1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ERA buduje největší pozemní systém pro sledování letového provozu - na letišti v Madridu


ERA Pardubice logoŠpanělské řízení letového provozu ENAIRE natolik věří technologiím pardubické firmy ERA (člen skupiny OMNIPOL), že si objednalo rozšíření systému, který sleduje provoz na Mezinárodním letišti Barajas v hlavním městě Madridu.

Madridský systém bude největší letištní sledovací systém ERA na světě: tvoří jej síť 46 pozemních stanic systému NEO sledujících letadla a přes 130 majáčků SQUID určujících polohu vozidel.

Španělsko upgraduje letištní systém ve svém hlavním městě po 13 letech, první zakázku od úřadu civilního letectví AENA dostala ERA v roce 2006. Systémy NEO a SQUID, které dokážou sledovat každý pohyb strojů po letištní ploše a přesně určit typ vozidla či letadla, fungují od té doby zcela bezproblémově. Nyní však letiště Barajas potřebuje přehledovou informaci ještě zpřesnit, aby byla plnohodnotnou zálohou pro případ, že by byla vyřazena z provozu jeho řídící věž. Sfúzováním dat, která zařízení poskytují, získají dispečeři celkový obrázek o provozu na letišti i za špatného počasí, kdy je viditelnost minimální. Uvedení systému do provozu je plánováno na jaro příštího roku.

Systémy ERA mají ve Španělsku dobrou pověst, již druhou dekádu fungují také na letištích v Asturias, Palma de Mallorca a Tenerife na Kanárských ostrovech. Současně s instalací systému NEO na letišti v Madridu dodá firma dalších celkem 113 majáčků SQUID pro sledování aut, kromě madridského letiště také na letiště ve městech Malaga, Alicante, Barcelona a Asturias.

27.11.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...