1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Slovenské stavebnictví v únoru meziročně kleslo třetí měsíc v řadě, už jen mírně

building houses Construction
Bratislava - Výkony slovenského stavebnictví po zohlednění inflace klesly v meziročním srovnání třetí měsíc v řadě, v únoru už však jen o 0,4 procenta. ČTK o tom informoval slovenský statistický úřad.

Lasselsberger dokončuje svou největší investici na jihu Čech za víc než miliardu

Lasselsberger 16
Plzeň - Největší český výrobce keramických obkládaček a dlaždic, plzeňská skupina Lasselsberger, dokončuje svoji největší investici za více než miliardu korun.

V letošním roce by navzdory lednu stavební produkce mohla oživit

construction building
Praha - Meziroční propad lednové stavební produkce o 5,9 procenta, o kterém dnes informoval Český statistický úřad (ČSÚ), je dán hlavně srovnáním s úspěšnou produkcí v lednu minulého roku. Meziměsíční mírný nárůst o procento byl pak hlavně důsledkem teplého lednového počasí.

Výstavba bytů na Slovensku se v závěru loňského roku zotavila z útlumu

house construction1
Bratislava - Výstavba bytů na Slovensku se v posledním čtvrtletí loňského roku zotavila z útlumu. Přibylo zkolaudovaných bytů i vydaných stavebních povolení, informoval ČTK slovenský statistický úřad.

Saint-Gobain jedná o koupi australského konkurenta CSR za 4,3 mld. AUD

saint gobain ADFORS logo
Paříž - Francouzská společnost Saint-Gobain, která vyrábí stavební materiály, jedná o koupi australského konkurenta CSR za 4,3 miliardy australských dolarů (zhruba 66 miliard Kč). Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Na Vysočině loni přibylo 1699 bytů, méně než v předchozích dvou letech

panelak 2
Jihlava - Bytová výstavba na Vysočině v roce 2023 zpomalila. Stavbaři dokončili 1699 bytů, méně než v předchozích dvou letech. V meziročním porovnání to byl pokles o 6,3 procenta. Nově rozestavěné byly v tomto kraji za uplynulý rok budovy s 1383 bytovými jednotkami, což je nejnižší počet za šest let.

Stavební investice v hradeckém kraji loni klesly o 27 procent na 27 mld. Kč

building houses Construction
Hradec Králové - Hodnota stavebních investic v Královéhradeckém kraji, které povolily úřady, loni meziročně klesla o 27 procent na 27,1 miliardy korun z 37 miliard v roce 2022. Přes pokles šlo o druhou nejvyšší hodnotu povolených investic v novodobé historii kraje. V roce 2021 hodnota povolených investic byla na úrovni 19 miliard korun.

Skupina Urbanity zahájila stavbu 2. etapy průmyslového parku na okraji Tachova

vyrobna hala
Tachov - Česká nemovitostní skupina Urbanity zahájila stavbu druhé etapy průmyslového parku na okraji Tachova v areálu bývalého podniku Strojplast. Vznikne tam 55.000 metrů čtverečních pronajímatelné výrobní plochy s halami o ploše 3000 až 18.200 metrů čtverečních. Staví se první dvě haly, hotové budou ve druhé polovině letošního roku.

Developer CTP plánuje rozšířit průmyslovou zónu v Hustopečích

Indrustrial hall in progres
Hustopeče - Developerská společnost CTP plánuje rozšířit obchodně-průmyslovou zónu na severu Hustopečí na Břeclavsku. Mezi dálnicí a Brněnskou ulicí chystá stavbu na téměř devítihektarovém pozemku, kde má vzniknout jedna výrobní hala rozdělená na dvě části. V jedné má být lehká výroba pro automobilový průmysl, ve druhé sklad.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...