1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Moody's zhoršila rating těžební společnosti NWR

minerPraha - Ratingová agentura Moody's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti české těžební společnosti New World Resources (NWR) o dva stupně na úroveň Caa3.

Upozornila, že možné změny v kapitálové struktuře podniku by mohly přinést ztráty majitelům dluhopisů. NWR je vlastníkem producenta černého uhlí OKD.

Společnost NWR minulý týden oznámila, že chce podrobit analýze svou kapitálovou strukturu. K úvahám o restrukturalizaci ji přiměl pokračující pokles cen uhlí na světových trzích, blížící se konec platnosti revolvingového úvěru 100 milionů eur (2,75 miliardy korun) a probíhající revize odhadu nerostných zásob.

"Z našeho pohledu by možná restrukturalizace kapitálu mohla vyústit ve ztrátu pro stávající držitele dluhopisů, což by znamenalo nesplnění závazků," uvedla Moody's. Upozornila rovněž na zhoršující se podmínky na trhu s uhlím, píše agentura Reuters.

NWR předpokládá, že vzhledem k poklesu cen uhlí se značně sníží zásoby, které je ekonomicky výhodné vytěžit. Právě kvůli tomu, že se těžba nevyplácí, NWR chce zavřít Důl Paskov na Frýdecko-Místecku. O případném angažmá státu ohledně OKD, které Důl Paskov patří, má být jasno do konce března. Jednou z možností je, že by OKD na své náklady těžbu prodloužilo do konce roku 2016 a stát by k 1. lednu 2017 Důl Paskov za korunu koupil.

Společnost NWR, která sídlí v Amsterodamu, patří téměř ze dvou třetin skupině BXR, v níž má zhruba poloviční podíl podnikatel Zdeněk Bakala. NWR je kotována na burze v Londýně, Praze a Varšavě.

Akcie NWR dnes odpoledne v Praze vykazovaly pokles o téměř čtyři procenta na 18,50 korun. Analytici Bank of America loni v červnu snížili cílovou cenu těchto akcií o 51 procent na pouhých 19 pencí (zhruba 6,3 korun). Cílová cena ukazuje, kde analytici vidí cenu akcií zhruba za rok.

30.01.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...