1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Teplárny v Královéhradeckém kraji zahájily topnou sezonu

teplaren3
Hradec Králové - Další teplárny v Královéhradeckém kraji s příchodem chladného počasí zahájily topnou sezonu. V Hradci Králové začala topit městská společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové. Stalo se tak o čtyři dny dříve než loni. Firma v Hradci Králové dodává teplo do 24.000 domácností.

Německo přebírá kontrolu nad německou součástí ruské Rosněfti

Rosneft logo1
Berlín - Německá vláda kvůli zajištění energetické bezpečnosti země přebírá kontrolu nad německou součástí ruského dovozce ropy Rosněfť a nad jeho dceřinou společností RN Refining & Marketing. Oznámilo to spolkové ministerstvo hospodářství, podle kterého je svěřenská správa prozatím omezena na šest měsíců.

Největší větrná elektrárna na moři Horsea 2 u Británie je v plném provozu

wind turbine
Londýn - Větrná elektrárna Horsea 2, která je největší větrnou farmou na moři na světě, už je v plném provozu. Celkem 165 větrných turbín se nachází v Severním moři, zhruba 89 kilometrů od pobřeží anglického hrabství Yorkshire, a je schopno zajistit elektřinu pro 1,4 milionu britských domácností.

Těžba ropy v USA i v členských zemích OPEC se dostala nejvýše od dubna 2020

oil well
New York/Londýn - Těžba ropy ve Spojených státech se v červnu meziměsíčně zvýšila o 1,7 procenta na 11,8 milionu barelů denně, tedy na nejvyšší úroveň od dubna 2020. Oznámil to dnes americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA).

Teplárny Brno se připravují na možnost topit lehkými topnými oleji

teplaren 4
Brno - Teplárny Brno se už od letošního jara intenzivně připravují na možnost začít topit lehkými topnými oleji v případě, že bude nedostatek zemního plynu. Do konce letošního roku mají zajištěno téměř 90 procent potřebného zemního plynu, uvedla na dotaz ČTK za Teplárny Brno Renata Diatková.

Gazprom Něfť obnovila těžbu ropy na úroveň z doby před pandemií

Oil well 3
Moskva - Ruská ropná společnost Gazprom Něfť obnovila produkci na úroveň z doby před začátkem pandemie nemoci covid-19. Uvedl to dnes náměstek generálního ředitele společnosti Vadim Jakovlev. Gazprom Něfť je nejrychleji rostoucí ruskou ropnou společností podle produkce.

Ruský Gazprom měl v pololetí rekordní zisk, v přepočtu zhruba bilion korun

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom v letošním prvním pololetí vydělal rekordních 2,5 bilionu rublů (zhruba bilion Kč). Oznámila to dnes podle agentury Reuters firma. Dodala, že její vedení doporučilo vyplacení průběžné dividendy.

Maďarský úřad povolil výstavbu reaktoru nového bloku jaderné elektrárny Paks

nuclear logo2
Budapešť - Maďarský Národní úřad pro atomovou energii (OAH) povolil výstavbu reaktoru jednoho nového bloku jaderné elektrárny Paks. Stavební práce tak mohou začít, uvedlo dnes podle agentury MTI maďarské ministerstvo zahraničí a obchodu.

Města na Brněnsku a Hodonínsku šetří energie výstavbou solárních panelů

solar panels2
Brno – Města na Brněnsku a Hodonínsku šetří energie výstavbou solárních panelů a výměnou veřejného osvětlení ze sodíkových svítidel na úspornější LED osvětlení. ČTK to řekli zástupci oslovených měst, podle kterých vysoká cena energií pravděpodobně ovlivní investice měst pro příští rok.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...