1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČR musí přidat v rozvoji využití vodíku, jinak hrozí miliardové pokuty

hydrogen
Praha - Česká republika se musí důsledněji zaměřit na využití vodíku v průmyslu či dopravě, uvedl Svaz průmyslu a dopravy ČR. Varoval před tím, že bez rozvoje vodíkové ekonomiky hrozí tuzemským firmám po roce 2030 miliardové pokuty za nedodržování evropských směrnic a také dražší emisní povolenky.

Moravská Třebová si pořídí sluneční elektrárny na pět městských budov

solar panels2
Moravská Třebová - Moravská Třebová na Svitavsku dá nainstalovat na střechy městských budov fotovoltaické elektrárny. Solární panely o celkovém výkonu 300 kilowattů (kW) se do poloviny roku 2025 objeví na pěti objektech.

Pražská plynárenská od března zlevní plyn v průměru o 6,1 procenta

gas fire2
Praha - Pražská plynárenská od března zlevní dodávky energií. Oproti současnosti sníží ceny zemního plynu u svého základního ceníku bez fixace v průměru o 6,1 procenta. Spotřebitelé tak podle společnosti ročně ušetří v řádu stovek až tisíců korun. Spolu s tím firma upraví i své fixované produkty.

Úložiště jaderného odpadu bude mít minimální dopady na okolí, říká expert

nuclear logo2
Praha - Úložiště jaderného odpadu by mělo na půdu minimální enviromentální dopady a v Evropě se lepší varianty nakládaní s radioaktivním dopadem nenabízejí, řekl ČTK Jan Rohovec z Geologického ústavu Akademie věd ČR.

Do Česka se loni vrátily záporné ceny elektřiny, bylo jich nejvíce od roku 2015

electricity pylon 3
Praha - Do Česka se v loňském roce po energetické krizi ve zvýšené míře vrátily takzvané záporné ceny elektřiny, kdy výrobci platí za odběr nadbytečné elektřiny. Podle statistik se loni jednalo o 134 hodin se zápornou cenou elektřiny, což je meziročně o 126 hodin více a zároveň nejvíce za posledních minimálně devět let.

Americká ropná firma Diamondback převezme za 26 miliard USD rivala Endeavor

Oil rig
Midland - Americká energetická společnost Diamondback Energy převezme za 26 miliard dolarů (zhruba 609 miliard Kč) firmu Endeavor Energy Resources, která je ve Spojených státech největším soukromým producentem ropy a plynu v Permské pánvi.

Proces schvalování větrných elektráren se loni v Evropě zrychlil

windfarm nemecko
Berlín - Povolování větrných elektráren se loni v Evropě zrychlilo, zejména v Německu. Pomohlo mimo jiné označení projektů obnovitelných zdrojů energie za národní zájmem, ukázal dnes zveřejněný průzkum poradenské společnosti BloombergNEF.

OMV a Transpetrol definitivně zastavily projekt ropovodu Schwechat-Bratislava

gas pipe mechanic
Vídeň - Rakouská ropná společnost OMV a slovenský Transpetrol definitivně zastavily dlouhodobý projekt ropovodu mezi městy Schwechat a Bratislava.

Ceny energií na trhu klesají, část tuzemských dodavatelů upravuje nabídky

Areva logo
Praha - Ceny elektřiny a plynu na energetickém trhu v posledních měsících dál klesají, nyní na to zareagovali i někteří velcí dodavatelé v Česku. Společnost ČEZ od poloviny února zlevní své fixované produkty v průměru o několik stovek korun za megawatthodinu (MWh), ceníky postupně snižuje také innogy.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...