1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nestlé v holešovské továrně omezí provoz plynové kotelny, nahradí ji čerpadly

nestle building
Holešov - Potravinářská společnost Nestlé Česko pro letošní a příští rok plánuje v Česku investovat do obnovitelných zdrojů energií více než 100 milionů korun. Továrna v Holešově by měla postupně omezovat provoz plynových kotelen a nahradit je alternativními zdroji energie, sdělili dnes ČTK v tiskové zprávě zástupci společnosti.

Pivovar Svijany investuje 12 mil.Kč do vlastní fotovoltaické elektrárny

solarne panely
Svijany - Pivovar Svijany na Liberecku připravuje vlastní fotovoltaickou elektrárnu. Letos chce do instalace solárních panelů investovat 12 milionů korun. V budoucnu by mohly panely pokrýt většinu k tomu vhodných střech v areálu společnosti. ČTK to řekl mluvčí pivovaru Luboš Spálovský.

Budějovickému Viscofanu zdražily energie o 90 pct, šetří a chystá fotovoltaiku

solar panel
České Budějovice - Firmě Viscofan CZ, která vyrábí v Českých Budějovicích umělá střívka pro potravinářský průmysl, stouply meziročně náklady na energie až o 90 procent. Jde o desítky milionů korun. Firma proto změnila systém, jak zvlhčuje výrobní prostory, přestala používat páru.

K výrobě hektolitru piva v ČR se spotřebuje 3,4 hl vody, méně než dříve

beer1
Praha - K výrobě jednoho hektolitru piva v ČR se průměrně spotřebuje 3,4 hektolitru vody. Je to o 18 procent méně než před deseti, kdy byla průměrná spotřeba 4,15 hektolitru vody. Za posledních deset let také klesla spotřeba energie v přepočtu na vyrobený hektolitr o čtvrtinu.

BOHEMIA SEKT získal tři zlaté medaile na pařížské přehlídce vín

Bohemia sekt logo
Soutěž Vinalies Internationales každoročně vybírá a oceňuje ta nejlepší vína z celého světa. Skupina BOHEMIA SEKT, která je pravidelným a úspěšným účastníkem pařížské soutěže vín, získala v letošním ročníku 3 zlaté medaile.

BOHEMIA SEKT zahájil vývoz do Mexika

Bohemia sekt logo
Největší tuzemský producent sektů nově vyváží svá šumivá vína do Mexika. Obyvatelé severoamerické země si budou moci připít českým Bohemia Sektem už na Vánoce i při příchodu nového roku.

Nealko novinka i pivo pro panovníky. Královský pivovar Krušovice oslavuje 440 let

beer1
Krušovice, 19. října – Jeden z deseti nejstarších evropských pivovarů, Královský pivovar Krušovice, slaví kulatiny. Pivo se tady vaří bez přestání od roku 1581.

Celkové prodeje společnosti BOHEMIA SEKT se v roce 2020 meziročně mírně zvýšily

Bohemia sekt logo
Starý Plzenec - BOHEMIA SEKT prodal v loňském roce bezmála 30 milionu lahví sektů, perlivých vín, šumivých nápojů a tichých vín. To představuje meziroční nárůst o 2 %. Dařilo se kategorii sektů, v níž maloobchodní prodeje vyrovnaly propady, které způsobily zavřené gastronomické provozy.

Prémiový sekt Louis Girardot se stal vítězem Salonu vín 2021 v kategorii sektů

Bohemia sekt logo
Starý Plzenec - Vítězem kategorie šumivých vín naší nejvyšší a největší domácí soutěže Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2021 se stal Louis Girardot 2015 z produkce společnosti BOHEMIA SEKT.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...