1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ropu, kterou Evropané nechtějí, pošle Rusko do Asie, řekl místopředseda vlády

oil barrels
Moskva - Ropu, kterou evropské země nechtějí, bude Rusko posílat do Asie a dalších regionů. Řekl to místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Dodal, že Evropané si budou muset najít jiné, dražší dodavatele.

Izrael zvyšuje těžbu plynu a surovinu chce dodávat i do Evropy

gas fire big
Tel Aviv - Izrael zvyšuje těžbu zemního plynu z moře a v nadcházejících měsících chce uzavřít smlouvu o dodávkách do Evropy, která se snaží omezit závislost na dodávkách této suroviny z Ruska.

Čepro: Výstavba LNG terminálu na Litoměřicku by trvala dva roky

gas fire2
Praha - Chystaná možná výstavba terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Hněvicích na Litoměřicku by trvala dva roky. Náklady se odhadují až na 500 milionů korun, a to v závislosti na použitých technologiích. O případné stavbě by rozhodovala vláda. ČTK to řekl mluvčí státního distributora paliv Čepro Marek Roll.

Chystaná stavba větrníků u Potštátu bude posuzována podle EIA

windfarm nemecko
Potštát - Projekt na výstavbu dvou větrných elektráren u Potštátu na Přerovsku má významný vliv na okolí, a bude proto posuzován podle zákona o vlivu staveb na životní prostředí EIA. Rozhodl o tom krajský úřad, který obdržel několik nesouhlasných stanovisek s tímto investičním záměrem.

Energetické skupině innogy loni v ČR meziročně klesly tržby i zisk

Innogy rwe
Praha - Energetická skupina innogy loni v ČR dosáhla čistého zisku 1,8 miliardy korun, meziročně o 600 milionů korun méně. Utržila 32,7 miliardy korun, což je v meziročním srovnání o 1,6 miliardy korun méně. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, kterou dnes zveřejnila ve Sbírce listin.

Těžařská firma MND na Ukrajině plyn nadále těží, další projekty utlumila

gas pipe mechanic
Hodonín - Hodonínská těžařská a energetická společnost MND sice těží plyn na Ukrajině bez větších omezení, ale rozvoj dalších projektů je kvůli válce omezený nebo zcela odložený na dobu, kdy válka skončí, řekla ČTK ředitelka divize Energy Jana Hamršmídová.

Nižší těžba v Rusku ve světě nedostatek ropy nezpůsobí, jinde se těží víc

Oil well 3
Paříž - Nižší těžba v Rusku nedostatek ropy ve světě nezpůsobí. Zvyšuje se totiž nabídka v jiných zemích a navíc koronavirová omezení v Číně snižují poptávku. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Temelín zmodernizoval výměníkovou stanici II. bloku, vyrobí tak víc elektřiny

nuclear power 3
Temelín - Jaderná elektrárna Temelín zmodernizovala výměníkovou stanici druhého bloku, kterou nedávno zkušebně zprovoznila. Umožní to vyrobit víc elektřiny, roční výrobní přírůstek by měl být asi 6000 megawatthodin (MWh). Investice vyšla na několik set milionů korun. Stanice dodává teplo pro temelínský areál i pro Týn nad Vltavou.

Shell má díky vysokému růstu cen ropy rekordní zisk, zvýší dividendu

shell gas station 1
Londýn - Britská energetická společnost Shell zvýšila v prvním čtvrtletí upravený čistý zisk na rekordních 9,13 miliardy USD (212,1 miliardy Kč), o rok dříve měla zisk 3,23 miliardy USD. K výraznému zlepšení přispěly vysoké ceny ropy a plynu na světových trzích a také solidní výsledky obchodní divize firmy.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...