1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zisk výrobce letadel Airbus stoupl o polovinu

Airbus A380 tailAmsterodam - Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group zvýšil v prvním pololetí čistý zisk o 50 procent na 1,135 miliardy eur (přes 31 miliard Kč). Oznámila to firma.

Současně potvrdila celoroční výhled a ujistila investory, že nemusejí mít obavy ohledně zdraví trhu s dopravními letadly.

Celkové tržby společnosti v prvním pololetí stouply o šest procent na 27,2 miliardy eur. V samotném druhém čtvrtletí dosáhly 14,55 miliardy eur. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je podle agentury Reuters odhadovali na 14,23 miliardy eur. Firma rovněž uvedla, že nadále zkoumá možnost prodeje svého 46procentního podílu ve francouzském výrobci letadel Dassault Aviation.

Americký konkurent Boeing minulý týden oznámil, že jeho čistý zisk ve druhém čtvrtletí meziročně stoupl o více než polovinu na 1,65 miliardy dolarů (téměř 34 miliard Kč). Zároveň zlepšil odhad celoročního zisku.

Boeing podle dřívějších údajů v prvním pololetí překonal rivala Airbus v nových zakázkách. Airbus během pololetí získal 515 zakázek, 225 z nich však bylo později zrušeno. V čistém vyjádření tak obdržel pouze 290 objednávek, zatímco Boeing získal 499 zakázek.

09.08.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...