1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Začátkem příštího roku začne v Plzni další velká oprava kolejišť

Railway 1
Plzeň - Začátkem příštího roku začne v Plzni další velká modernizace všech kolejí od hlavního vlakového nádraží směrem na Prahu k zastávce Plzeň-Doubravka.

Rusko touží skončit při o potaš, Prochorov koupí podíl v Uralkali

uralkali logo
Moskva - Ruský miliardář Michail Prochorov se dnes dohodl na převzetí více než pětinového podílu v největším světovém producentovi potaše Uralkali od spolumajitele společnosti Sulejmana Kerimova.

V Letňanech začínají veletrhy o elektronice, energiích a vytápění

electicity pylon 2
Praha - Na výstavišti v pražských Letňanech začíná 3. ročník mezinárodního veletrhu For Elektron, zaměřený na novinky a trendy z elektrotechniky, elektroniky, energetiky a automatizace.

V poškozené elektrárně Fukušima začali odstraňovat palivové tyče

nuclear logo2
Tokio - Dělníci v japonské elektrárně Fukušima, kterou v roce 2011 značně poškodilo zemětřesení a přívalová vlna cunami, začali odstraňovat jaderné palivové tyče z úložné nádrže v budově čtvrtého reaktoru.

Zisk nové vodní elektrárny ve Štětí půjde na charitu

water energy
Štětí - Společnost Metrostav dokončila hrubou stavbu objektu malé vodní elektrárny (MVE) ve Štětí na Litoměřicku. Projekt MVE Štětí je v Česku ojedinělý.

Automobilka TPCA tento týden nevyrábí, připravuje nové modely

TPCA logo
Ovčáry - Kolínská automobilka TPCA, která připravuje novou generaci malých městských vozů, tento týden nevyrábí a provádí technické úpravy na linkách.

Nízké zásoby plynu na Ukrajině mohou ohrozit dodávky

Gazprom building
Moskva - Ukrajina nemá dostatek zemního plynu ve svých zásobnících, aby během zimy dokázala zajistit bezproblémový tranzit plynu do Evropy.

BMW představila nový model Mini a plány na investice v Británii

Mini logo
Oxford - Německý producent luxusních automobilů BMW dnes představil novou verzi modelu Mini, kterou začne tento týden vyrábět ve své britské továrně nedaleko Oxfordu.

Úřady v USA vyšetřují vzplanutí u elektrických vozů Tesla

tesla car logo
Washington - Americký Úřad pro bezpečnost silniční dopravy (NHTSA) zahájil vyšetřování případů opakovaných vzplanutí baterií u elektrických sportovních vozů Model S firmy Tesla Motors.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...