1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Kvalitu trubek v rourovně ostravské huti ArcelorMittal bude nově kontrolovat plně digitalizovaný systém za 35 milionů

arcelormittal logoOstrava – ArcelorMittal Ostrava investuje 35 milionů korun do nové zkušební linky pro nedestruktivní kontrolu bezešvých trubek v rourovně.

Starý analogový systém bude nahrazen novým, plně digitálním, který splňuje nejnáročnější požadavky norem. Investice přinese především rozšíření zkušebního rozsahu linky i možnost dodávat trubky pro náročnější aplikace. Dokončení je plánováno na leden 2020. Dodavatelem nového digitálního systému bude firma Institut Dr. Foerster z Německa, která v oboru patří ke světové špičce.

„Tento projekt je další fází procesu digitalizace našich provozů a přizpůsobení se novým požadavkům norem a zákazníků. Instalace nového zkušebního systému nám zároveň umožní rozšířit nabídku trubek zejména o kotlové trubky menších průměrů, které jsme dříve nebyli schopni testovat,“ uvedl Michael Hermann, ředitel pro údržbu a investice rourovny v ArcelorMittal Ostrava

Trubky z produkce provozu Malého Stiefelu ostravské rourovny, které se používají pro rozvody plynu nebo ropy, pro kotle, výměníky tepla i ocelové konstrukce, se dosud kontrolovaly pomocí analogového systému z roku 1996. Nová zkušební linka za 35 milionů korun umožní nedestruktivní testovaní celého rozměrového sortimentu Malého Stiefelu, tedy bezešvých trubek průměru 21.3 mm – 140 mm.

ArcelorMittal Ostrava a.s. ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a trubek v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Huť má s dceřinými společnostmi 6500 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2018 činil 39 180 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí.

13.06.2019

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...