1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

American Airlines si objednaly 90 menších letadel

american airlines planeToronto/Sao Paulo - Americká letecká společnost American Airlines Group koupí 90 menších letadel pro regionální lety od výrobců Bombardier a Embraer. Katalogová hodnota objednávky je téměř čtyři miliardy USD (80 miliard Kč).

American Airlines Group je největší leteckou společností světa podle počtu cestujících. Firma oficiálně vznikla na počátku tohoto týdne spojením aerolinek American Airlines s US Airways. Nová letadla mají nahradit starší letouny s vyšší spotřebou a pomoci tak aerolinkám snížit náklady.

Embraer upřesnil, že aerolinky si objednaly 60 letounů E175 pro 76 cestujících v katalogové hodnotě 2,5 miliardy USD. Dodávky mají začít v prvním čtvrtletí 2015. Dohoda zahrnuje i opci na koupi dalších 90 letadel. Brazilský Embraer je největším světovým výrobcem regionálních letadel.

U konkurenčního kanadského Bombardieru si American Airlines objednaly 30 letounů CRJ900 v ceně 1,42 miliardy USD s opcí na nákup 40 dalších letadel. Při využití opce je hodnota objednávky 3,38 miliardy USD. Dodávky mají začít v druhém čtvrtletí příštího roku, napsala agentura Reuters.

17.12.2013  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...