1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Roste zájem o menší průmyslové prostory, meziročně o 10 až 15 procent

vyrobna hala
Praha - V Česku roste zájem firem o menší průmyslové prostory o velikosti od 400 do 2000 metrů čtverečních. Společnosti je využívají například pro skladování, menší výrobu či jako showroom i obchody. Developer průmyslových a komerčních nemovitostí CTP v tiskové zprávě uvedl, že zaznamenal meziroční nárůst o 10 až 15 procent.

V Jihlavě otevřeli tunel na silnici 38, ŘSD to stihlo o den dřív

tunel 1
Jihlava - Silničáři otevřeli dnes v Jihlavě v 19:00 tunel na hlavním silničním tahu 38. Zavřený byl kvůli pracím, které navázaly na jarní rekonstrukci jeho technologií. Silničáři původně avizovali, že zavřený bude do nedělního večera, nakonec ho otevřeli s předstihem.

Firmě ŽPSV, která dodává betonové výrobky pro stavebnictví, klesly tržby i zisk

žpsv 20
Uherský Ostroh - Dodavateli betonových výrobků pro stavebnictví, firmě ŽPSV z Uherského Ostrohu na Uherskohradišťsku, klesly tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží z předloňských více než 1,982 miliardy korun na loňských 1,829 miliardy korun.

Nové domy musejí být od roku 2030 bez emisí, shodly se státy EU

european union flag
Lucemburk - Všechny novostavby v Evropské unii budou od roku 2030 povinně bezemisní, nové úřední budovy tuto podmínku musejí splnit už o dva roky dříve. Všechny nové domy budou také od konce roku 2029 muset umožňovat instalaci solárních panelů, což se nových nerezidenčních budov týká už od konce roku 2026.

Stavební výroba v Česku v srpnu zmírnila meziroční pokles na 0,4 procenta

Czech Flag
Praha - Stavební výroba v Česku v srpnu zmírnila meziroční pokles na 0,4 procenta.

Ceny kameniva stouply meziročně až o 25 pct., hrozí nedostatek

growth chart 3
Praha - Ceny kameniva meziročně vzrostly stouply až o 25 procent, a to vlivem rostoucích cen energií, nafty i války na Ukrajině. Zástupci firem,

Plzeň dokončila stavbu kanalizace a vodovodu v Koterově za více než 250 mil.

water energy
Plzeň  - Plzeň dokončila stavbu kanalizace a vodovodu v okrajové městské části Koterov za 254 milionů korun s DPH. Koterov, kde žije přes 2300 obyvatel, dosud splaškovou kanalizaci neměl a o stavbu usiloval 20 let. Dešťová voda byla svedená do Úslavy.

Výstavba bytů v hradeckém kraji stoupla o 7 pct, je nejvyšší od roku 2009

panelak 2
Hradec Králové - Výstavba bytů v Královéhradeckém kraji v letošním prvním pololetí meziročně vzrostla o sedm procent a byla nejvyšší od roku 2009. Investoři za letošní leden až červen zahájili stavbu 940 bytů, zatímco loni ve stejném období rozestavěli 878 bytů.

ČR Beton Bohemia platí za cement meziročně až o 40 pct víc, nově dodává na D3

betonaren
Český Krumlov - Firma ČR Beton Bohemia platí za cement, který na trhu chybí, meziročně o 30 až 40 procent víc. Vyšší náklady se jí daří na zákazníky přenášet jen částečně. Za první pololetí měla společnost obrat 75 milionů. Investovala deset milionů, předělala betonárku ve Strakonicích.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...