1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Metrostav získal zakázku v Bělorusku za téměř 200 milionů korun

metrostav logo
Společnost Metrostav podepsala v běloruském Brestu kontrakt na výstavbu čistírny odpadních vod za sedm milionů eur, tedy téměř za 200 milionů korun. Metrostavu se v Bělorusku daří již delší dobu.

Objem zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví klesl o 34 procent

construction building
Praha - Veřejní investoři v ČR zadali letos do konce října stavebním firmám 3965 zakázek za 74,5 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 34,2 procenta, počet se snížil o 26,9 procenta.

Stavební firmy v Praze přes krizi v oboru nepropouštějí

construction workers
Praha - Přes krizi v oboru stavební firmy v hlavním městě nepropouštějí zaměstnance. Na stejné úrovni zůstává i počet zaměstnaných cizinců, mezi nimiž převažují Slováci. Vyplývá to z vyjádření firem.

Objem zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví klesl o téměř 40 procent

construction workers
Veřejní investoři v Česku letos do konce září zadali stavebním firmám 3532 zakázek za 66,2 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 38,7 procenta, počet se pak snížil o 27,2 procenta.

Skupina Metrostav se rozšířila o Údržbu silnic

metrostav logo
Odprodejem většinového podílu se do Skupiny Metrostav zařadila nová firma – Údržba silnic s. r. o. Sídlí v Sedlčanech a věnuje se opravám a údržbám komunikací kolem měst Sedlčany, Votice a  Sedlec-Prčice.

Nové personální změny v OHL ŽS

ohl-zs logo
Brno, 6. září 2016 – Dne 1. září 2016 došlo k několika personálním změnám ve společnosti OHL ŽS, a.s., která patří do velké mezinárodní stavební skupiny OHL.

Novým prezidentem Skanska Česká republika a Slovensko se stal Michal Jurka

Skanska logo
S účinností od 8. září se Michal Jurka ujal funkce Prezidenta obchodní jednotky Skanska Česká Republika a Slovensko.

Nejdelší železniční tunel v Česku otevřel „dveře“, lidé poprvé mohli projít skrz

metrostav logo
Železniční tunel, který vzniká mezi Ejpovicemi a Plzní, se otevřel veřejnosti. Po dokončení převezme titul nejdelšího železničního tunelu v Česku, od toho ale stavbu dělí ještě dva roky. Proražený je zatím jeden ze dvou tubusů.

Skanska postaví prodloužení dálnice D1 na východním Slovensku za 5,3 miliardy korun

Skanska logo
Skanska Česká republika a Slovensko podepsala smlouvu s NDS a.s. (Národná diaľničná spoločnosť) na vybudování prodloužení dálnice D1 na východním Slovensku.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...