1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

construction building
Praha - Komplikované financování a pomalé povolování staveb je podle analytiků jedním z faktorů, který stojí za únorovým propadem stavební výroby v Česku.

Spotřeba pěnového polystyrenu v Česku loni klesla o skoro 15 procent

Polystyren
Praha - Spotřeba pěnového polystyrenu (EPS) v Česku po rekordním roku 2021 loni meziročně klesla o 14,5 procenta na 53.000 tun. Podle údajů Sdružení EPS ČR, které má ČTK k dispozici, přišel propad především ve druhé části roku.

České stavebnictví v únoru zpomalilo meziročně o více než čtyři procenta

building houses Construction
Praha - Stavební výroba v Česku v únoru klesla meziročně o 4,3 procenta. Meziměsíčně byla nižší o 3,7 procenta, informoval Český statistický úřad (ČSÚ). K poklesu podle statistiků přispělo nepříznivé počasí a vysoká srovnávací základna. Počet bytů, které stavebníci začali budovat, klesl v porovnání s loňským únorem o téměř pět procent.

Valašské Klobouky začnou druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici

Building in progress
Valašské Klobouky - Valašské Klobouky na Zlínsku začnou po velikonočních svátcích druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici. Pracovat se bude v lokalitě při příjezdu do zastavěné části sídliště, konkrétně v místě křižovatky ke sběrnému dvoru, podél spodních bytových domů a ve dvou vnitroblocích v horní řadě zástavby.

Výstavba přeložky silnice Běloves - Velké Poříčí by mohla začít v roce 2024

road construction 3
Náchod - Výstavba přeložky silnice II/303 Běloves – Velké Poříčí na Náchodsku za odhadovaných 550 až 600 milionů korun by mohla začít v první polovině roku 2024 a hotovo by mělo být do konce roku 2026.

Developerská společnost CTP koupila průmyslový areál v Ostravě-Hrušově

Logistic Park1
Ostrava - Developerská společnost CTP, která se specializuje na průmyslové a logistické nemovitosti, koupila od společnosti Bluehouse Capital průmyslový areál v Ostravě-Hrušově.

Plzeň letos postaví další úseky cyklostezek i lávky, má na to 61 milionů Kč

road 1
Plzeň - Stavbu nových úseků páteřních cyklostezek podél řek, takzvaných greenways, propojení nenavazujících úseků či projektování dalších stezek a lávek letos plánuje Plzeň v centru města i v jeho okrajových částech. Původní rozpočet na cyklistické projekty a stavby magistrát zvýšil z 48 na 61 milionů korun.

Stavební výroba loni v Olomouckém kraji vzrostla o čtvrtinu na 7,9 mld.Kč

growth chart 3
Olomouc - Základní stavební výroba v Olomouckém kraji loni díky vyšší intenzitě pozemního stavitelství meziročně vzrostla zhruba o čtvrtinu na 7,863 miliardy korun. ČTK dnes informaci získala z údajů Českého statistického úřadu. V roce 2021 stavebnictví v kraji vykázalo pokles o 5,1 procenta na 6,363 miliardy korun.

Na jih od Brna se má otevřít další lom na štěrkopísek, těžba má trvat deset let

Macarthur Coal
Vranovice - V nivě řeky Svratky na jih od Brna by se měl otevřít další z mnoha lomů na štěrkopísek. O povolení usiluje v katastru Vranovic severozápadně od obce majitel pozemků, společnost Agro Klimus. Jde o pozemek o rozloze 24 hektarů, přičemž těžit se má na 17 hektarech, zbytek bude tvořit zázemí lomu.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...