1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČEPS v prvním pololetí 2020 hospodařila se ziskem 1,8 miliardy Kč

CEPS logo
Akciová společnost ČEPS v prvním pololetí roku 2020 vykázala zisk 1,8 miliardy Kč. Výnosy společnosti meziročně vzrostly, vlivem situace spojené se šířením onemocnění COVID-19 se zvýšily také náklady, a to zejména na nákup služeb výkonové rovnováhy.

Teplárny Brno zahájily dodávky tepla

Teplaren4
S nástupem astronomického podzimu přichází i první výraznější ochlazení s průměrnými denními teplotami pod 13 °C. Po téměř čtyřměsíční přestávce se tak v pátek 25. září 2020 opět rozehřejí radiátory v brněnských domácnostech, nemocnicích, kancelářích a dalších objektech zásobovaných Teplárnami Brno.

O technický obor Energetika je díky dukovanské elektrárně mimořádný zájem

CEZ logo
Jedna dívka a 29 mladých mužů nastoupilo s novým školním rokem na cestu energetického vzdělávání v Střední průmyslové škole v Třebíči. Jde o výběr ze 77 uchazečů o tento typ technického vzdělávání.

Pět křišťálových komínů pro nejlepší teplárenské projekty roku 2019

Teplaren4
Teplárenské sdružení České republiky na Dnech teplárenství a energetiky ocenilo křišťálovými komíny pětici Projektů roku 2019: výměnu parovodů v Brně – Zábrdovicích, ekologizaci kotlů v Elektrárně Ostrava Třebovice a v Teplárně Olomouc,

10 otázek a odpovědí k Bio LPG. První „várka“ se na českých čerpacích stanicích objevila letos v červenci

LPG bottles
Praha - Bio LPG představuje emisně čistou variantu klasického fosilního LPG. Od července na něj už jezdí automobily na severní Moravě.

Konference Dny teplárenství a energetiky 2020: Budou moci teplárny využít prostředky z Modernizačního fondu?

Energotrans 3 14
Praha - Modernizační fond, na který všechny energetické zdroje už nějakou dobu čekaly, bude rozdělovat dotace od roku 2021. Evropská komise aktuálně vydala podrobná pravidla jeho fungování.

ŠKO-ENERGO v další fázi projektu nastavila příznivou cenu nabíjení elektromobilů

ško energo
Mladá Boleslav – Projekt e-Mobility v Mladé Boleslavi pokročil do další fáze. Prvním krokem společnosti bylo zprovoznění 1. veřejné dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO v září 2018 na mladoboleslavském letišti u muzea Metoděje Vlacha.

Na český trh bylo dodáno prvních 15 tun Bio LPG. Z hlediska uhlíkové stopy může být až o 90 % šetrnější než nafta

LPG bottles
Praha - Nejrozšířenějším alternativním palivem v Česku i ve světě je zkapalněný ropný plyn (LPG). I když jde z hlediska emisí o mimořádně čistý produkt, nemusí to v budoucnu stačit. Řešením je Bio LPG, které je vyrobené z obnovitelných zdrojů a chemickým složením je naprosto totožné s klasickým fosilním LPG.

Teplárny Brno v létě nelení a pokračují také v modernizaci zdroje na Špitálce

Teplaren4
Mnohem šetrněji k životnímu prostředí budou vyrábět teplo dva nové kotle K2 a K3 na provozu Špitálka Tepláren Brno. Nahradí pár kotlů z padesátých let. Výrobní parametry nových kotlů splňují nejpřísnější emisní limity. „Celková investice činí zhruba 200 milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechte si ujít...