1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Volkswagen prý uvažuje o výstavbě továrny v Polsku

volkswagen logo1
Berlín - Německá automobilka Volkswagen uvažuje o výstavbě nové továrny v Polsku. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Konečné rozhodnutí ale podle nich firma ještě neučinila.

Škoda Auto začne na jaře vyrábět v Rusku model Rapid

skoda rapid
Mladá Boleslav/Kaluga - Automobilka Škoda Auto začne na jaře příštího roku vyrábět v ruském závodě Kaluga model Škoda Rapid. Automobilka o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

General Motors do čtyř let ukončí výrobu automobilů v Austrálii

general-motors-building
Sydney - Největší americká automobilka General Motors (GM) přestane do čtyř let vyrábět automobily v Austrálii a uzavře své tamní továrny, kde vyrábí automobily pod značkou Holden.

Novou šéfkou americké automobilky GM se stane Mary Barraová

Mary Barra
Detroit - Výkonnou šéfkou největší americké automobilky General Motors (GM) se stane příští měsíc Mary Barraová (51), a bude tak ve firmě první ženou v této funkci.

Volkswagen v listopadu zvýšil prodej vozů se značkou VW

volkswagen logo1
Berlín - Německý automobilový koncern Volkswagen v listopadu meziročně zvýšil prodej své vlajkové značky VW o 3,4 procenta na 522.100 vozů. K růstu přispěla poptávka po nové generaci modelu Golf.

Automobilka BMW v listopadu dodala rekordní počet vozů

BMW Logo1
Mnichov - Německá automobilka BMW v listopadu zvýšila dodávky zákazníkům téměř o tři procenta na rekordních 174.996 vozů. Uvedla to firma na svých internetových stránkách. Dodala, že počítá s příznivým vývojem také v příštích měsících.

Prodej motorových vozidel v Číně v listopadu stoupl o 14 procent

chinese flag1
Peking - Prodej nových motorových vozidel v Číně v listopadu meziročně stoupl o více než 14 procent. Oznámilo to Čínské sdružení automobilových výrobců (CAAM). Od začátku roku se prodej zvýšil o 13,5 procenta.

Vláda USA prodala poslední část akcií General Motors

general-motors-logo company
Washington - Americká vláda prodala zbytek akcií automobilové firmy General Motors. Na záchraně největší automobilky v zemi prodělala 10,5 miliardy dolarů (přes 210 miliard korun).

Prezidentem Sdružení autoprůmyslu bude další dva roky opět Jahn

martin jahn
Praha - Prezidentem Sdružení automobilového průmyslu bude další dva roky opět exministr Martin Jahn. Rozhodla o tom valná hromada. Jahn působí v dozorčí radě Škody Auto a jako ředitel pro firemní flotily automobilky Volkswagen.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...