1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Toyota svolává ke kontrole 1,9 milionu vozů Prius

toyota logo2Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor Corp. svolává ke kontrole po celém světě 1,9 milionu hybridních vozů Prius vyrobených od března 2009 do února 2014.

Důvodem je závada v softwaru ovládajícího hybridní systém, kvůli které se může stát, že vůz zastaví, oznámila Toyota v prohlášení.

Z celkového počtu vozů jich v Japonsku automobilka překontroluje 997.000, v Severní Americe 713.000 a v Evropě 130.000. Zbytek připadá na další regiony. V souvislosti se závadou nebyla zatím hlášená žádná nehoda nebo zranění.

Závada softwaru může způsobit poškození tranzistorů. Mohou se tak rozsvítit různá varovná světla, vůz se uvede do bezpečnostního režimu a může se zcela zastavit nebo se sníží jeho pohon.

Prius patří mezi nejprodávanější modely Toyoty a stal se synonymem pro hybridní technologie. Poslední akce je však již třetí kontrolou nejnovějšího modelu, který je na trhu pět let. Naposledy Toyota v červnu musela překontrolovat vozy Prius kvůli problémům s brzdami, napsala agentura Reuters.

Toyota je největším prodejcem aut na světě. Loni zvýšila prodej o dvě procenta na 9,98 milionu vozů. Letos očekává růst prodeje na 10,32 milionu vozů.

20.02.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...