1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Otrokovice chtějí snížit náklady na energie fotovoltaickými panely

solar panel
Otrokovice - Otrokovice na Zlínsku chtějí snížit náklady na energie fotovoltaickými panely. V listopadu je radnice nechala instalovat na střechu správní budovy městské obchodní společnosti TEHOS.

Írán začal budovat novou jadernou elektrárnu na jihozápadě země

nuklearna elektraren
Teherán - Írán začal na jihozápadě země v provincii Chúzestán budovat novou jadernou elektrárnu s názvem Kárún, informovala agentura AP s odvoláním na státní média. Stavba za dvě miliardy dolarů (asi 43 miliard korun) má trvat osm let.

Jablonecká energetická zlevní od Nového roku domácnostem teplo o 27 pct

teplaren1
Jablonec nad Nisou - Jablonecká energetická zlevní od Nového roku domácnostem teplo o 27 procent, cena za gigajoule se tak sníží zhruba o 580 korun. Teplárna promítla do cen tepla zastropování cen plynu, který je v Jablonci hlavním zdrojem tepla. ČTK to řekla mluvčí společnosti Markéta Hozová.

Elektrárny Opatovice zdraží od ledna teplo o 4,8 procenta

Teplaren4
Opatovice nad Labem - Elektrárny Opatovice zvýší cenu tepla na příští rok o 4,8 procenta. Měsíční výdaje za teplo a teplou vodu se tak běžné domácnosti zvýší o více než 60 korun, v tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí firma Hana Počtová.

ČEZ dokončil první průzkum místa u Temelína, kde plánuje malý modulární reaktor

CEZ logo
Temelín - ČEZ zakončil první fázi geologických průzkumů místa u Jaderné elektrárny Temelín, kterou vyčlenil pro malý modulární reaktor. Odborníci zjišťovali, jak hluboko bude možné dělat výkopové práce. Na ploše velké kilometr krát 500 metrů je jeden typ horniny, pararula.

Řím převezme kontrolu nad největší rafinérií v zemi, kterou vlastní Lukoil

oil refinery
Řím - Italská vláda převezme kontrolu nad největší rafinérií v zemi, která v současnosti patří ruské skupině Lukoil. Chce tím zamezit přerušení výroby poté, co v pondělí začne platit zákaz dovozu ruské ropy do Evropské unie, napsala agentura ANSA.

PKN Orlen plánuje do tří let v Polsku vybudovat malý modulární reaktor

PKN Orlen logo
Varšava - Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen, která je majitelem českého Unipetrolu, plánuje do tří let vybudovat první malý modulární reaktor (SMR) v Polsku. Uvedl to šéf podniku Daniel Obajtek.

Hrozí nedostatek nejdůležitějšího paliva, dotkl by se všeho

electicity pylon 2
Londýn - Žádné palivo na světě není pro světovou ekonomiku tak důležité jako nafta. Pohání nákladní a osobní auta, autobusy, lodě a vlaky, ale také stroje ve stavebnictví, výrobě a zemědělství. Používá se také při vytápění domácností a vzhledem k vysoké ceně zemního plynu se na některých místech používá k výrobě elektřiny.

Pražská plynárenská od ledna zdraží plyn u hlavního tarifu, v průměru o 11,2 pct

gas meter
Praha - Energetická společnost Pražská plynárenská zvýší od začátku příštího roku ceny u svého základního tarifu Standard, a to v průměru o 11,2 procenta. Zákazníci tak budou platit zastropované ceny. U ostatních tarifů se ceny měnit nebudou. Informovala o tom

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...