1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ŽDAS uzavřel další kontrakt v Rusku. Tentokrát v hodnotě 140 milionů

zdasŽďár nad Sázavou - Společnosti ŽĎAS se podařilo dosáhnout dalšího úspěchu na ruském trhu. V těchto dnech došlo k podpisu kontraktu na dodávku kovacího souboru v hodnotě převyšující 140 milionů korun.

V jednání je i celá řada dalších projektů. Do konce letošního roku společnost ŽDAS předpokládá uzavření smluv s ruskými obchodními partnery v objemu téměř 200 milionů euro.

Akciová společnost ŽĎAS podepsala v uplynulých dnech kontrakt na dodávku kovacího souboru se společností z města Kolpino, které leží jihovýchodně od Petrohradu. Jedná se o další kontrakt v pořadí, který se podařilo společnosti v Rusku dojednat. „Nejen díky těmto úspěchům se potvrzuje, že společnost ŽĎAS patří ke špičkám ve strojírenském oboru a dokáže uspět i ve velmi silné světové konkurenci. Aby tomu bylo i nadále, je naší prioritou podporovat rozvoj firmy a jejich technologií,“ zhodnotil Roman Náhončík, výkonný viceprezident společnosti CITIC Europe Holdings a.s., do jejíhož portfolia ŽĎAS spadá.

Z hlediska technické specifikace půjde o kovací soubor s hydraulickým lisem CKV 1250/1600, kolejovým manipulátorem QKK 8 NK a otočnými stoly QHZ 8 a QWK 4. Po delší době se jedná o komplexní dodávku kovacího zařízení na ruský trh.  „Se zákazníkem z Kolpina budujeme dlouhodobé partnerské vztahy, již historicky jsme zde realizovali modernizace kovacích zařízení a manipulátorů a na základě dobré technologické i servisní zkušenosti s naší společností, si zákazník vybral právě nás,“ uvedl generální ředitel společnosti ŽĎAS Pavel Cesnek.  „V tomto roce vidíme velký nárůst investičních příležitostí v tomto teritoriu, intenzivně pracujeme na mnoha projektech jak ve standardní výrobní nomenklatuře firmy ŽĎAS, tak také například v energetickém segmentu. Předpokládáme, že bychom mohli uzavřít obchody za téměř 200 milionů eur,“ upřesnil Cesnek.

Mezi největší tendry na ruském trhu, v nichž ŽĎAS uspěl, patří výstavba energetického zdroje s návaznou výrobou stlačeného vzduchu pro společnost Magnitogorskij metalurgičeskij kombinat (MMK) nebo březnový strategický kontrakt na dodávku výkovků pro jadernou energetiku s ruským energetickým gigantem Rosatom. ŽĎAS se tak stal možná prvním přímým dodavatelem českého průmyslu pro projekt Akkuyu Nuclear, a jedním z mála českých výrobců, kteří zvládli splnit náročná obchodní i auditová kritéria skupiny Rosatom.

05.11.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...