1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

De Heus a.s.

deheus
Při výrobě krmiv provádíme přísnou kontrolu vstupních surovin

De Heus je nizozemskou společností s mezinárodní působností, jež se od svého založení v roce 1911 zaměřuje na výrobu a prodej krmiv pro zvířata. Z formátu místního podniku se postupně vypracovala na pozici jednoho z 20 největších dodavatelů krmiv na světě. Na český trh vstoupila v roce 2007, kdy zde založila svoji pobočku, a od té doby si u nás buduje vynikající pověst. O výrobě krmných směsí a budoucnosti české pobočky De Heus jsme si povídali s jejím obchodním ředitelem a členem představenstva Markem Kumprechtem.

Linaplast, s.r.o.

Linaplast 19
Vyrábíme a inovujeme kryty řadicích pák a stropní madla

Ryze česká firma z Hané vsadila od samého počátku své historie na plastové výlisky a tato sázka se vyplatila. Výroba se rozbíhala na počátku 90. let minulého století v jedné místnosti a na pronajatém stroji. Dnes má podnik 280 pracovníků a jeho obrat letos přesáhne 600 milionů korun. „Hodně investujeme do dalšího rozvoje, do technologií a do vzdělání našich pracovníků. Proto stále rosteme,“ říká v rozhovoru zakladatel a jednatel společnosti Petr Rajchman.

Robertshaw, s.r.o.

Robertshaw 19
Ve Šternberku jsme vybudovali závod evropského formátu

Z opuštěného brownfieldu vyrostl ve Šternberku během 20 let velice úspěšný výrobní závod nadnárodní společnosti Robertshaw. Jako ředitel jej takřka od samých počátků vede Pavel Doležel. Zkušený manažer si nejvíce cení toho, že se v prostředí menšího města, ve kterém žije přes 13-tisíc obyvatel, podařilo vytvořit evropsky významné centrum excellence s pověstí předního dodavatele (nejen) kvalitních termostatů či ventilů pro bílé zboží a techniku.

Ball Beverage Packaging Czech Republic, s.r.o.

Ball beverages 19
Výrobce hliníkových plechovek plánuje další rozšíření

Jedinou českou společností, která vyrábí hliníkové nápojové plechovky, je Ball Beverage Packaging Czech Republic sídlící v Dýšině u Plzně. Z tamního výrobního závodu, který byl založen v roce 1996, míří nekonečně recyklovatelné obaly především do pivovarů a k výrobcům nealkoholických nápojů z celého světa. Výrobní technologie s roční kapacitou 650 milionů plechovek je velmi flexibilní a umožňuje produkovat pestrou škálu standardních i specifických velikostí přesně podle požadavků zákazníků i koncových spotřebitelů.

COLAS CZ, a.s.

Colas cz 18
Stavební firma je 25 let na trhu, letošní rok opět zakončí pozitivní čísla

Na poli silničního stavitelství si skupina COLAS vybudovala zvučné jméno. Mateřská firma byla založena už před 90 lety. Česká pobočka COLAS CZ si letos připomíná čtvrtstoletí. Oslavy se nesou v pozitivním duchu, protože ekonomické výsledky společnosti rostou. „Loňský rok byl pro nás velmi úspěšný, protože jsme ukončili významné projekty, a očekáváme, že podobných čísel dosáhneme i letos,“ říká obchodní ředitel Ing. Tomáš Hlaváček, Ph.D.

Krnovské opravny a strojírny, s.r.o.

Krnovske strojirny 19
Naším top výrobkem jsou moderní nízkopodlažní tramvaje

Největším soukromým zaměstnavatelem v regionu Krnovska jsou Krnovské opravny a strojírny (KOS), které se tradičně specializují na výrobu a opravy kolejových vozidel. Pro firmu, která zaměstnává bezmála 500 lidí, je podle generálního ředitele Ondřeje Bezruče prioritou zefektivnění výroby i uspokojení rostoucí poptávky ze strany zákazníků, kteří mají zájem jak o modernizace vozidel, tak o nové produkty, jako je například tramvaj „EVO 2“.

FORTEX – AGS, a.s.

Fortex AGS 19
Rozšiřujeme výrobní program, třeba o technologie na přípravu pitné vody

Když se v roce 1968 zemědělské podniky v okolí Šumperku rozhodly, že založí Zemědělské stavební družstvo, netušily, že dávají základ firmě, která zvládne transformaci v 90. letech a vybuduje si silné postavení na trhu. Dnes má FORTEX – AGS, a.s., čtyři divize a spoustu plánů. Kromě výstavby se věnuje také kovovýrobě, kde se soustředí hlavně na dodávky pro automotive. Pevné postavení na trhu má i v segmentu čistíren odpadních vod a stále více se zaměřuje na technologie vyrábějící pitnou vodu. Investuje do vývoje nových výrobků, do moderních technologií i do svého vlastního rozvoje.

Pfeifer Holz Chanovice, s.r.o.

Pfeifer holz 19
S vášňou pre drevo

Pfeiffer Holz Group je celosvetový producent výrobkov z dreva. Skupina je rodinným podnikom, ktorý bol založený v tirolskom meste Imst v roku 1948. Spoločnosť Pfeifer je vďaka závodom v Nemecku a Českej republike v Európe dobre známa ako dodávateľ drevených dosiek, debnení, trámov, iných konštrukčných materiálov a peletiek z biomasy. Jedno z dvoch českých pracovísk sa nachádza v obci Chanovice, kde už storočie funguje píla. Tento závod dnes dokáže spracovať 600-tisíc m³ guľatiny ročne. Výkonný riaditeľ Roger Fränkel si našiel čas na debatu s časopisom Priemysel Dnes o rastúcom trhu drevených stavebných materiálov a úlohe, ktorú závod v Chanoviciach zohráva v rámci skupiny Pfeifer.

ATALIAN CZ s.r.o.

Služby mají mít přidanou hodnotu

Správa a provoz budov se rychle rozvíjí, služby jsou špičkovější a zahrnují široké spektrum činností. K největším hráčům na českém trhu patří v tomto segmentu společnost ATALIAN CZ s.r.o., která prosazuje koncept integrovaného systému facility managementu. Michaela Klesnarová, obchodní ředitelka společnosti ATALIAN CZ v České republice v rozhovoru pro Průmysl Dnes přiblížila, jak funguje špičkový facility management a jaká je jeho budoucnost.

DPOV, a.s.

DPOV 191
Jsou vozidla, ze kterých zůstane pouze skelet interiéru

Vlaková doprava zažívá renesanci. Ruku v ruce s tím kráčí modernizace. V České republice je specialistou na údržbu a opravy kolejových vozidel společnost DPOV, a.s., která pracuje pro České dráhy i další zákazníky. Trendem poslední doby je snižování emisí, omezování spalovacích motorů a využívání elektrického vedení.

BILSTEIN CEE, a.s.

bilstein cee 16
Ďalší rast chcú zaistiť nákupom nových technológií

Akciová spoločnosť BILSTEIN CEE je tradičným českým výrobcom ocele valcovanej za studena, ktorej výroba sa začala v Kráľovom Dvore, medzi Prahou a Plzňou, ešte v roku 1938. Firma produkuje zhruba 50-tisíc ton pásov ročne s cieľom navýšiť produkciu až na 80-tisíc ton. K tomu ale bude potrebovať nové technologické zázemie, na ktorom už pomaličky pracuje. Firma so 170 zamestnancami je súčasťou nemeckej BILSTEIN GROUP, ktorá má zhruba tretinový podiel na celoeurópskom trhu predstavujúci asi 2,2 milióna ton ocele. Už vlani hlásil český závod z Kráľovho Dvora zvýšenie obratu.

ENERGON Dobříš, s.r.o.

20 let podnikáme s vědomím, že náš úspěch je dílem našich zaměstnanců

Energon Dobris 19
Dnes to zní jako fikce, ale i Energon Dobříš, stálice mezi českými elektromontážními firmami, přesně před 20 lety začínala od nuly. Bez sídla, kanceláří, výrobních hal, skladů, přesněji v garáži jednoho ze čtyř zakladatelů. První zakázky přicházely od stavebních firem a první příjmy putovaly na nákup nového vybavení. Postupně však firma rostla a během dvou desetiletí si vybudovala nejen stabilní pozici na českém trhu, ale dala vzniknout i ENERGON HOLDINGU, a.s., pod který v současnosti patří jako jedna z více než 10 dceřiných společností.

MIKROP ČEBÍN a.s.

Microp Cebin 19
Chceme si udržet pozici jedné z nejmodernějších „premixáren“ ve střední Evropě

Čebín u Brna je už tradičně spojený s krmivy, které se zde vyrábí od roku 1964. Nyní v moderním závodě MIKROP ČEBÍN a.s., vznikají vitaminové směsi nebo premixy, jež odebírají hlavně výrobci krmných směsí, velké, střední i malé zemědělské podniky, ale také rodinné farmy nebo zájmoví chovatelé. „Roční obrat naší firmy je už několik let stabilizovaný a pohybuje se kolem 700-tisíc korun.

Moravia Lacto, a.s.

Moravia Lacto 19
Automatizace je pro nás jedinou možnou cestou

Na spojení více než devadesátileté tradice s moderními technologiemi 21. století ve svém byznysu sází společnost Moravia Lacto. Její mléčné produkty pod značkou Moravia vyrábějí dvě samostatné mlékárny v Jihlavě a Olešnici. Především o jihlavské mlékárně, jejíž historie sahá až do roku 1928, jsme si povídali s jejím ředitelem Martinem Hudíkem.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...