1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nízkopříjmové domácnosti budou moci žádat o dotace na solární systémy

ceske koruny
Praha - Nízkopříjmové domácnosti budou moci od května žádat o dotaci na instalaci solárních systémů pro ohřev vody v programu Nová zelená úsporám (NZÚ) Light. Oznámili to na tiskové konferenci ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Finsko uvedlo do běžného provozu největší jaderný reaktor v Evropě

nuclear power plant1
Helsinky - Pravidelnou výrobu elektřiny dnes s velkým zpožděním zahájil největší jaderný reaktor v Evropě Olkiluoto 3 (OL3). Finsko zahájilo výstavbu reaktoru v roce 2005 a původně měl být dokončen v roce 2009.

Ukrajina obnovila vývoz elektřiny na Slovensko, uvedl provozovatel sítě

electricity pylon 3
Kyjev - Ukrajina obnovila vývoz elektřiny na Slovensko, oznámil podle agentury Reuters provozovatel energetické sítě Ukrenergo. Země těží z toho, že navzdory ruské invazi opět dokáže vyrábět dostatečné množství energie. Rusko invazi zahájilo na konci loňského února.

Jihomoravské teplárny prodaly méně tepla, důvodem je hlavně teplá zima

teplaren 4
Brno - Zejména kvůli vysokým zimním teplotám prodaly jihomoravské teplárenské podniky od loňského podzimu do současnosti méně tepla než v minulých letech. NIžší spotřebu také ovlivnilo chování odběratelů, kteří se snažili ušetřit. Vyplývá to z ankety ČTK mezi teplárenskými podniky v kraji.

Teplárny dodaly lidem v Moravskoslezském kraji o něco méně tepla než loni

Teplaren4
Ostrava - Teplárny v Moravskoslezském kraji dodaly v aktuální topné sezoně lidem o něco méně tepla než před rokem, bylo totiž trochu teplejší počasí. Vzhledem k výraznému růstu cen ale lidé za teplo zaplatí více než loni.

Vypnutím německých jaderných elektráren se do vzduchu dostane více CO2

nuclear power 3
Berlín - Odstavením zbylých tří německých jaderných elektráren se do vzduchu dostane ročně o 15 milionů tun více dodatečných emisí oxidu uhličitého (CO2). Uvádí to studie fyzika ze stuttgartské univerzity Andrého Thesse.

V Chebu se od května sníží cena tepla, více než se čekalo

Tepelne rozvody
Cheb - Ceny tepla v Chebu se sníží od 1. května o 324,5 Kč za gigajoule. Je to více, než se ještě v březnu předpokládalo. Umožnil to vývoj na trhu s plynem, který je hlavním zdrojem energie pro vytápění. Obyvatelé města tak od května zaplatí místo 1611,50 korun za gigajoule 1287,00 korun.

Ostravským vodárnám stouply tržby na 1,27 miliardy Kč, spotřeba vody klesla

water tap 2
Ostrava - Společnosti Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) v loňském roce stouply tržby o 28,6 milionu korun, tedy 2,3 procenta, na 1,27 miliardy korun. Čistý zisk jí meziročně mírně klesl o 14,1 milionu (14,8 procenta) na 81,4 milionu korun. Spotřeba vody ve městě loni klesla na 96,08 litru na osobu a den, což bylo dosud nejméně.

Rostoucí úspory elektřiny a plynu pokračovaly v ČR i v 1. čtvrtletí

Electricity pylons 1
Brno - Úspory firem a domácností ve spotřebě plynu a elektřiny pokračovaly v Česku i letos v prvním čtvrtletí. Přestože lidé šetřili kvůli zvyšujícím se cenám a začátku války už loni, letos se trend ještě prohloubil. Vliv teplé zimy byl jen nepatrný, uvedl v tiskové zprávě analytik společnosti Amper Meteo Kamil Rajdl.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...