1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

PRE od září zlevní více než 700.000 odběratelů energie pod úroveň stropu

electricity pylon 3
Praha - Pražská energetika (PRE) zlevní od 1. září plošně silovou elektřinu a plyn pod úroveň cenového stropu. Snížení cen se bude týkat přibližně 700.000 odběratelů elektřiny a téměř 30.000 odběratelů plynu, což je drtivá většina klientů společnosti. Zlevnění se nebude týkat zákazníků, kteří už mají zafixovány ceny pod stropem.

Exxon Mobil koupí za 4,9 miliardy dolarů společnost Denbury

exxon mobile
New York - Americký ropný gigant Exxon Mobil Corp koupí za 4,9 miliardy dolarů (104 miliard Kč) společnost Denbury. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Podnik se specializuje na používání oxidu uhličitého k těžbě ropy ze starých vrtů. Exxonu akvizice pomůže v jeho rodícím se podnikání v oblasti energetické transformace.

Škoda Auto přestaví teplárnu, bude jen na biomasu, stát to má 3,6 miliardy Kč

ško energo
Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zahájí v první polovině příštího rok přestavbu teplárny své dceřinné společnosti Ško-Energo, jediným palivem bude biomasa. Během tří let spustí provoz. Teplárna dodává energie nejen pro závod Škody, ale také domácnostem a firmám ve městě.

Elektřinu ukrajinské nemocnici zajistí solární elektrárna z Brna

solar panel
Brno - Nemocnici v ukrajinském Žytomyru od tohoto týdne napájí solární elektrárna z Brna. Pokryje zhruba čtvrtinu její roční spotřeby a zajistí čistou elektřinu i v případě výpadků v důsledku ruské invaze.

Zájem o solární panely omezuje nabídku stříbra

Solar panels1
Londýn - Změny v technologii solárních panelů zvyšují poptávku po stříbře. Tato skutečnost by dále mohla prohloubit deficit nabídky tohoto kovu na trhu, protože se očekává jen malé dodatečné zvýšení těžby, upozornila agentura Bloomberg.

BP podpoří nové palivo pro lodě vyráběné z komunálního odpadu

BP petrol station
Londýn - Britská společnost BP investuje do kalifornské začínající firmy WasteFuel, která přeměňuje komunální a zemědělský odpad na udržitelnou energii, včetně biometanolu pro lodní dopravu. Ropný gigant do firmy vloží deset milionů USD (219,2 milionu Kč), uvedla agentura Bloomberg.

Jablonecká energetická plánuje investovat téměř 200 mil. Kč do fotovoltaiky

solar panels2
Jablonec nad Nisou - Bezmála 200 milionů korun plánuje Jablonecká energetická investovat do fotovoltaiky.

Servis plynových kotlů je nutné zajistit co nejdříve, na podzim bude plno

gas fire big
Praha - Odběratelé plynu by si podle tuzemských plynařů měli co nejdříve zajistit termín pravidelného servisu svých kotlů a dalších odběrných plynových zařízení. Na podzim, kdy startuje topná sezona, očekávají plynoservisy velký nárůst počtu zakázek, a tím i prodlužování čekacích lhůt, uvedl Český plynárenský svaz.

Ukrajinský Naftogaz v prvním pololetí uvedl do provozu 11 nových plynových vrtů

gas pipeline1
Kyjev - Ukrajinská státní energetická společnost Naftogaz v prvním pololetí uvedla do provozu 11 nových plynových vrtů. S odkazem na sdělení firmy o tom dnes informovala agentura Reuters. Ukrajina od roku 2015 nedováží zemní plyn přímo z Ruska, ale nakupuje plyn z Evropské unie a tvrdí, že se zaměřuje na domácí těžbu.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...