1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Photon Energy postavila velkou střešní elektrárnu v Austrálii

solar panelPraha - Mezinárodní společnost s českými kořeny Photon Energy postavila v Sydney jednu z největších střešních solárních elektráren v Austrálii.

Fotovoltaický systém na střeše kancelářské budovy má kapacitu 283 kWp a ročně vyrobí 371.000 kWh čisté energie. ČTK to bez dalších bližších informací sdělil mluvčí Photon Energy Jan Krčmář.

Fotovoltaické elektrárny se v Austrálii staví většinou pro vlastní spotřebu. Energie ze slunce je v zemi totiž konkurenceschopná s elektřinou z distribuční sítě. "Jeden z finančních modelů, které jsme vyvinuli pro australský trh, je solární leasing s možností pro zákazníka elektrárnu po několika letech odkoupit," uvedl spoluzakladatel firmy Michael Gartner.

Generální ředitel Photon Energy Georg Hotar poznamenal, že australský model podpory fotovoltaiky se ukázal být ideálním pro zákazníky, kteří chtějí šetřit na nákladech za energii, a mohl by sloužit jako inspirace pro Českou republiku.

Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze. V Česku vlastní 12 elektráren. V Austrálii od loňského roku zprovoznila tři střešní elektrárny a v současné době staví další projekty.

Nizozemská Photon Energy je přední mezinárodní solární společností, která poskytuje komplexní řešení pro solární elektrárny. Služby Photon Energy pokrývají celou životnost elektrárny. Centrála společnosti je v Amsterdamu, další kanceláře má v ČR, na Slovensku, v Itálii a Austrálii.

14.05.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...