1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Firma M-Silnice zvýšila v roce 2021 zisk po zdanění na 183 milionů korun

M Silnice 16Pardubice - Stavební společnost M-Silnice se sídlem v Pardubicích vytvořila v roce 2021 zisk po zdanění 183 milionů korun. Je to asi o dva miliony korun více než v roce 2020. Tržby z prodeje výrobků a služeb se meziročně zvýšily z 3,567 miliardy na 4,379 miliardy korun.

Na výsledcích se podepsala pandemie onemocnění covid-19, uvedla firma ve výroční zprávě ve Sbírce listin. Loňské výsledky zatím nezveřejnila.

"Doprovodným jevem pandemie bylo zejména v druhé polovině roku zásadní zvyšování cen stavebních materiálů, pohonných hmot, energií a řady souvisejících služeb, jejich nedostatek a růst inflace," uvedla společnost.

M-Silnice má šest oblastních závodů, Sever se sídlem v Jičíně, Jih se sídlem v Praze, Střed se sídlem v Chrudimi, Morava sídlící v Rajhradicích v okrese Brno - venkov, Průmyslová výroba v Hradci Králové a Mosty a speciální stavby se sídlem v Pardubicích. Firma v roce 2021 zaměstnávala 679 lidí, o 29 více než rok předtím.

Společnost M-Silnice patří do koncernu MEDIS a je jednou z velkých firem s českým kapitálem v oblasti silničního a mostního stavitelství v České republice. Na trhu působí více než 65 let, pokud se bere v potaz i období před rokem 1989, od roku 2007 také na Slovensku a od roku 2011 v Polsku. Vyrábí také kamenivo ve vlastních kamenolomech, provozuje obalovny živičných směsí a betonárky.

V Pardubickém kraji v současnosti M-Silnice spolu s firmou Eurovia staví obchvat Svitav, koncem roku 2021 obdobné konsorcium dokončilo druhou část obchvatu Chrudimi. Společnost se v minulosti podílela na stavbě úseku dálnice D35 Opatovice - Časy.

26.01.2023 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...