ArcelorMittal zvýšil zisk, počítá se zlepšením v Evropě
- Podrobnosti
- Kategorie: Strojírenství
Lucemburk - Zisk největšího světového producenta oceli ArcelorMittal ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl skoro o čtvrtinu, a překonal tak odhady analytiků.
Firma, která vlastní předního českého producenta oceli ArcelorMittal Ostrava, očekává další zlepšení i v průběhu letošního roku. Postarat by se o to měl růst objemu oceli a železné rudy, pomoci má i návrat k růstu na evropském trhu.
Zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) vzrostl na 1,91 miliardy dolarů (38,7 miliardy Kč) z 1,56 miliardy dolarů před rokem. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru počítali se ziskem 1,80 miliardy USD. Za celý uplynulý rok dosáhl tento základní zisk 6,5 miliardy dolarů.
Pro celý letošní rok firma předpokládá, že základní zisk stoupne na osm miliard dolarů. Odhaduje přitom, že světová spotřeba oceli se letos zvýší o 3,5 až čtyři procenta. Loni stoupla o 3,5 procenta.
Společnost předpokládá zpomalení růstu spotřeby v Číně a v Brazílii. Mírné zlepšení mezi 1,5 a 2,5 procenty si slibuje v Evropské unii, kde loni a předloni spotřeba oceli klesala. ArcelorMittal v této souvislosti očekává, že oživení aktivity v evropské zpracovatelském průmyslu, které nastalo v loňském druhém pololetí, bude letos pokračovat.
ArcelorMittal se na světové produkci oceli podílí šesti až sedmi procenty, což je více než dvojnásobek proti jeho nejbližšímu konkurentovi.
14.02.2014 ČTK
Nenechte si ujít...
- 1
- 2
- 3
Vodovody a kanalizace Zlín chystají příští rok rek…
Category: Energetika
Zlín - Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín chystají příští rok rekordní investice ve výši téměř 375 milionů korun.…
Britský ropný obr BP bude mít poprvé v čele ženu,…
Category: Energetika
Londýn - Britský ropný gigant BP nově povede Meg O'Neillová (55), která je nyní ředitelkou australské společnos…
KHNP chce v příštím roce uzavřít další dvě desítky…
Category: Energetika
Praha - Korejská společnost KHNP chce v příštím roce uzavřít s českými firmami další více než dvě desítky kontr…
Firma Eltra z EP Industries dokončila na Slovensk…
Category: Doprava
Bratislava/Humenné - Slovenská firma Eltra z české skupiny EP Industries dokončila elektrifikaci 33,5 kilometru…
Poličský výrobce hasičské techniky dodá na Sloven…
Category: Firmy
Polička - Zakázka pro ministerstvo vnitra na Slovensku bude v příštím roce znamenat pro společnost THT Polička…

Připojte se: