1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Jihomoravskému kraji zbývá pro občany 50 milionů na výměnu starých kotlů

ceske koruny
Brno - Zhruba 50 milionů korun zbývá Jihomoravskému kraji rozdělit mezi občany na výměnu starých kotlů za nové ekologičtější zdroje. Zájemci se mohou hlásit do konce srpna, kdy dotační titul končí. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí kraje Alena Knotková. Výzva je určena jako v jiných krajích pro nízkopříjmové domácnosti.

Exxon Mobile chce převést podíl v projektu Sachalin 1 na nejmenovanou stranu

exxon mobile
New York - Americký ropný gigant Exxon Mobile se chystá převést svůj 30procentní podíl v ruském projektu na těžbu ropy a zemního plynu Sachalin 1 na "jinou stranu". S odvoláním na podání pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC) o tom dnes informovala agentura Reuters. Exxon v dokumentu tuto druhou stranu nejmenoval.

Ropná společnost Shell po rekordních ziscích vyplatí většině zaměstnanců bonus

shell gas station 1
Londýn - Britská ropná společnost Shell vyplatí po dvou čtvrtletích rekordních zisků většině svých zaměstnanců jednorázový bonus, který činí osm procent z jejich ročního platu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

V ČR se loni ze zemního plynu vyrobilo přes osm procent elektřiny

gas pipe mechanic
Praha - V České republice se loni vyrobilo 8,2 procenta elektřiny ze zemního plynu. Celkem se loni vyrobilo v ČR 84,9 terawatthodin (TWh) elektřiny, což je meziroční nárůst o 4,3 procenta. Ze zemního plynu se vyrobilo sedm terawatthodin, meziročně o 6,4 procenta více.

Evropa po šesti letech překonala Asii a je největším odběratelem ropy z USA

Oil rig
New York - Evropa po šesti letech překonala Asii a stala se největším odběratelem americké ropy. Od ledna do května letošního roku odebrala v průměru 213,1 milionu barelů ropy, zatímco Asie 191,1 milionu barelů. Vyplývá to z nejnovějších statistických údajů, na které upozornila agentura Bloomberg.

V brněnské vodárenské soustavě loni dále mírně klesala spotřeba vody

water tap 2
Brno - V brněnské vodárenské soustavě, která zásobuje pitnou vodou zhruba 415.000 lidí, loni nadále mírně klesala spotřeba vody. Brněnské vodárny a kanalizace vyrobily přes 29 milionů metrů krychlových pitné vody, což znamenalo, že do Brna potrubími přitékalo každou vteřinu 928 litrů.

Podle dat firmy Amper Meteo v Česku nadále klesá spotřeba plynu a elektřiny

Czech Flag
Brno - V Česku i ve druhém čtvrtletí klesala meziročně spotřeba plynu, pomaleji klesala i spotřeba elektřiny. Naopak dramaticky roste poptávka po energeticky úsporných řešeních od firem i veřejné správy, uvedl dnes v tiskové zprávě analytik společnosti Amper Meteo Kamil Rajdl.

Saúdská Arábie zdvojnásobila dovoz topného oleje z Ruska

oil refinery
Moskva/Rijád - Saúdská Arábie, největší světový vývozce ropy, ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobila dovoz topného oleje z Ruska, který používá pro výrobu elektřiny. Dovoz z Ruska má pomoci uspokojit poptávku po elektřině kvůli chlazení v době letních veder a uvolnit zemi vlastní ropu pro vývoz.

Plzeň postupně mění svítidla veřejného osvětlení, výbojky nahrazuje LED světly

bulb 1
Plzeň - Plzeň postupně mění svítidla veřejného osvětlení. Původní výbojková světla mění za nová LED svítidla. která ušetří až 30 procent energie. Zatím je má město v necelé desetině z 21.209 stožárů veřejného osvětlení, o které se stará. LED svítidla mají nejen nižší spotřebu energie, ale také vyšší životnost.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...