1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce cukru Tereos TTD chystá modernizace za víc než miliardu korun

Tereos ttd 17
Dobrovice - Největší český výrobce cukru, společnost Tereos TTD, chce dát v následujících letech do modernizace svých závodů víc než miliardu korun. S některými investicemi už začala. Část peněz půjde do technologií na úsporu energií, některé novinky zvýší efektivitu provozu.

Prazdroj zprovoznil automatickou třídicí linku na vratné lahve za 50 mil. Kč

Pilser urquell
Plzeň - Plzeňský Prazdroj zprovoznil v závodě v Plzni automatickou třídicí linku na skleněné vratné lahve za 50 milionů Kč. Podle pivovaru je technologie německé firmy Vision-tec jediná v ČR, po světě jich je 20. Dokáže zkontrolovat a vytřídit 4050 přepravek za hodinu, tedy 81.000 lahví.

Nestlé v holešovské továrně omezí provoz plynové kotelny, nahradí ji čerpadly

nestle building
Holešov - Potravinářská společnost Nestlé Česko pro letošní a příští rok plánuje v Česku investovat do obnovitelných zdrojů energií více než 100 milionů korun. Továrna v Holešově by měla postupně omezovat provoz plynových kotelen a nahradit je alternativními zdroji energie, sdělili dnes ČTK v tiskové zprávě zástupci společnosti.

Pivovar Svijany investuje 12 mil.Kč do vlastní fotovoltaické elektrárny

solarne panely
Svijany - Pivovar Svijany na Liberecku připravuje vlastní fotovoltaickou elektrárnu. Letos chce do instalace solárních panelů investovat 12 milionů korun. V budoucnu by mohly panely pokrýt většinu k tomu vhodných střech v areálu společnosti. ČTK to řekl mluvčí pivovaru Luboš Spálovský.

Budějovickému Viscofanu zdražily energie o 90 pct, šetří a chystá fotovoltaiku

solar panel
České Budějovice - Firmě Viscofan CZ, která vyrábí v Českých Budějovicích umělá střívka pro potravinářský průmysl, stouply meziročně náklady na energie až o 90 procent. Jde o desítky milionů korun. Firma proto změnila systém, jak zvlhčuje výrobní prostory, přestala používat páru.

K výrobě hektolitru piva v ČR se spotřebuje 3,4 hl vody, méně než dříve

beer1
Praha - K výrobě jednoho hektolitru piva v ČR se průměrně spotřebuje 3,4 hektolitru vody. Je to o 18 procent méně než před deseti, kdy byla průměrná spotřeba 4,15 hektolitru vody. Za posledních deset let také klesla spotřeba energie v přepočtu na vyrobený hektolitr o čtvrtinu.

BOHEMIA SEKT získal tři zlaté medaile na pařížské přehlídce vín

Bohemia sekt logo
Soutěž Vinalies Internationales každoročně vybírá a oceňuje ta nejlepší vína z celého světa. Skupina BOHEMIA SEKT, která je pravidelným a úspěšným účastníkem pařížské soutěže vín, získala v letošním ročníku 3 zlaté medaile.

BOHEMIA SEKT zahájil vývoz do Mexika

Bohemia sekt logo
Největší tuzemský producent sektů nově vyváží svá šumivá vína do Mexika. Obyvatelé severoamerické země si budou moci připít českým Bohemia Sektem už na Vánoce i při příchodu nového roku.

Nealko novinka i pivo pro panovníky. Královský pivovar Krušovice oslavuje 440 let

beer1
Krušovice, 19. října – Jeden z deseti nejstarších evropských pivovarů, Královský pivovar Krušovice, slaví kulatiny. Pivo se tady vaří bez přestání od roku 1581.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...