1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Italská Ferrari loni měla opět rekordní zisk, prodej ale snížila

ferrari-logo
Milán - Italský výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari dosáhl loni dalšího rekordního zisku. Prodej automobilů ale záměrně o něco snížil, aby podpořil pozici své značky, což se mu na tržbách vyplatilo.

Porsche zastavila dodávky modelu 911 kvůli požárům dvou vozů

Porsche logo 1
Berlín - Německý výrobce luxusních sportovních aut Porsche zastavil dodávky nejdražší verze svého zrenovovaného sportovního modelu 911. Důvodem jsou požáry u dvou vozů. Uvedla to automobilka v prohlášení.

Největší ruská automobilka AvtoVAZ se loni propadla do ztráty

autovaz logo
Moskva - Největší ruská automobilka AvtoVAZ loni kvůli slabé domácí poptávce prodělala 6,9 miliardy rublů (téměř čtyři miliardy korun) po zisku 211 milionů rublů v předchozím roce.

Škoda Auto zahájila v Rusku výrobu přepracovaného Yetiho

skoda yeti
Mladá Boleslav/Nižnij Novgorod - Automobilka Škoda Auto zahájila výrobu kompletně přepracovaného modelu Škoda Yeti v ruském Nižním Novgorodu. Zákazníkům nabídne stejně jako v ČR dvě varianty vozu Yeti - městský a terénní.

Rodina Peugeotů prý souhlasila se spojením PSA s čínskou Dongfeng

peugeot logo2
Paříž - Rodinná dynastie Peugeotů, která vlastní ztrátovou francouzskou automobilku PSA Peugeot Citroën, dala souhlas s plánem propojení firmy s čínskou automobilkou Dongfeng Motor a s navýšením jejího kapitálu.

GM svolává v Severní Americe k opravě téměř 780.000 vozů

general-motors-building
Detroit - Největší americká automobilka General Motors svolává v Severní Americe k opravě téměř 780.000 vozů, u kterých hrozí výpadky motoru a elektrických systémů.

Firma Grammer CZ propustí na Benešovsku více než 400 lidí

nezamestnanost1
Dolní Kralovice - Firma Grammer CZ, která vyrábí díly pro automobilový průmysl, zavře pobočku v Dolních Kralovicích na Benešovsku a postupně propustí více než 400 zaměstnanců.

Skupina Volkswagen zvýšila v lednu prodej o 6,5 procenta

volkswagen logo1
Berlín - Německý automobilový koncern Volkswagen v lednu zvýšil prodej automobilů všech značek a typů v meziročním srovnání o 6,5 procenta na 798.100 vozů.

Zisk Renaultu kvůli restrukturalizaci loni klesl o dvě třetiny

Renault logo1
Paříž - Francouzské automobilce Renault loni klesl čistý zisk o zhruba dvě třetiny na 586 milionů eur (16,1 miliardy Kč). Skupina oznámila, že k poklesu přispěly vysoké náklady na restrukturalizaci.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...