1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Budějovickému Viscofanu zdražily energie o 90 pct, šetří a chystá fotovoltaiku

solar panel
České Budějovice - Firmě Viscofan CZ, která vyrábí v Českých Budějovicích umělá střívka pro potravinářský průmysl, stouply meziročně náklady na energie až o 90 procent. Jde o desítky milionů korun. Firma proto změnila systém, jak zvlhčuje výrobní prostory, přestala používat páru.

K výrobě hektolitru piva v ČR se spotřebuje 3,4 hl vody, méně než dříve

beer1
Praha - K výrobě jednoho hektolitru piva v ČR se průměrně spotřebuje 3,4 hektolitru vody. Je to o 18 procent méně než před deseti, kdy byla průměrná spotřeba 4,15 hektolitru vody. Za posledních deset let také klesla spotřeba energie v přepočtu na vyrobený hektolitr o čtvrtinu.

BOHEMIA SEKT získal tři zlaté medaile na pařížské přehlídce vín

Bohemia sekt logo
Soutěž Vinalies Internationales každoročně vybírá a oceňuje ta nejlepší vína z celého světa. Skupina BOHEMIA SEKT, která je pravidelným a úspěšným účastníkem pařížské soutěže vín, získala v letošním ročníku 3 zlaté medaile.

BOHEMIA SEKT zahájil vývoz do Mexika

Bohemia sekt logo
Největší tuzemský producent sektů nově vyváží svá šumivá vína do Mexika. Obyvatelé severoamerické země si budou moci připít českým Bohemia Sektem už na Vánoce i při příchodu nového roku.

Nealko novinka i pivo pro panovníky. Královský pivovar Krušovice oslavuje 440 let

beer1
Krušovice, 19. října – Jeden z deseti nejstarších evropských pivovarů, Královský pivovar Krušovice, slaví kulatiny. Pivo se tady vaří bez přestání od roku 1581.

Celkové prodeje společnosti BOHEMIA SEKT se v roce 2020 meziročně mírně zvýšily

Bohemia sekt logo
Starý Plzenec - BOHEMIA SEKT prodal v loňském roce bezmála 30 milionu lahví sektů, perlivých vín, šumivých nápojů a tichých vín. To představuje meziroční nárůst o 2 %. Dařilo se kategorii sektů, v níž maloobchodní prodeje vyrovnaly propady, které způsobily zavřené gastronomické provozy.

Prémiový sekt Louis Girardot se stal vítězem Salonu vín 2021 v kategorii sektů

Bohemia sekt logo
Starý Plzenec - Vítězem kategorie šumivých vín naší nejvyšší a největší domácí soutěže Salonu vín – národní soutěže vín ČR 2021 se stal Louis Girardot 2015 z produkce společnosti BOHEMIA SEKT.

BOHEMIA SEKT uleví životnímu prostředí. V Mikulově postavil novou čističku vod

Bohemia sekt logo
Starý Plzenec - Vinařství Víno Mikulov, které patří do skupiny BOHEMIA SEKT, uvedlo do provozu vlastní čistírnu odpadních vod. Celková investice včetně stavebních prací dosáhla 28 milionů korun.

Nová plechovková linka v Pivovaru Radegast už stočila 100 tisíc hektolitrů piva

beer2
Nošovice – Pivovar Radegast otevřel letos v únoru ve svém areálu novou plechovkovou stáčecí linku, jednu z nejmodernějších v Evropě, a po necelých třech měsících hlásí 100 tisíc stočených hektolitrů piva.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...