1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Daimler letos opět počítá s rekordní výrobou mercedesů

Daimler logo1
Stuttgart - Německý automobilový koncern Daimler v letošním roce opět počítá s rekordní výrobou luxusních vozů Mercedes-Benz.

Renault podepsal dohodu o společném podniku s čínskou Dongfeng

Renault logo1
Peking/Paříž - Francouzský výrobce automobilů Renault dnes podepsal dohodu o vytvoření společného podniku s čínskou společností Dongfeng Motor Group v hodnotě 1,3 miliardy dolarů (26 miliard Kč).

Výroba vozidel do listopadu klesla o 5,27 pct. na 1,05 milionu

car factory2
Praha - Výroba motorových vozidel v Česku se od začátku roku do listopadu meziročně snížila o 5,27 procenta na 1,056.709 vozů.

Volkswagen v listopadu zvýšil odbyt, míří k celoročnímu rekordu

volkswagen logo2
Wolfsburg - Německá automobilka Volkswagen v listopadu meziročně zvýšila odbyt o zhruba čtyři procenta na 828.600 vozů. Firma dnes uvedla, že v období od ledna do listopadu odbyt vzrostl o téměř pět procent na 8,68 milionu vozů.

Ford chce příští rok najmout 11.000 nových zaměstnanců

ford-logo-2
Detroit - Americká automobilka Ford Motor plánuje v příštím roce najmout v USA a Asii 11.000 nových zaměstnanců, nejvíce od roku 2000.

Operace Volkswagenu v USA budou mít nového šéfa

volkswagen logo2
Wolfsburg - Největší evropskou automobilku Volkswagen opouští generální ředitel jejích operací ve Spojených státech Jonathan Browning (54). Od 1. ledna ho ve funkci nahradí Michael Horn (51), oznámila automobilka.

Daimler uvede na čínský trh 20 nových modelů

Daimler logo1
Stuttgart - Německý automobilový koncern Daimler uvede během příštích dvou let na čínský trh 20 nových modelů.

Čína ukončí antidumpingová cla na dovoz aut z USA

chinese-yuan money
Šanghaj - Čína nebude pokračovat ve výběru antidumpingových cel na dovoz některých aut ze Spojených států. Platnost současných cel končí 15. procenta a Čína už je neprodlouží.

PSA Peugeot a Dongfeng se dohodly na základech partnerství

Peugeot citroen logo1
Paříž - Ztrátová francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën se dohodla s čínskou společností Dongfeng Motor na hlavních podmínkách nového partnerství, díky němuž získá rozsáhlou kapitálovou injekci výměnou za sdílení technologií.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...