1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

VAK Trutnov měl loni zisk 3,3 milionu korun, polovinu chce dát na dividendy

water tap 2
Trutnov - Společnost Vodovody a kanalizace Trutnov (VAK) loni vytvořila zisk 3,28 milionu korun po předloňských 3,65 milionu korun. Podle návrhu na rozdělení zisku pro valnou hromadu, která bude 26. května, firma hodlá z loňského zisku dát na dividendy 1,67 milionu korun, tedy tři koruny na akcii.

Firmě Saudi Aramco klesl zisk o 19 procent, zdůvodňuje to nižšími cenami ropy

Oil well 3
Rijád/Dahrán - Saúdskoarabská těžební společnost Saudi Aramco hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 31,88 miliardy dolarů (677,9 miliardy Kč), což je meziroční pokles o 19 procent. Firma, kterou vlastní saúdské království a která patří k největším podnikům na světě, to dnes uvedla ve výsledkové zprávě.

Plzeň získá 176 mil. na dividendách z Plzeňské teplárenské, zdvojnásobila zisk

teplaren3
Plzeň - Plzeň získá letos 176 milionů korun na dividendách od Plzeňské teplárenské. Firma, v níž drží město 65 procent akcií, měla loni rekordní zisk, zejména díky prodeji elektřiny. Zbytek akcií drží holding EPH.

Energetická skupina PRE loni zvýšila čistý zisk o čtvrtinu na 3,33 miliardy Kč

Plynovod
Praha - Energetická skupina Pražská energetika (PRE) loni zvýšila svůj čistý zisk na 3,33 miliardy korun, což je meziročně téměř o čtvrtinu více. Výnosy skupiny pak vzrostly o skoro 39 procent na více než 38 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy Pražské energetiky (PRE), na kterou dnes upozornil Ekonomický deník.

Obyvatelé Vysočiny loni snížili denní spotřebu pitné vody o pět litrů na osobu

water tap 2
Jihlava - Domácnosti na Vysočině loni snížily denní odběr pitné vody v průměru o 5,2 litru na 81,1 litru na jednu osobu. Mezi kraji to byla čtvrtá nejnižší spotřeba, menší množství vody čerpali lidé jen ve Zlínském, Pardubickém a Jihočeském kraji.

Spotřeba plynu v EU za šest měsíců do března klesla o 17,7 procent

gas pipeline
Brusel - Spotřeba plynu v zemích Evropské unie od srpna 2022 do března 2023 klesla ve srovnání s průměrem za posledních pět let o 17,7 procenta. Země EU tak překonaly svůj cíl snížit spotřebu plynu v zimě o 15 procent. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Počet připojených fotovoltaik ve čtvrtletí několikanásobně vzrostl

solar panels2
Praha - Počet nově připojených fotovoltaických elektráren do tuzemské sítě dál rekordně roste. Distribuční firmy evidují během prvního čtvrtletí několikanásobný nárůst počtu nových elektráren v síti, ten navíc bude zřejmě dál narůstat.

Slovensko od května sníží distribuční poplatky za elektřinu pro firmy

electricity pylons1
Bratislava - Slovensko od května do konce roku sníží sazbu distribučních poplatků za dodávku elektrické energie pro firmy, samosprávu a další instituce na úroveň loňského roku. Rozhodla o tom dnes vláda. Opatření podle premiéra Eduarda Hegera přijde na 325 milionů eur (7,6 miliardy Kč).

V jaderné elektrárně Temelín vyvezli palivo z reaktoru prvního bloku

nuclear container
Temelín - Technici v jaderné elektrárně Temelín vyvezli palivo z reaktoru prvního bloku. Zabralo jim to téměř pět dní. Palivo tam opět zavezou v polovině května. První blok energetici plánovaně odstavili kvůli výměně paliva 7. dubna, teď pokračují kontroly turbíny a bezpečnostních systémů. Energetici při odstávce vymění čtvrtinu paliva.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...