1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Teplárna Trmice už je čistá, Elektrárna Tušimice za polovinou očisty

metrostav logo
V době energetické a bezpečnostní krize se bude moci Česko opřít o ekologizované uhelné zdroje na severu země. Největší česká stavební společnost Metrostav letos na jaře dokončila ekologické projekty v Teplárně Trmice a první etapu ekologizace Elektrárny Tušimice.

Stavební výroba v Libereckém kraji překročila loni navzdory covidu čtyři mld.Kč

Building in progress
Liberec - Stavební výroba v Libereckém kraji vzrostla loni navzdory koronavirové pandemii bezmála o třetinu, to je nejvyšší nárůst v rámci Česka. Podle údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ) odvedly stavební firmy v kraji loni práci za 4,082 miliardy korun, což bylo nejvíc za posledních deset let.

V Dobříši končí rozsáhlá rekonstrukce hlavního průtahu městem

road 1
Dobříš - V Dobříši na Příbramsku končí rozsáhlá rekonstrukce hlavního průtahu městem, práce by měly být hotové do konce května. Po zimní přestávce je potřeba dodělat ještě jednu křižovatku, část chodníků a vysadit zeleň, řekl ČTK starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš).

Do dvou let se u Dětřichova nejspíš začne stavět nejdelší tunel v ČR

tunel 1
Dětřichov - Do dvou let se nejspíš začne u Dětřichova na Svitavsku stavět nejdelší silniční tunel v České republice. Bude součástí dálnice D35. Téměř čtyřkilometrovým tunelem motoristé poprvé projedou patrně v roce 2028, uvedlo dnes sdružení stavebních firem v tiskové zprávě.

Tramvajový tunel v Brně-Žabovřeskách se zasypává, stavbaři položí koleje

Tram rails
Brno - Hrubá stavba tramvajového tunelu v Brně-Žabovřeskách je dokončená a jeho odkrytou část nyní stavbaři zasypávají zeminou. Podle ředitele stavební firmy Eurovia Ludvíka Šumbery je potřeba nasypat asi dvoumetrovou vrstvu.

Stavbaři za 62 mil. Kč prodlouží podchod na hořovickém vlakovém nádraží

train2
Hořovice (Berounsko) - Stavbaři prodlouží podchod na vlakovém nádraží v Hořovicích na Berounsku, stanice tak bude přístupná z obou stran kolejí. Správa železnic vyhlásila veřejnou zakázku na zhotovitele.

Nové odbočovací a připojovací pruhy doplní oprava estakády dálnice D46

RSD logo
Předpověď dobrého počasí a konec období zimní údržby umožňuje návrat stavební činnosti. Řidiče jedoucí přes Prostějov letos čeká dvojitá realizace spojená do jednoho dopravního opatření.

Třetí fond skupiny ARETE zahájil výstavbu logistického areálu ve Valašském Meziříčí. K dispozici bude celkem 21.000 m2 ploch splňujících ESG politiku

ARETE logo
Praha – Třetí fond skupiny ARETE zaměřený na kvalitní průmyslová a logistická aktiva v regionu střední a východní Evropy zahájil výstavbu logistického areálu ve Valašském Meziříčí. Moderní park přinese nájemcům celkem 21.000 m2 prémiových nájemních ploch a investice přesáhnou 15 miliónů EUR.

HSF System očekává velmi dobrý stavební rok. Letos navíc oslaví 20 let na stavebním trhu

HSF system logo
Ostrava - Zájem o výstavbu průmyslových objektů nepolevuje ani v roce 2022. Ryze česká společnost HSF System aktuálně vykazuje velmi dobrou zakázkovou naplněnost, pokračuje v zavádění moderních systémů a přijímá nové zaměstnance. V roce 2022 oslaví 20 let na českém stavebním trhu.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...