1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vlastní čerpací stanice LPG může firmě ušetřit nemalé náklady na provoz manipulační techniky. Kdy se vyplatí?

LPG bottles
Firmy jsou v důsledku koronavirové pandemie nuceny hledat prostor pro omezení provozních nákladů. Jednou z možností je větší využití LPG. Jde o úsporné, ale i ekologické palivo, které je v areálech podniků na rozdíl od nafty možné využít také v uzavřených prostorách.

ČEZ Distribuce investuje do svých sítí do roku 2025 přes 83 miliard korun, z toho do digitalizace míří přes 23 miliard korun

CEZ logo
ČEZ Distribuce v následujících letech navyšuje investice do svého distribučního zařízení. V letech 2020 – 2025 investuje do zajištění kvalitních a spolehlivých dodávek elektřiny přes 83 miliard korun.

Novým vlastníkem skupiny innogy v ČR bude MVM Group

Innogy rwe
Německá energetická společnost E.ON SE a maďarská energetická skupina MVM Group dnes podepsaly smlouvu o prodeji celého byznysu innogy v Česku za nezveřejněnou částku. Transakce ještě podléhá schválení Evropské komise a očekává se, že bude uzavřena před koncem roku.

ČEPS v prvním čtvrtletí 2020 vykázala zisk 1,3 miliardy Kč

CEPS logo
Akciová společnost ČEPS v prvním čtvrtletí roku 2020 hospodařila se ziskem ve výši 1,3 miliardy Kč. Meziročně vzrostly celkové tržby z prodeje licencovaných činností, naopak pandemie přinesla vyšší náklady na nákup služeb výkonové rovnováhy.

V Temelíně usadili na pozici obří separátory

nuclear power 3
Přesně 488 dílčích činností má harmonogram výměny dvou separátorů na druhém bloku Jaderné elektrárny Temelín. Jednu z nejnáročnějších prací odstávky zahájil ČEZ s odstavením druhého bloku.

Jaderné elektrárny ve světě řídí české technologie

ZAT Server
Se znovuotevřením tématu dostavby jaderných bloků u nás a možností zapojení českých firem do tendru se často skloňuje otázka, do jaké míry ještě Česká republika disponuje jaderným know-how.

Teplárny Brno ukončily topnou sezonu

teplaren1
V pondělí 1. června 2020 ukončily Teplárny Brno topnou sezonu 2019/20. V porovnání s těmi minulými byla sice o něco delší, ale celkově se průběhem počasí opět zařadí k těm teplejším.

Nový horkovod povede teplo pode dnem Svratky

Teplaren4
Po dně řeky Svratky na Poříčí v hloubce zhruba 3,5 metru pod minimální hladinou od jednoho břehu k druhému povede část nového horkovodu.

Pandemie přinesla pokles spotřeby i výroby elektřiny v celé Evropě, přenosová soustava ČR ale funguje bez problémů

CEPS logo
Situace spojená s opatřeními proti šíření koronaviru SARS-CoV-2 se projevila také změnami v provozních ukazatelích elektroenergetické přenosové soustavy ČR.

PŘEDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechte si ujít...