1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobci autodílů Bosch Powertrain loni stouply tržby o 13,6 procenta, zisk klesl

bosch logo
Jihlava - Výrobci autodílů Bosch Powertrain v Jihlavě loni stouply tržby za výrobky a služby o 13,6 procenta na 26 miliard korun. Po zdanění vykázal zisk 74,9 milionu korun proti 277,45 milionu za rok 2022. Společnost ale výrazněji investovala. Vyplývá to z její výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Škoda Group zahájila v Ostravě modernizace 79 tramvají pro švédský Göteborg

tram
Plzeň/Ostrava - Škoda Group, přední evropský výrobce vozidel pro veřejnou dopravu, zahájila modernizaci 79 tramvají pro švédský Göteborg. Cílem projektu pro tamního dopravce Västtrafik AB je zajistit spolehlivý a bezpečný provoz tramvají M31 a zlepšit komfort řidičů i cestujících.

Strojírenská společnost ISMM otevřela ve Štítině na Opavsku novou halu svařovny

machinery 2
Štítina - Strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation otevřela ve svém závodě ve Štítině na Opavsku novou halu svařovny. Zároveň zmodernizovala provoz závodu a sociální zázemí pro zaměstnance.

Škoda Group loni zvýšila tržby o 81 procent, provozní zisk klesl o 57 pct

Skoda Plzen
Plzeň - Škoda Group, přední evropský výrobce vozidel pro veřejnou dopravu, zvýšila loni meziročně tržby o 81 procent na 1,382 miliardy eur, což je v přepočtu podle kurzu centrální banky zhruba 33,18 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA (před úroky, daněmi a odpisy) ale klesl o 57 procent na loňských 21,8 milionu eur, tedy asi 523 milionů Kč.

Výrobci dronů Primoco se v prvním kvartále meziročně propadly tržby i zisk

decline 1
Praha - Českému výrobci bezpilotních letounů Primoco UAV SE klesly v letošním prvním čtvrtletí tržby na 549.000 korun z téměř 88 milionů Kč před rokem. Za letošní leden až březen firma hospodařila se ztrátou 13,1 milionu korun proti zisku 42,9 milionu v loňském prvním kvartálu.

Huisman ve Sviadnově vyrobil svůj dosud největší jeřáb, měří 225 metrů

Huisman Tensioner
Sviadnov - Společnost Huisman Czech Republic ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Měří 225 metrů a bude se využívat v Dánsku k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

Siemensu v ČR stoupl čistý zisk o osm procent na víc než miliardu korun

Siemens
Praha - Strojírenské společnosti Siemens v Česku stoupl ve finančním roce končícím 30. září 2023 čistý zisk meziročně o osm procent na 1,025 miliardy korun. Mírně vyšší byly i tržby, které stouply o 1,7 procenta na 22,268 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku, na kterou upozornil web Ekonomický deník.

Škoda JS dodá elektrárně Dukovany nové díly pro ovládání reaktoru za 1 mld. Kč

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská ŠKODA JS, přední evropská společnost v oboru jaderné energetiky, dodá v letech 2025 až 2028 Jaderné elektrárně (JE) Dukovany nové díly pro ovládání reaktoru téměř za jednu miliardu korun.

Doosan Škoda Power pomůže v USA přeměnit komunální odpad na čistou energii

Doosan skoda power logo 2024
Plzeň - Společnost Doosan Škoda Power podepsala strategicky důležitý projekt na dodávku parní turbíny pro spalovnu odpadu v USA. Spolupráci s provozovatelem spaloven Covanta tak poprvé rozšíří i mimo Evropu.  

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...