1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Firmě Swietelsky Rail klesl čistý zisk o 40 pct na 71 milionů Kč

decline 1
České Budějovice - Firmě Swietelsky Rail klesl v hospodářském roce duben 2022 až březen 2023 zisk po zdanění téměř o 41 procent na 71,3 milionu Kč. Tržby klesly o necelá čtyři procenta na 2,42 miliardy Kč. Firma počítala původně s obratem 2,7 miliardy.

Úřad Ústeckého kraje vydal souhlas ke stavbě nové silnice na Děčínsku

road construction 3
Ústí nad Labem - Krajský úřad Ústeckého kraje vydal souhlasné stanovisko ke stavbě tzv. Manušické spojky. Nová silnice propojí Děčín s Benešovem nad Ploučnicí a Manušicemi na Českolipsku. Komunikace bude fungovat jako přeložka silnice I/13. Celková délka stavby je zhruba 20,5 kilometru, navrženy jsou dvě varianty trasy.

Plzeň postaví za stovky milionů bytový dům na náměstí Emila Škody poblíž centra

Panelak3
Plzeň - Plzeň postaví za několik set milionů korun nový dům se 68 byty na náměstí Emila Škody poblíž centra. Má hotovou studii a teď zadá projekt, který by měl být hotový do roku a půl. Stavbu zaplatí ze svého. Město plánuje, žesi vezme výhodný úvěr, jehož splátky chce hradit z nájmů bytů 2+kk a 3+kk.

Stavebnictví se mění, důležité je obor zatraktivnit pro mladé

house worker
Praha - Stavebnictví momentálně zažívá zásadní proměny. Musí reagovat na technologický vývoj, ale také na demografické a klimatické změny. Pro obor je třeba se vypořádávat s mnohými překážkami jako je nepříznivá makroekonomická situace, nedostatek pracovních sil či komplikovaná legislativa.

Výrobce panelů Kingspan Hradec Králové měl loni rekordní tržby i zisk

growth chart 1
Hradec Králové - Královéhradecký výrobce stavebních izolačních panelů Kingspan loni zvýšil tržby o 18 procent na rekordních 4,58 miliardy korun z předloňských 3,88 miliardy korun. Zisk podnik loni zdvojnásobil na dosud nejvyšších 274 milionů korun ze 135 milionů korun v roce 2021.

Státní dotace na renovace přinesou stavebnímu průmyslu 100 mld.

ceske koruny
Krupka - Finanční injekci až 100 miliard korun mohou dodat stavebnímu průmyslu dotace na renovace od ministerstva životního prostředí. Novinářům to dnes řekla ředitelka Asociace výrobců minerální izolace (AVMI) Marcela Kubů během návštěvy ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) v Krupce na Teplicku.

Stavební společnost Chládek a Tintěra vytvořila čistý zisk 294 milionů korun

Chladek Tintera 22
Pardubice - Stavební společnost Chládek a Tintěra Pardubice vytvořila v hospodářském roce od 1. dubna 2022 do 31. března 2023 zisk po zdanění 294 milionů korun. Je to o 77 milionů korun více než v předchozím období. Tržby z prodeje výrobků a služeb se zvýšily o 20 procent na 4,344 miliardy korun.

Imos Brno loni zvýšil čistý zisk na 274 mil. Kč a obrat na rekordních 9,2 mld.Kč

Building in progress
Brno - Stavební společnost Imos Brno v hospodářském roce 2022, který končil letos v březnu, zvýšila svůj čistý obrat i zisk. Čistý obrat firmy se zvýšil o 33 procent na 9,2 miliardy korun, čistý zisk vzrostl o 44 procent na 274 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na internetových stránkách firmy.

Prodejce a výrobce stavebních materiálů Würth povedou v ČR 2 generální ředitelé

Wurth Logo
Praha - Prodejce a výrobce stavebních materiálů Würth bude mít v České republice dva generální ředitele. Stávajícího výkonného ředitele Miloše Horkého, který se soustředí především na oblast obchodu, doplní stávající finanční ředitel David Mašek. Na starosti bude mít provoz a finance.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...