1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

NET4GAS, který loni koupil stát, se v loňském roce propadl do ztráty 1,7 mld Kč

gas fire big
Praha - Společnost NET4GAS, kterou v závěru loňského roku koupil státní podnik ČEPS, loni prodělala 1,7 miliardy Kč. Předloni přitom společnost zaznamenala zisk přes 6,2 miliardy Kč. Výrazně v loňském roce klesly i tržby podniku, meziročně o více než 76 procent na tři miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy NET4GAS.

Společnosti EDF i KHNP předaly své nabídky na stavbu až čtyř jaderných bloků

CEZ logo
Praha - Společnosti EDF a KHNP podaly své závazné nabídky na stavbu až čtyř jaderných reaktorů v České republice. Zástupci francouzské EDF přinesli dokumenty do centrály společnosti ČEZ, představitelé korejské KHNP odevzdali svou nabídku v pondělí. ČTK o tom informoval ČEZ.

ČEZ Teplárenská může koupit chomutovskou teplárnu Actherm Distribuce

CEZ worker
Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti ČEZ Teplárenská ze skupiny ČEZ nákup pražské společnosti Actherm Distribuce ze skupiny ADI Heat & Power, která v Chomutově dodává teplo a teplou vodu. Stanovil ale podmínky, aby byla zachována hospodářská soutěž. ÚOHS o tom informoval v tiskové zprávě.

Pražské vodárny loni řešily 298 černých odběrů vody, meziročně o 22 více

water tap 2
Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) loni řešily 298 případů černých odběrů vody a nelegální produkce odpadních vod, přičemž v roce 2022 jich evidovaly 276. Ne ve všech případech se ukázalo, že se lidé dopustili prohřešku.

E.ON zlevnil energie s fixací, od května sníží ceny plynu i klientům bez závazku

E on logo 1
Praha - Energetická společnost E.ON sníží své ceny energií. Od tohoto týdne podnik zlevnil pro nové klienty fixované tarify elektřiny a plynu, od května plošně zlevní i plyn asi 150.000 zákazníkům se smlouvou bez závazku. Ceny klesnou o stovky korun za megawatthodinu (MWh). ČTK o tom informovala společnost E.ON v tiskové zprávě.

Český energetický trh se v EU výrazně změnil, přibyla konkurence i cenové výkyvy

electricity pylon 3
Praha - Český energetický trh během 20 let v EU výrazně proměnila liberalizace. Dříve monopolní trh přeměnila na prostředí s velkou konkurencí a s větším výběrem pro odběratele. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK.

ČEZ letos do přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně investuje přes 400 mil. Kč

CEZ logo
Šumperk - Energetická skupina ČEZ letos investuje do oprav a modernizace přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně na Šumpersku více než 400 milionů korun, téměř čtyřikrát více než loni. Ještě o něco vyšší investice ČEZ plánuje v Dlouhých stráních příští rok.

Mezinárodní agentura pro energii snížila odhad růstu poptávky po ropě

oil barrels
Paříž - Celosvětová poptávka po ropě v letošním roce klesne. Na vině je nižší než očekávaná spotřeba v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a pokles aktivity v továrnách.

Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu

electicity pylon 2
Pardubice - Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu, zejména vlivem nižší produkce parních elektráren.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...