1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

CZ Loko vyrobil prototyp lokomotivy na spalovací pohon i trakční napájení

cz loko lokomotiva
Česká Třebová - Společnost CZ Loko z České Třebové na Orlilckoústecku představí v tomto týdnu poprvé na veletrhu novou lokomotivu, kterou pohání spalovací motor i napájení z trakčního vedení. Do ostrého provozu bude uvedena příští rok v Itálii, uvedla firma v tiskové zprávě.

Výrobce elektromotorů Franklin Electric loni zvýšil tržby i zisk

Franklin Electric Logo
Brno - Brněnský výrobce elektromotorů Franklin Electric v loňském roce zvýšil tržby o čtvrtinu na 870 milionů korun. Zisk po zdanění vzrostl o 39 procent na 37 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Společnosti Krnovské opravny a strojírny loni stoupl zisk skoro o polovinu

Krnovske strojirny 19
Krnov - Společnost Krnovské opravny a strojírny (KOS) z Krnova na Bruntálsku loni utržila za prodej výrobků a služeb 729 milionů korun. Ve srovnání s rokem 2021 byly tržby o 8,6 milionu nižší. Čistý zisk podniku meziročně stoupl o 6,9 milionu, tedy více než o 46 procent, na 21,8 milionu korun.

Plzeňský Doosan otevře v továrně modernizované centrum odborného výcviku

doosan škoda
Plzeň - Plzeňský Doosan Škoda Power, významný výrobce turbín, otevře 11. září v továrně modernizované centrum odborného výcviku pro desítky žáků. Spolu s plzeňskou Střední průmyslovou školou strojnickou (SPŠS) a krajem bude podporovat nábor žáků do technických oborů.

ÚOHS povolil maďarské skupině Oriens koupit strojařskou Sogos-Fanam z Napajedel

machinery 2
Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil maďarské investiční skupině Oriens nákup strojírenské firmy Sogos-Fanam z Napajedel na Zlínsku.

Slováckým strojírnám loni vzrostly tržby, zisk však měly meziročně nižší

machinery 1
Uherský Brod - Slovácké strojírny z Uherského Brodu na Uherskohradišťsku utržily loni z prodeje výrobků, služeb a zboží téměř 1,190 miliardy korun. Meziročně to bylo zhruba o 137,4 milionu korun více. Společnost zaznamenala čistý zisk přibližně 3,7 milionu korun, v roce 2021 byl o 9,6 milionu korun vyšší.

Výrobce železničních kol Bonatrans Group zvýšil loni tržby více než o čtvrtinu

train wheel
Bohumín - Společnost Bonatrans Group z Bohumína na Karvinsku, která je jedním z největších evropských výrobců železničních kol, zvýšila loni své tržby o 1,54 miliardy, tedy více než o čtvrtinu, na 7,52 miliardy korun. Její čistý zisk činil 710,3 milionu korun, což znamenalo meziroční nárůst o 193,8 milionu korun (37,5 procenta).

Škoda Group dodá osm souprav metra do Sofie za více než 1,6 miliardy Kč

Skoda Plzen
Plzeň - Škoda Group, přední evropský výrobce vozidel pro veřejnou dopravu, získala zakázku na dodávku osmi souprav metra do Sofie za více než 1,6 miliardy korun. Pro místního dopravce Metropoliten EAD je bude vyrábět v Ostravě a v Plzni.

Minerva Boskovice zvýšila tržby i zisk zhruba o čtvrtinu, zisk na 102 milionů Kč

Minerva Boskovice building
Boskovice  - Výrobce šicích strojů Minerva Boskovice v loňském roce zvýšil svůj čistý obrat o 24 procent na celkových 1,52 miliardy korun, čistý zisk společnosti loni vzrostl o 25 procent na 102 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné na jejích webových stránkách.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...