Ruská ocelárna Evraz loni prohloubila ztrátu o 35 procent
- Podrobnosti
- Kategorie: Strojírenství
Moskva - Největší ruská ocelárna Evraz loni prohloubila čistou ztrátu o 35 procent na 572 milionů USD (11,4 miliardy Kč), přičemž upozornila, že její podnikání ohrožuje ukrajinská krize.
Evraz také vyplatí dividendu šest centů na akcii díky prodeji své české divize Evraz Vítkovice Steel (EVS).
Ocelářský průmysl, který je měřítkem zdraví globální ekonomiky, v loňském roce trápil pokles poptávky v Evropě a obavy o výhled čínské ekonomiky. Příjmy Evrazu se snížily o 2,1 procenta na 14,4 miliardy USD a konsolidovaný zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) klesl o deset procent na 1,8 miliardy USD.
Evraz, ve kterém vlastní podíl ruský miliardář Roman Abramovič, dodal, že začátek letošního roku byl mírně pozitivní, upozornil však, že politická rizika zůstávají. "Politický vývoj kolem Ukrajiny by mohl mít dopad na naše operace, protože máme majetek jak na Ukrajině, tak v Rusku. Nicméně k dnešnímu dni nebyly naše operace negativně ovlivněny," uvedla firma v prohlášení. Ukrajinská divize měla loni na celkových příjmech Evrazu podíl sedm procent, napsala agentura Reuters.
Evraz na počátku tohoto měsíce oznámil, že prodal českou divizi EVS skupině investorů za 287 milionů USD, včetně dluhu. Do skupiny investorů patří Martinley Holdings, Nabara Holdings, Vitect Services, Hayston Investments a Dawnaly Investments. Investoři mají v plánu dále rozvíjet společnost coby nezávislého hráče na trhu s válcovanými produkty.
EVS je třetí největší hutní společností v Česku. Zaměstnává zhruba 1100 lidí. Ruský Evraz koupil ocelárnu v Ostravě v roce 2005 za 285 milionů dolarů.
16.04.2014 ČTK
Nenechte si ujít...
- 1
- 2
- 3
Firma innogy koupila síť 32 stanic na CNG od skup…
Category: Energetika

Praha - Energetická společnost innogy koupila síť plnicích stanic pro vozidla na stlačený zemní plyn (CNG) od s…
STV Group chce investovat do výroby dělostřelecké…
Category: Letecký a zbrojařský průmysl

Polička - Výrobce velkorážové munice společnost STV Group chce vybudovat kompletní řetězec výroby dělostřelecké…
Metrostav DIZ spustil přípravu projektu na stavbu…
Category: Energetika

Horní Počaply - Metrostav DIZ spustil přípravu projektu na stavbu paroplynové teplárny u Mělníku, samotné práce…
PRE spojila své dceřiné firmy SolidSun a Solarinve…
Category: Energetika

Praha - Pražská energetika ode dneška spojila své dceřiné firmy SolidSun a Solarinvest. Nově budou fungovat jak…
Nissan žádá dodavatele o odklad plateb, čelí finan…
Category: Automobilový průmysl

Tokio - Automobilka Nissan Motor požádala některé své dodavatele v Británii a v zemích Evropské unie, aby jí um…
Připojte se: