1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výstavba bytů v hradeckém kraji vzrostla o 78 pct, přibyly hlavně bytové domy

Panelak3
Hradec Králové - Výstavba bytů v Královéhradeckém kraji v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 78 procent. Investoři za letošní leden až březen zahájili stavbu 539 bytů, zatímco loni ve stejném období rozestavěli 302 bytů. Výrazně vzrostla výstavba bytových domů. Výsledky bytové výstavby dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

construction building
Praha - Komplikované financování a pomalé povolování staveb je podle analytiků jedním z faktorů, který stojí za únorovým propadem stavební výroby v Česku.

Spotřeba pěnového polystyrenu v Česku loni klesla o skoro 15 procent

Polystyren
Praha - Spotřeba pěnového polystyrenu (EPS) v Česku po rekordním roku 2021 loni meziročně klesla o 14,5 procenta na 53.000 tun. Podle údajů Sdružení EPS ČR, které má ČTK k dispozici, přišel propad především ve druhé části roku.

České stavebnictví v únoru zpomalilo meziročně o více než čtyři procenta

building houses Construction
Praha - Stavební výroba v Česku v únoru klesla meziročně o 4,3 procenta. Meziměsíčně byla nižší o 3,7 procenta, informoval Český statistický úřad (ČSÚ). K poklesu podle statistiků přispělo nepříznivé počasí a vysoká srovnávací základna. Počet bytů, které stavebníci začali budovat, klesl v porovnání s loňským únorem o téměř pět procent.

Valašské Klobouky začnou druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici

Building in progress
Valašské Klobouky - Valašské Klobouky na Zlínsku začnou po velikonočních svátcích druhou etapu obnovy sídliště v Luční ulici. Pracovat se bude v lokalitě při příjezdu do zastavěné části sídliště, konkrétně v místě křižovatky ke sběrnému dvoru, podél spodních bytových domů a ve dvou vnitroblocích v horní řadě zástavby.

Výstavba přeložky silnice Běloves - Velké Poříčí by mohla začít v roce 2024

road construction 3
Náchod - Výstavba přeložky silnice II/303 Běloves – Velké Poříčí na Náchodsku za odhadovaných 550 až 600 milionů korun by mohla začít v první polovině roku 2024 a hotovo by mělo být do konce roku 2026.

Developerská společnost CTP koupila průmyslový areál v Ostravě-Hrušově

Logistic Park1
Ostrava - Developerská společnost CTP, která se specializuje na průmyslové a logistické nemovitosti, koupila od společnosti Bluehouse Capital průmyslový areál v Ostravě-Hrušově.

Plzeň letos postaví další úseky cyklostezek i lávky, má na to 61 milionů Kč

road 1
Plzeň - Stavbu nových úseků páteřních cyklostezek podél řek, takzvaných greenways, propojení nenavazujících úseků či projektování dalších stezek a lávek letos plánuje Plzeň v centru města i v jeho okrajových částech. Původní rozpočet na cyklistické projekty a stavby magistrát zvýšil z 48 na 61 milionů korun.

Stavební výroba loni v Olomouckém kraji vzrostla o čtvrtinu na 7,9 mld.Kč

growth chart 3
Olomouc - Základní stavební výroba v Olomouckém kraji loni díky vyšší intenzitě pozemního stavitelství meziročně vzrostla zhruba o čtvrtinu na 7,863 miliardy korun. ČTK dnes informaci získala z údajů Českého statistického úřadu. V roce 2021 stavebnictví v kraji vykázalo pokles o 5,1 procenta na 6,363 miliardy korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...