1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Novým šéfem prodeje Škody Auto v ČR bude Luboš Vlček

Skoda logo2
M. Boleslav - Novým šéfem prodeje Škody Auto v České republice bude od ledna příštího roku Luboš Vlček, který nahradí Petra Pečenku.

Automobilky táhnou českou ekonomiku dál od recese

car factory big
Praha - Tuzemské automobilky táhnou českou ekonomiku ze dna, vyplývá z komentářů analytiků k údajům o růstu průmyslu. Produkce výrobců aut v říjnu meziročně stoupla o téměř desetinu.

Automobilka Audi již překonala loňské dodávky aut

audi logo1
Ingolstadt - Německý výrobce luxusních automobilů Audi již letos dodal zákazníkům více aut než za celý loňský rok. Uvedl to šéf prodeje společnosti Luca de Meo. Firma těží ze silné poptávky v Číně a Severní Americe.

Prodej automobilů v Rusku v listopadu pokračoval v poklesu

cars parking2
Moskva - Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Rusku se v listopadu meziročně snížil o čtyři procenta na necelých 232.000 vozů. Pokles tak vykazuje již devět měsíců za sebou.

V Polsku podle vlády plánuje továrnu velký automobilový koncern

polish flag
Varšava - Velký mezinárodní automobilový koncern již tento měsíc představí plány na výstavbu velké továrny na výrobu osobních vozů v Polsku. Uvedl to podle agentury PAP polský ministr hospodářství Janusz Piechociński.

Firma Brose má v Kopřivnici skladovací halu za půl miliardy

Brose logo
Kopřivnice - Společnost Brose, která vyrábí díly pro automobilový průmysl, postavila v areálu v Kopřivnici na Novojičínsku automatizovanou skladovací halu za více než 20 milionů eur (přes 500 milionů korun).

Dodávky vozů Porsche s předstihem překonaly loňský rekord

Porsche logo 1
Stuttgart - Německý výrobce luxusních sportovních automobilů Porsche od ledna do listopadu zvýšil dodávky zákazníkům meziročně o 14 procent na 147.290 vozů. S předstihem tak překonal loňský celoroční rekord 141.075 vozů.

Prodej osobních aut v Číně v listopadu stoupl o 15 procent

chinese flag1
Peking - Prodej osobních automobilů v Číně v listopadu meziročně stoupl o téměř 15 procent díky oživení hospodářského růstu. Informoval o tom čínský státní deník China Daily s odvoláním na údaje Čínského svazu osobních automobilů (CPCA).

Škoda Auto letos vyrobí v ČR o 22.000 aut méně než loni

Skoda logo
Mladá Boleslav - V automobilce Škoda Auto letos vyrobí v tuzemských závodech asi o 22.000 vozů méně než loni. Uvedl to týdeník odborů automobilky Škodovácký odborář, automobilka to nekomentovala. Loni Škoda v ČR vyrobila 651.750 aut.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...