1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výstavba bytů na Slovensku se v závěru loňského roku zotavila z útlumu

house construction1
Bratislava - Výstavba bytů na Slovensku se v posledním čtvrtletí loňského roku zotavila z útlumu. Přibylo zkolaudovaných bytů i vydaných stavebních povolení, informoval ČTK slovenský statistický úřad.

Saint-Gobain jedná o koupi australského konkurenta CSR za 4,3 mld. AUD

saint gobain ADFORS logo
Paříž - Francouzská společnost Saint-Gobain, která vyrábí stavební materiály, jedná o koupi australského konkurenta CSR za 4,3 miliardy australských dolarů (zhruba 66 miliard Kč). Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Na Vysočině loni přibylo 1699 bytů, méně než v předchozích dvou letech

panelak 2
Jihlava - Bytová výstavba na Vysočině v roce 2023 zpomalila. Stavbaři dokončili 1699 bytů, méně než v předchozích dvou letech. V meziročním porovnání to byl pokles o 6,3 procenta. Nově rozestavěné byly v tomto kraji za uplynulý rok budovy s 1383 bytovými jednotkami, což je nejnižší počet za šest let.

Stavební investice v hradeckém kraji loni klesly o 27 procent na 27 mld. Kč

building houses Construction
Hradec Králové - Hodnota stavebních investic v Královéhradeckém kraji, které povolily úřady, loni meziročně klesla o 27 procent na 27,1 miliardy korun z 37 miliard v roce 2022. Přes pokles šlo o druhou nejvyšší hodnotu povolených investic v novodobé historii kraje. V roce 2021 hodnota povolených investic byla na úrovni 19 miliard korun.

Skupina Urbanity zahájila stavbu 2. etapy průmyslového parku na okraji Tachova

vyrobna hala
Tachov - Česká nemovitostní skupina Urbanity zahájila stavbu druhé etapy průmyslového parku na okraji Tachova v areálu bývalého podniku Strojplast. Vznikne tam 55.000 metrů čtverečních pronajímatelné výrobní plochy s halami o ploše 3000 až 18.200 metrů čtverečních. Staví se první dvě haly, hotové budou ve druhé polovině letošního roku.

Developer CTP plánuje rozšířit průmyslovou zónu v Hustopečích

Indrustrial hall in progres
Hustopeče - Developerská společnost CTP plánuje rozšířit obchodně-průmyslovou zónu na severu Hustopečí na Břeclavsku. Mezi dálnicí a Brněnskou ulicí chystá stavbu na téměř devítihektarovém pozemku, kde má vzniknout jedna výrobní hala rozdělená na dvě části. V jedné má být lehká výroba pro automobilový průmysl, ve druhé sklad.

Penta letos plánuje dostavět 600 bytů a začít přestavbu pošty v Hybernské

Penta real estate logo
Praha - Developerská firma Penta Real Estate, vlastněná stejnojmennou investiční skupinou, letos plánuje dostavět 600 bytů ve čtyřech pražských rezidenčních projektech. Půjde o Victoria Palace na Vítězném náměstí a Rezidenci Juliska v Praze 6, první etapu Nuselského pivovaru v Praze 4 a první bytové domy na Nové Waltrovce v Praze 5.

Stavebnictví v ČR kleslo v listopadu nejvíce z 16 měřených států EU

Building in progress
Praha - V loňském listopadu klesla stavební produkce v Česku meziměsíčně o 3,8 procenta, tedy nejvíce z 16 měřených členských států Evropské unie. Meziročně klesla stavební produkce v ČR o 6,5 procenta a v pomyslném žebříčku států s největším poklesem se umístila třetí.

Výkon stavebnictví hradeckého kraje za leden až září vzrostl o desetinu

house worker
Hradec Králové - Výkony největších stavebních firem v Královéhradeckém kraji za prvních devět měsíců loňského roku meziročně vzrostly o 9,6 procenta na 2,2 miliardy korun. Stavebnictví tak značně zpomalilo růst, který ještě v prvním pololetí činil 17 procent.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...