1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavební společnost HSF System navýšila obrat na téměř 2 miliardy korun

HSF system logoStavební společnost HSF System, se sídlem v Ostravě a její dceřiná společnost HSF System SK, dosáhla v roce 2019 konsolidovaného obratu 1,904 mld. Kč. Výsledek hospodaření za rok 2019 byl 90,57 mil. Kč. Společnosti HSF System vzrostl meziročně o desítky procent jak obrat, tak čistý zisk.

Společnosti HSF System a.s se sídlem v Ostravě a dceřiná společnost HSF System SK s.r.o. se sídlem v Žilině, měly v roce 2019 konsolidované výnosy 1,904 mil Kč, což je o 26,25 % více než v roce 2018. Konsolidovaný čistý zisk za rok 2019, který meziročně narostl o 130 %, pak činil 90,57 mil. Kč.

V roce 2019 jsme splnili všechny strategické cíle včetně posílení naší pozice na českém i slovenském stavebním trhu, udržení kvality prací a termínových parametrů staveb nebo zavádění nových technologií pro projektování, přípravu výroby a realizaci staveb prostřednictvím metodiky BIM,“ uvádí Jan Hasík, ředitel společnosti HSF System a.s.
Společnost HSF System a.s. také patří mezi nejlépe hodnocené zaměstnavatele na českém stavebním trhu. Podle hodnocení webu Atmoskop za rok 2020, které zveřejnil odborný stavební časopis Stavitel v ročence „TOP zaměstnavatelé“, získala společnost HSF System a.s. 1. místo v kategorii „Nadřízení, v kategorii „Stabilita a budoucnost firmy“ se ostravská firma dostala na 6. místo. Hodnoceno bylo 133 stavebních firem.

„Naši zaměstnanci jsou jedním ze základních stavebních kamenů, které přispívají k vynikajícím výsledkům skupiny HSF System. Zvyšování kvality a kvalifikace zaměstnanců rovněž patří mezi naše hlavní strategické cíle. V roce 2019 jsme zaměstnávali 118 lidí. Personální situace je u nás velmi stabilní. To ilustruje také průměrná doba trvání zaměstnání v naší společnosti, která je 8,3 let,“ říká Tomáš Hess, obchodní ředitel HSF System a.s.

Jako generální dodavatel prováděla skupina HSF System v roce 2019 například projekty Optimalizace logistických procesů ve skladu Phoenix lékárenský velkoobchod, výstavba Společenského centra v Sedlčanech, realizace distribučního centra DHL v Chebu nebo výstavba nového pavilonu Základní školy v Brušperku. Na Slovensku se jednalo zejména o projekt Hobby Park v Prešově, kde se realizovala výstavba obchodních jednotek Hornbach, SIKO koupelny a ASKO nábytek.

V žebříčku kvality stavebních dodavatelů za rok 2019, který zveřejnil odborný stavební časopis Stavitel, dosáhla společnost HSF System a.s. 14. místo. V souhrnu posledních pěti let pak ostravská firma obsadila celkové 30. místo ze 451 hodnocených stavebních dodavatelů. Rating vytvořila a připravuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Dceřiná společnost HSF System SK zase skončila v přehledu „Top 100“ za rok 2019 (jedná se o přehled top firem působících ve stavením průmyslu), který přinesl odborný časopis Eurostav, na 13. místě podle tržeb, podle výsledku hospodaření pak dokonce na 5. místě.

V roce 2019 získala společnost HSF System a HSF System SK také několik ocenění ze stavebních soutěží za projekty, ve kterých působily jako generální dodavatel stavby. Hala APEX v Pohořelicích se v soutěži Stavba Jihomoravského kraje 2019 v kategorii Průmyslové stavby a technologické stavby umístila na 1. místě. Projekt Rekonstrukce Nemocnice Dačice na nový Domov pro seniory získal Cenu Ministerstva pro místní rozvoj ve 27. ročníku soutěže Stavba roku 2019. Stejný projekt také opanoval soutěž PRESTA – prestižní stavba jižních Čech v kategorii Bytové stavby a rodinné domy. Na Slovensku získal 1. místo v soutěži Cena Arch 2019 projekt pod názvem GA Drilling (Administrativně-skladová hala Presskam)

Společnost HSF System a.s. dlouhodobě podporuje neziskové, vzdělávací a sportovní organizace v Moravskoslezském kraji. „Navázali jsme a již několik let udržujeme, také úzkou spolupráci v oblasti vzdělávání s Fakultou stavební VŠB-TU Ostrava a Ostravskou univerzitou. Jsme rovněž partnery vzdělávacího, kulturního a společenského centra, které vyrostlo v industriálním komplexu Dolních Vítkovic v Ostravě,“ doplňuje Tomáš Hess.

18.09.2020

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...