1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výsledky zbrojovky Lockheed Martin předčily odhady, akcie vystoupily na rekord

lockheed martin logoBethesda - Americká zbrojovka Lockheed Martin v prvním čtvrtletí mírně zvýšila tržby navzdory problémům s nedostatkem součástek a pracovních sil. Těžila z růstu poptávky ve Spojených státech i v zahraničí, za kterým stojí zvýšené geopolitické napětí.

Čtvrtletní výsledky překonaly očekávání analytiků a cena akcií podniku se po jejich zveřejnění vyšplhala na rekordní maximum, napsala agentura Reuters.

Tržby společnosti se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšily o zhruba jedno procento na 15,13 miliardy dolarů (zhruba 323 miliard Kč), zatímco analytici je odhadovali na 15,03 miliardy dolarů. Firma v důsledku napětí v Evropě, v Jihočínském moři a v indicko-pacifickém regionu zaznamenala nárůst zakázek na letouny F-35, rakety a další vojenské vybavení.

Čistý zisk společnosti Lockheed Martin v prvním čtvrtletí mírně klesl na 1,69 miliardy dolarů (zhruba 36 miliard Kč) z 1,73 miliardy dolarů před rokem. V přepočtu na akcii dosáhl 6,61 dolaru. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 6,06 dolaru na akcii, píše Reuters.

O koupi letounů F-35 nyní uvažuje také česká vláda. Zástupci českého ministerstva obrany a ministerstev průmyslu a dopravy tento měsíc o podmínkách jejich možného pořízení jednali ve Spojených státech. Česko zvažuje, zda z USA koupí 24 moderních strojů F-35. Čas na vyjednávání podmínek případného obchodu má ministryně obrany Jana Černochová do října.

26.04.2023 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...