1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Boeing loni dodal zákazníkům rekordních 723 letadel

boeing logo2Seattle - Americký výrobce letadel Boeing loni dodal zákazníkům 723 letadel, a stanovil tím nový roční rekord pro celý letecký průmysl.

Boeing tak už třetí rok po sobě předčil v dodávkách svého evropského konkurenta Airbus a udělal si také nový rekord v zakázkách. Plyne to ze zprávy společnosti.

Své dodávky Boeing zvýšil proti předloňskému rekordu o plných 75 strojů. Firma získala celkem 1550 nových zakázek a po odečtení zrušených kontraktů počet potvrzených objednávek činil 1432. Byl to nový rekord v historii firmy a o 77 zakázek víc než v roce 2013.

Zatímco v dodávkách Boeing podle analytiků jasně vítězí, v zakázkách zatím tradiční souboj obou gigantů ještě rozhodnutý není. Airbus údaje za loňský rok oznámí 13. ledna.

Zdroj z Airbusu agentuře Reuters řekl, že firma loni dodala zákazníkům další rok po sobě rekordní počet letadel a v nových zakázkách by měl být rok 2014 "jedním z nejlepších v historii". V roce 2013 Airbus předal zákazníkům 626 letounů, Boeing ale zvládl dodat o 22 strojů více.

Evropský výrobce předloni získal po odečtení zrušených zakázek objednávky na rekordních 1503 strojů, což je dosavadní rekord v historii odvětví. Airbus oficiálně plánoval, že loni uskuteční zhruba stejný počet dodávek zákazníkům jako předloni a že počet jeho čistých zakázek bude vyšší než počty dodávek.

20.01.2015  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...