1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce zemědělských strojů A. Pöttinger zvedl tržby o 38 pct na 3,2 miliardy

blue growth chart
Vodňany - Firmě A. Pöttinger, která ve Vodňanech vyrábí zemědělské stroje, stouply v obchodním roce od 1. srpna 2021 do 31. července 2022 tržby meziročně o 38 procent na 3,26 miliardy korun. Zisk po zdanění vzrostl téměř o 19 procent na 219,2 milionu.

Zetor Tractors rozšiřuje na dvojnásobek svou nejmladší modelovou řadu Compax

Zetor Logo
Brno - Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors rozšiřuje modelovou nabídku své nejmladší řady Compax. Namísto tří modelů jich nabízí šest, přibyly nové modely s nižším výkonem motoru. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Škoda Group dodá estonským drahám dalších deset elektrických třívozových vlaků

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská skupina Škoda Group, dříve Škoda Transportation, dodá estonským drahám Elron dalších deset elektrických třívozových vlaků. Před dvěma lety podepsala kontrakt na prvních šest souprav, které dostane zákazník do konce příštího roku.

Plzeňský Doosan exportuje své turbíny z 90 procent do desítek zemí světa

Doosan Skoda Power logo
Plzeň - Plzeňský Doosan Škoda Power, významný světový výrobce turbín, dodává v posledních dvou letech nová turbosoustrojí až z 90 procent do zahraničí, a to do desítek zemí světa. Loňské tržby přesáhly čtyři miliardy korun, letos i příští rok očekává nárůst asi o 15 procent.

Zlínské strojírenské společnosti TAJMAC-ZPS loni klesly tržby na 912,4 mil. Kč

tajmac zps logo
Zlín - Zlínské společnosti TAJMAC-ZPS, která vyrábí obráběcí centra a vícevřetenové automaty, loni klesly tržby na 912,4 milionu korun. Předloni činily 1,038 miliardy korun. Zisk po zdanění firmě za loňský hospodářský rok, který ukončuje v září, vzrostl na 6,2 milionu, v předchozím roce byla společnost ve ztrátě 90 milionů korun.

Výrobce tepelných čerpadel Master Therm chystá kvůli rostoucí poptávce rozšíření

ceske koruny
Jablonec nad Jizerou - Výrobce tepelných čerpadel Master Therm připravuje v Jablonci nad Jizerou na Semilsku další rozšíření výroby, důvodem je rostoucí poptávka po tepelných čerpadlech od domácností a také od firem. Nová hala, kterou tam firma dokončila loni, sice dostačuje pro nynější výrobu, je už ale plně využitá.

Strojaři na jihu Moravy odstávky kvůli úsporám energií neplánují

machinery 2
Brno - Strojírenské firmy, které patří k největším odběratelům energií, na jihu Moravy zatím žádné odstávky kvůli úsporám energií neplánují. ČTK oslovila čtyři velké strojírenské společnosti, všechny mají cenu energií fixovanou pouze do konce letošního roku.

Výrobce ohřívačů vody DZ Dražice postaví novou výrobní halu za 300 mil.Kč

ceske koruny
Dražice/Luštěnice - Společnost DZ Dražice, největší tuzemský výrobce ohřívačů vody a prodejce tepelných čerpadel NIBE, začne příští rok v závodě v Luštěnicích stavět novou výrobní halu. Plánuje v ní zvýšit roční výrobu ohřívačů o 150.000 na 400.000. Investice ve výši 300 milionů korun zahrnuje i rozšíření skladovací haly.

Růst cen energií začíná výrazně zhoršovat výsledky společnosti Kovolis Hedvikov

Kovolis Hedvikov 16
Třemošnice - Rostoucí ceny energií začínají výrazně zhoršovat výsledky společnosti Kovolis Hedvikov, která se zaměřuje na výrobu a obrábění hliníkových odlitků především pro automobilový průmysl.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...