1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Daimler letos vyrobil rekordních 1,49 milionu osobních vozů

Daimler logo1
Frankfurt - Německá automobilka Daimler letos vyrobila 1,49 milionu osobních vozů, a třetí rok po sobě tak překonala celoroční rekord. Prodej těchto automobilů dosáhl rovněž nového maxima nad úrovní 1,4 milionu kusů, sdělila společnost.

Výroba aut letos poklesne o tři až čtyři procenta na 1,12 milionu

car factory2
Praha - Výroba osobních aut v ČR letos klesne o tři až čtyři procenta na zhruba 1,12 milionu. Loni to bylo 1,17 milionu vozů. Příští rok by se produkce mohla vrátit na úroveň roku 2012. Vyplývá to z odhadů Sdružení automobilového průmyslu.

Japonské automobilky plánují zvýšení výroby před nárůstem daní

japanese flag
Tokio - Japonské automobilky plánují začátkem příštího roku zvýšit výrobu, protože očekávají výrazný nárůst domácí poptávky před plánovaným zvýšením daní. Informovala o tom podle agentury Reuters japonská média.

Daimler míří k nejvyššímu prodeji nákladních aut za sedm let

Daimler logo1
Stuttgart - Německý automobilový koncern Daimler je na dobré cestě k dosažení nejvyššího celoročního prodeje nákladních vozů za sedm let. Uvedla to firma na svých internetových stránkách.

Hyundai a Kia po problémech jmenovaly nového šéfa pro výzkum

kia-hyundai-logo
Soul - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor Company a její sesterská firma Kia Motors jmenovaly nového šéfa společné divize výzkumu a vývoje.

Německá Audi plánuje rekordní investice do nových modelů a závodů

audi logo1
Frankfurt nad Mohanem - Německý výrobce luxusních automobilů Audi hodlá do roku 2018 investovat zhruba 22 miliard eur (zhruba 604,6 miliardy Kč) do nových modelů, závodů a technologií. Podle agentury Reuters to oznámila firma.

GM s čínským partnerem v Číně svolají k opravě na 1,5 milionu aut

general-motors-building
Peking - Americká automobilka General Motors Company a její čínský partner svolají v Číně k opravě skoro 1,5 milionu aut kvůli problémům s palivovým čerpadlem. Podle agentury Reuters to oznámil čínský regulátor.

Na Štědrý den skončila v Rusku výroba vozů Lada Samara

Lada logo
Moskva - Ruská automobilka AvtoVAZ v úterý po téměř 30 letech ukončila výrobu modelové řady Lada Samara.

Jižní Korea dala pokutu třem výrobcům autodílů za určování cen

continental logo
Soul - Součásti japonské společnosti DENSO a německých výrobců Continental a Bosch dostaly od jihokorejského antimonopolního úřadu pokutu v celkové výši 114,6 miliardy wonů (zhruba dvě miliardy Kč) za to,

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...