1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Karlovarská krajská nemocnice a.s.

Karlovarska nem 19
Velkou radost máme, když jdou od nás domů zdravá miminka

Karlovarská krajská nemocnice (KKN) je největším zdravotnickým zařízením v regionu. Zahrnuje nemocnice v Karlových Varech a Chebu a v řadě ohledů je zcela klíčová nejen pro zajištění akutní péče, ale třeba i vzdělávání lékařů v kraji. O jejím významu z hlediska poskytované péče či investicích, jež zvyšují velmi dobrou pověst tohoto zdravotnického zařízení, jsme si povídali s Ing. Jitkou Samákovou, předsedkyní představenstva KKN. 

Auto-Kabel Krupka, s.r.o.

Rozvádět energii potřebují i auta na alternativní pohony

Společnost sídlící v Krupce u Teplic vyrábí kabelové svazky pro všechny velké automobilky. Český závod má zázemí ve skupině Auto-Kabel, která generuje roční obrat přes 500 milionů euro a zaměstnává 3500 lidí. S obratem 85 milionů euro ročně a s 800 pracovníky je závod v Krupce největší ve skupině. Kabelové svazky se odtud vyváží nejen do sousedních států, ale míří i za oceán, například do Mexika nebo Číny.

Daikin Device Czech Republic, s.r.o.

Zlepšujeme kvalitu prostředí ve firmách i domácnostech

Naprosto zásadním živlem pro existenci života na naší planetě je vzduch, o jehož ochranu a kvalitu se stará také globální značka Daikin. Jedná se o japonskou skupinu s centrálou v Ósace, která na trzích působí již od roku 1924. Více než 15 let je aktivní také v Česku, kde mezi její hlavní produkty patří kompresory do vnitřních i venkovních klimatizačních jednotek.

Škoda Machine Tool, a.s.

skoda machine tool 16
Spoločnosť uviedla na trh inovatívne obrábacie stroje

Ťažké horizontálne frézovacie a vŕtacie stroje, ťažké sústruhy, otočné stoly a špeciálne príslušenstvo k nim je len časťou širokého produktového portfólia spoločnosti Škoda Machine Tool, a.s., ktorá je vo svojom odbore svetovou špičkou. Na trhu pôsobí už viac ako 100 rokov a za ten čas jej zariadenia pomohli zostrojiť diely do elektrární, ropných veží, vodných diel, alebo sa podieľali na výrobe blokov dieselových motorov lodí či lodných lopatiek. Väčšina produkcie je určená na export.

Crystalex CZ, s.r.o.

crystalex 19
Představuje novou kolekci i marketingovou strategii

Řemeslo má zlaté dno. Takové je pořekadlo, které se spojuje s jedinečností, umem a šikovností mistrovského řemesla. Platí to i v případě „zlatých“ českých ručiček, které stojí za více než půlstoletím výroby známého borského skla. Podnik, který rozkvétal hlavně během socialismu v Novém Boru v okrese Česká Lípa, píše svoji historii i dnes. Pod současným názvem Crystalex CZ se věnuje výrobě užitkového skla a je největším domácím a předním světovým výrobcem nápojového skla. Svoje produkty v podobě kalíšků, džbánů, karaf a váz vyrábí ze sodnodraselného skla, tzv. crystalinu.

CZ LOKO, a.s.

czloko 20
Největší český výrobce diesel-elektrických lokomotiv

CZ LOKO je spolehlivý a perspektivní partner železničních dopravců v oboru výroby, modernizace, oprav, pronájmu a servisu hnacích a speciálních vozidel. Cílem společnosti je prostřednictvím inovativních a dostupných řešení zvyšovat bezpečnost, spolehlivost a efektivitu provozu vozidel, které jsou zdrojem pohybu na železnici.

Eden Europe, s.r.o.

eden 19
Do regálů jsme ihned přidali stojany na dezinfekce a ochranné pomůcky

V Adamově se od roku 2007 vyrábí regálové systémy, které putují do všech evropských zemí. Společnost Eden Europe, s.r.o., s obratem 25 milionů euro je součástí nadnárodního koncernu Marmon, jehož vlastníkem je investor Warren Buffet. Na nástup pandemie koronaviru se firma chystala už v lednu, nakoupila dezinfekce a připravila pracovníky na home office. A situaci reflektovala i ve svém výrobním programu.

FAGUS, a.s.

Fagus 15
Naše modulární stavby slouží jako školky i firemní zázemí

Když podniky potřebují pro své týmy rychlé zázemí, jednou z možností jsou modulární stavby, které realizuje česká firma FAGUS, a.s., jež má své odběratele převážně v západní Evropě. Ve svém oboru působí už téměř 30 let. Aktuálně vlastní pět výrobně-technických provozů, které zabezpečují poptávky zákazníků. Hlavní sídlo má firma ve Slušovicích, obchodní pobočku také v Německu. „Ochlazení trhu očekáváme, ale zatím ho nepociťujeme. Výhledy do roku 2020 jsou opatrné. Máme před sebou realizaci několika významných projektů,“ říká v rozhovoru Ing. Josef Machalíček, člen představenstva a ekonomický ředitel společnosti.

OTK Group, a.s.

OTK Group 18
140 let na cestě k dokonalé produkci

Úctyhodných 140 let od založení oslavila v prosinci minulého roku kolínská společnost OTK Group, která prošla mimořádným historickým vývojem od malé kamenotiskárny až po dnešního giganta polygrafického průmyslu, patřícího k největším a nejznámějším tiskárnám v Česku. Pod dobře známou značkou OTK v současnosti pracuje více než 400 zaměstnanců, kteří se v posledních letech podíleli na tržbách přesahujících hranici jedné miliardy korun.

TIRAD, s.r.o.

tirad 20
Našim zákazníkům prodáváme přesnost

V Šašovicích u Želetavy je umístěné obráběcí centrum excelence nadnárodního koncernu Hillebrand. Vznikají tady rámy forem pro vstřikování plastů, jež jsou nesmírně přesné. Nároky na jejich přesnost v poslední době ještě rostou. Zkracují se také dodací lhůty a zvyšují se i ceny vstupů některých surovin. Obstát v celosvětové konkurenci pak není pro strojírenský podnik jednoduché.

IRE-TEX Praha, s.r.o.

Obaly dodáváme značkám, jako je Apple či Hewlett Packard

V roce 1998 začínali s výrobou plastových obalů pro počítače a špičkovým technologickým zákazníkům je společnost IRE-TEX Praha dodává dodnes, avšak kromě segmentu elektroniky se stále více zaměřuje i na automotive, kde roste poptávka po plastových dílech. Na ročním obratu ve výši až 15 milionů euro se podílí 150 zaměstnanců, kteří pracují v plzeňské centrále i ve výrobních a skladových provozech ve Zbůchu a v Líních u Plzně a také v Pardubicích a Kuřimi u Brna.

Povodí Vltavy, s.p.

povodi vltavy 17
Vodu musíme zadržet v krajině i akumulovat

Z velmi pestré škály témat a činností, kterými se zabývá státní podnik Povodí Vltavy, v posledních letech jednoznačně do popředí vystupuje sucho a hrozící nedostatek vody v některých lokalitách. Podle generálního ředitele státního podniku Petra Kubaly nastal čas na závazná rozhodnutí o tom, jaká opatření se napříč Českem budou realizovat. Za nejvhodnější považuje kombinaci tzv. přírodě blízkých a technických řešení. Jinými slovy opatření k retenci vody v krajině a k akumulaci vody, jako jsou zejména výstavby vodních nádrží a přehrad pro využití vody v období sucha či jejího nedostatku.

Huhtamaki Flexible Packaging Czech, a.s.

huhtamaki 20
Při výrobě obalů sázíme na udržitelnost a bezpečnost

Obalový průmysl je celosvětově na vzestupu a zároveň se nezadržitelně proměňuje. Roste poptávka po ekologických obalech, zkracují se dodací lhůty obalových materiálů, do výroby stále více promlouvají moderní technologie. Globálním hráčem na trhu obalových materiálů je dlouhodobě skupina Huhtamaki, která má po celém světě přes 80 závodů, z toho dva jsou umístěné v České republice.

MASONITE CZ, s.r.o.

masonite 20
Rosteme díky novým technologiím i akvizicím

Ambiciózní investiční plán ve výši 150 milionů Kč od roku 2018 postupně naplňuje jihlavská společnost MASONITE CZ, která je největším českým výrobcem interiérových dveří. Její roční produkce se loni přiblížila k hranici 600-tisíc kusů dveří, o které je zájem napříč evropským kontinentem.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...