1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Dceřiná společnost Rosatomu bude pokračovat ve finském jaderném projektu

nuclear power 3
Helsinky - Ruská státní společnost Rosatom a její finská divize RAOS Project budou pokračovat v plánované výstavbě jaderné elektrárny ve Finsku, a to navzdory nejistotě ohledně vládních povolení po invazi Ruska na Ukrajinu. Uvedla to dnes společnosti RAOS v prohlášení zaslaném agentuře Reuters.

Další modernizace úpravny vody na Orlici v Hradci Králové

water energy
Hradec Králové - Další modernizace úpravny vody na Orlici v Hradci Králové posílila její kapacitu, sucho nemá šanci

Těžba černého uhlí na Karvinsku bude pokračovat do druhého kvartálu roku 2023

miner
Stonava (Karvinsko) 11. dubna (ČTK) - Těžba černého uhlí na Karvinsku bude pokračovat do druhého kvartálu roku 2023. Schválilo to představenstvo OKD. Podle původních plánů měla těžba skončit letos. Vedení OKD zároveň zpracuje analýzu dalšího možného prodloužení těžby do roku 2025.

ČEZ dál počítá s projektem továrny na baterie na místě elektrárny Prunéřov I

CEZ logo
Chomutov - Skupina ČEZ dál počítá s přípravou projektu továrny na výrobu baterií do elektroaut, tzv. gigafactory, na místě hnědouhelné elektrárny Prunéřov I, která se nyní bourá. Plocha bude připravena v prvním pololetí příštího roku k využití. ČTK to dnes řekl místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani.

Modernizační fond podpoří téměř 30 mld. Kč další úpravy tepláren i rozvoj OZE

ceske koruny
Praha - Z Modernizačního fondu půjde 30 miliard korun na projekty modernizace tepláren, rozvoj obnovitelných zdrojů i na komunitní energetiku. Prostředky se podařilo obhájit na dubnovém zasedání Investičního výboru Modernizačního fondu, uvedl dnes za ministerstvo životního prostředí (MŽP) Ondřej Charvát v tiskové zprávě.

Praha chce do vodohospodářství investovat 2,85 miliardy Kč, víc než loni

water energy
Praha - Praha plánuje letos prostřednictvím své Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) investovat do vodovodní sítě zhruba 2,85 miliardy korun. Vyplývá to z ročního plánu, který dnes schválili městští radní. Plán na loňský rok počítal s investicemi 2,65 miliardy.

Lesy města Brna dodají štěpku Teplárnám Brno

Teplaren4
Hlavním dodavatelem štěpky pro nový biomasový kotel Tepláren Brno budou Lesy města Brna. Ty teplárnám zajistí ročně minimálně 80 tisíc tun biomasy. Spolupráci potvrdily tento týden obě brněnské společnosti podepsáním smlouvy. „Vítám, že na tak důležitém kroku Brna k většímu využití obnovitelných zdrojů spolupracují dvě městské firmy.

Šéf E.ONu: Německo potřebuje tři roky na zajištění nezávislosti na ruském plynu

E on logo 1
Essen - Německo bude potřebovat tři roky na to, aby si zajistilo alternativní dodávky zemního plynu a stalo se v tomto ohledu nezávislé na Rusku. S odvoláním na televizní vystoupení Leonharda Birnbauma, šéfa největší německé energetické společnosti E.ON, o tom dnes informovala agentura Reuters.

Karlovarský kraj chce získat dalších 100 milionů na výměnu kotlů

ceske koruny
Karlovy Vary - Karlovarský kraj dnes schválil podání žádosti o dotace na výměnu kotlů za ekologičtější pro nízkopříjmové domácnosti. Celkem by kraj chtěl od ministerstva životního prostředí získat na dotace přes 100 milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...