1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce stavebních hmot Den Braven zvýšil v roce 2020 tržby na 1,98 mld. Kč

Den braven logo
Úvalno - Výrobce stavebních hmot Den Braven z Úvalna na Bruntálsku zvýšil v roce 2020 své tržby meziročně o 170,7 milionu korun na 1,98 miliardy korun. Čistý zisk firmě stoupl o 27 milionů na 99,6 milionu korun. Společnost Den Braven Czech and Slovak to uvedla ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin.

E15.cz: V Olomouci zřejmě vznikne komplex bytů, kanceláří a obchodů za 2,6 mld.

Office Building
Olomouc - V Olomouci zřejmě vznikne komplex bytů, kanceláří a obchodů za 2,6 miliardy korun. Uvedl to dnes server E15.cz. Investiční skupina DRFG koupila pro projekt pozemky o ploše přes 14.000 metrů čtverečních v blízkosti olomouckého hlavního nádraží. Cenu za nákup pozemků skupina podle serveru nechtěla zveřejnit.

Zahájených staveb bytů na jihu Moravy přibylo, více bylo i stavebních povolení

panelak 2
Brno - Na jihu Moravy začala v letošním prvním čtvrtletí stavba více bytů než za první tři měsíce loňského roku. Stavbaři začali stavět 1547 bytů, což je o 305 bytů a tedy 24,6 procenta více než loni.

ŘSD staví v Plzni tunel pod modernizovanou železniční tratí na České Budějovice

tunel 1
Plzeň - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) staví v Plzni-Božkově tunel pod modernizovanou železniční tratí ve směru na České Budějovice. Nejprve vybuduje takzvaný tunelový zárodek, který bude mít dva tubusy dlouhé asi 180 metrů a přijde zhruba na miliardu korun. Dosud se prostavěla polovina.

Začala oprava mostu na silnici I/45 v Nových Heřminovech na Bruntálsku

construction machinery
Nové Heřminovy - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo opravu mostu přes řeku Opavu na silnici I/45 v Nových Heřminovech na Bruntálsku.

Při dostavbě D4 bude využito kamenivo z uranových hald u Příbrami

mini buldozer
Příbram - Stavbaři využijí při dostavbě dálnice D4 kamenivo z hald v bývalém příbramském uranovém revíru. Půjde o odvaly šachet číslo 11 a 19, naopak odval šachty číslo 15 se těžit nebude.

Stavba tunelu pod českobudějovickým nádražím by mohla začít v roce 2025

tunel 1
České Budějovice - Stavba automobilového tunelu pod českobudějovickým nádražím by mohla začít v roce 2025. Jihočeský kraj chce projekt zahájit s výstavbou nádražního podchodu, kterou připravuje Správ železnic. Novinářům to řekl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

Teplárna Trmice už je čistá, Elektrárna Tušimice za polovinou očisty

metrostav logo
V době energetické a bezpečnostní krize se bude moci Česko opřít o ekologizované uhelné zdroje na severu země. Největší česká stavební společnost Metrostav letos na jaře dokončila ekologické projekty v Teplárně Trmice a první etapu ekologizace Elektrárny Tušimice.

Stavební výroba v Libereckém kraji překročila loni navzdory covidu čtyři mld.Kč

Building in progress
Liberec - Stavební výroba v Libereckém kraji vzrostla loni navzdory koronavirové pandemii bezmála o třetinu, to je nejvyšší nárůst v rámci Česka. Podle údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ) odvedly stavební firmy v kraji loni práci za 4,082 miliardy korun, což bylo nejvíc za posledních deset let.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...