické efekty

Spoločnosť Bidfood Opava, s.r.o., suverénne reaguje na požiadavky dnešného potravinárskeho trhu a inšpiruje k vychutnaniu tradičných špecialít bez nutnosti tráviť prípravou obľúbeného jedla celé hodiny. Najväčší výrobca zmrzlín v Českej republike a na Slovensku, významný výrobca mrazených jedál či mäsa sous-vide, dopĺňa svoje široké produktové portfólio mrazeným pečivom, mrazenou zeleninou a zeleninovými šalátmi.

ŠKO-ENERGO, s.r.o.

ŠKO Energo 17
Jsou před námi velké projekty

Velmi úspěšným příkladem stabilního výrobce a distributora energií, který v co největší míře využívá ekologické zdroje, je mladoboleslavská společnost ŠKO-ENERGO, která letos slaví 25. výročí od svého založení. Firma, která zajišťuje veškeré energie pro automobilku ŠKODA AUTO a zásobuje teplem město Mladou Boleslav, je zároveň unikátním mezinárodním projektem, neboť při svém vzniku v červenci roku 1995 byla vůbec prvním česko-německým joint venture podnikem v energetickém průmyslu. „Zásadní pro nás je, že provozujeme stále relativně mladou technologii, která je v perfektním stavu díky údržbě a přístupu našich lidí.

ZVVZ-Enven Engineering, a.s.

ZVVZ Enven engineering
Zlepšujeme kvalitu životného prostredia

Obchodno-inžinierska spoločnosť ZVVZ-Enven Engineering z Milevska projektuje, dodáva a realizuje zariadenia pre čistenie odpadových plynov od tuhých a plynných znečisťujúcich látok, zariadenia pre pneumatickú dopravu sypkých materiálov, zariadenia pre klimatizáciu a vetranie jadrových elektrární. Spoločnosť v minulom roku presiahla tržby 526 miliónov českých korún a výkonná riaditeľka Ing. Bohumila Chrappová neskrýva ambíciu vyvolať opätovnú hrdosť na značku ZVVZ, ktorá je na trhu stále vysoko hodnotená.

Alpla, s.r.o.

ALPLA 17
Odlehčujeme plastovým lahvím

Koronavirová krize pozměnila poptávku po plastových obalech, které vyrábí závod Alpla, s.r.o., v Bystřici ve Středočeském kraji. Snížil se zájem o půllitrové PET láhve, na odbyt šly naopak nádoby s větším objemem nebo obaly pro dezinfekci. Pokles v jednom segmentu tak vyrovnává nárůst v jiném, proto společnost, která zaměstnává kolem 200 lidí, neočekává výrazné snížení ekonomických výsledků. „Myslíme si, že se plus mínus budeme držet našeho loňského obratu, jenž dosáhl 1,5 miliardy korun. Neustali jsme ani v inovacích produktů a v investicích do technologií,“ říká v rozhovoru generální ředitel Jan Daňsa.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...